Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
пират nexus Spectrum Simplex 5000 маск nokta miladinka mask TEKNETICS Майнлаб голден deus нишани грунда kupuvam врътка Fisher prodavam wave Coil tesoro lorenz GOLD VANQUISH Minelab
 

 Big Nel

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Big Nel    Big Nel  EmptyЧет Дек 15, 2016 10:15 pm

Имам Евро аце и ме интересува как е антената и ставали за апарата особенно ме интересува дълбочината примерно монети, пръстени и обеци. ПП-не ми пречи, че е тежка, местата на които ходя не са уродени и не са замърсени.

Дълбочина, изпускали сигнали имали някакви дефекти и тнт.
Ще съм, ви много благодарен за инфото и евентуално може да кажете някоя която може да бърка по-дълбоко
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyПет Дек 16, 2016 10:54 pm

Не, не става! Толкова голяма сонда не работи на ACE и незнам защо Nel ги произвеждат, при положение, че знаят, че не стават, защото генератора не е предвиден за това.
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyСъб Дек 17, 2016 1:01 am

adminn написа:
Не, не става! Толкова голяма сонда не работи на ACE и незнам защо Nel ги произвеждат, при положение, че знаят, че не стават, защото генератора не е предвиден за това.

Благодаря а ако търся дълбочина нищо друго освен това на какво да се спра? Местата на който ходя са ок, но с нормалната пита бъркам на около 20см. за монети. Вадил съм сигнали и над 35см. колкото и невероятно да ви звучи.

Другия вариянт който съм гледъл е ULTIMATE DD 33cm ама нещо ме съмнява, че може да е малко плитка а за SEF DD 38cm.x30cm. нямам мнение.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyСъб Дек 17, 2016 9:51 am

38х30sef e максималния размер за работа на гарет асе - не е подходяща за търсене на монети а по-скоро за по-големи метали.
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyСъб Дек 17, 2016 11:37 am

adminn написа:
38х30sef  e максималния размер за работа на гарет асе  - не е подходяща за търсене на монети а по-скоро за по-големи метали.

Да разбирам, че ULTIMATE DD 33cm. за монети е по-добрия варянт, а дълбочината едната спрямо другата как е? Или са на кантар?
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyПон Дек 26, 2016 9:36 pm

А за този модел можетели да кажете нещо Карма?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyВто Дек 27, 2016 1:24 pm

IVOOO написа:
А за този модел можетели да кажете нещо Карма?

С този бранд карма се произвеждат ментета златарски легени на Garrett и Turbo pan, така че и сондите им едва ли са нещо по различно от това да са имитации.

https://www.imperio.biz/t10277-topic
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyВто Дек 27, 2016 5:00 pm

adminn написа:
IVOOO написа:
А за този модел можетели да кажете нещо Карма?

С този бранд карма се произвеждат ментета златарски легени на Garrett и Turbo pan, така че и сондите им едва ли са нещо по различно от това да са имитации.

https://www.imperio.biz/t10277-topic

Рискувам с нея Very Happy  то така или иначе всички 33 ки не се различават с много от стандартната на еурото, всички въздушни тестове са ала бала, в земята едвали ще извадят и 2см. по-дълбоко от нея.

https://www.imperio.biz/t8973-topic
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyВто Дек 27, 2016 6:58 pm

Ако беше така всеки щеше да прави сонди. Правиш голяма грешка, но виждам че така си решил.
В една сонда мога да се объркат толкова много неща, че едва ли ще гиизброя всички.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyВто Дек 27, 2016 7:26 pm



Предполагам за GARRETT EURO ACE-350 става въпрос? И сигурно в момента си с 28х22см DD? А ако не си, не се занимавай с глупости! Ако искаш да е по-дълбок продавай и вземай друг! Според мен само ще се набуташ!
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyВто Дек 27, 2016 9:14 pm

Да такава ми е сондата и като гледам всички клипове и реклами на антени из нета, стандартната содна която имам не би се представила по-лошо от тях който каквото иска да ми разправя и все пак реших да пробвам с друга сонда, иначе и аз искам друг апарат ама нямам кинтите за този на който съм хвърлил око.Просто гледах Биг нелките, че показват някакви небивали дълбочини и пуснах темата.А всичко в нета което съм гледъл за ултимата и хвалбите и всичко, точно евро аце явно не променят дълбочината макс на някакви въздушни тестове +1-2см. в почва сигурно няма 0.5см. ако греша поправете ме.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyСря Дек 28, 2016 10:47 am

IVOOO написа:
Да такава ми е сондата и като гледам всички клипове и реклами на антени из нета, стандартната содна която имам не би се представила по-лошо от тях който каквото иска да ми разправя и все пак реших да пробвам с друга сонда, иначе и аз искам друг апарат ама нямам кинтите за този на който съм хвърлил око.Просто гледах Биг нелките, че показват някакви небивали дълбочини и пуснах темата.А всичко в нета което съм гледъл за ултимата и хвалбите и всичко, точно евро аце явно не променят дълбочината макс на някакви въздушни тестове +1-2см. в почва сигурно няма 0.5см. ако греша поправете ме.



Това исках да ти кажа и аз, че стандартната с която си в момента си е добра! Каквато и друга да вземеш разлика сигурно няма да усетиш, освен ако не си направиш някакви прецизни тестове на почва! Но ти все пак си решил да вземеш друга антена, и като и се нарадваш сподели за какво става въпрос!
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyСъб Яну 07, 2017 12:21 am

Gandalf написа:
Това исках да ти кажа и аз, че стандартната с която си в момента си е добра! Каквато и друга да вземеш разлика сигурно няма да усетиш, освен ако не си направиш някакви прецизни тестове на почва! Но ти все пак си решил да вземеш друга антена, и като и се нарадваш сподели за какво става въпрос!

Ми да си призная честно бях доста скептично настроен и си мислих, че съм се прецакал ама не е зле. Very Happy  Първо си мислих че разликата от 250-300грама не е голяма и няма да ми пречи е така е за 1-2-3 часа а за цял ден ме хвана мускулна треска.Изработката на питата не е лоша има си протектор, кабела и буксата са ок само малко са попрекалили с кабела (има кабел за 2 гарета Very Happy).Гаранцията е 6 месеца.Някъде бях чел, че би трябвало да пропуска малките сигнали ем пробвах с монети тип ахче и въздушно и в земята и под камък не се справя по-зле от старата пита.Пробите със 20,50,100 лв. на цар борис въздушния тест е смешен, но в почва 1-2см или по скоро някъде по средата според зависи, талерите на мария терезия дълбочината в почва почти същата няма 1см. с изкючение на големия там чукна 2см. ама тя e като фризби затова не е фактор Very Happy . Интересен е факта, че всички монетки със зелената патина по тях им се вдигна доста дълбочината.(Доста доста около 2-3см Very Happy) зелената патина бие цветните сигнали Very Happy като дълбочина.Само със златни бижута не съм пробвал още как се справя. Голям проблем ми е, че не мога да свикна къде точно е сигнала и вместо една дупчица правя яма ама си мисля, че с малко тренинг ще се усъвършенствам.За справка иначе плугове и всякви такива тракторски части ги вадя на доста по-голяма дълбочина Very Happy хамалогията е пълна.Една дискова брана ме окопа до кръста Razz Голям проблем ми е, че със старата пита не ми пречеше да има вкючена друга машина до мен ама сега не става
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyСъб Яну 07, 2017 12:08 pm

IVOOO написа:
Gandalf написа:
Това исках да ти кажа и аз, че стандартната с която си в момента си е добра! Каквато и друга да вземеш разлика сигурно няма да усетиш, освен ако не си направиш някакви прецизни тестове на почва! Но ти все пак си решил да вземеш друга антена, и като и се нарадваш сподели за какво става въпрос!

Ми да си призная честно бях доста скептично настроен и си мислих, че съм се прецакал ама не е зле. Very Happy  Първо си мислих че разликата от 250-300грама не е голяма и няма да ми пречи е така е за 1-2-3 часа а за цял ден ме хвана мускулна треска.Изработката на питата не е лоша има си протектор, кабела и буксата са ок само малко са попрекалили с кабела (има кабел за 2 гарета Very Happy).Гаранцията е 6 месеца.Някъде бях чел, че би трябвало да пропуска малките сигнали ем пробвах с монети тип ахче и въздушно и в земята и под камък не се справя по-зле от старата пита.Пробите със 20,50,100 лв. на цар борис въздушния тест е смешен, но в почва 1-2см или по скоро някъде по средата според зависи, талерите на мария терезия дълбочината в почва почти същата няма 1см. с изкючение на големия там чукна 2см. ама тя e като фризби затова не е фактор Very Happy . Интересен е факта, че всички монетки със зелената патина по тях им се вдигна доста дълбочината.(Доста доста около 2-3см Very Happy) зелената патина бие цветните сигнали Very Happy като дълбочина.Само със златни бижута не съм пробвал още как се справя. Голям проблем ми е, че не мога да свикна къде точно е сигнала и вместо една дупчица правя яма ама си мисля, че с малко тренинг ще се усъвършенствам.За справка иначе плугове и всякви такива тракторски части ги вадя на доста по-голяма дълбочина Very Happy хамалогията е пълна.Една дискова брана ме окопа до кръста Razz Голям проблем ми е, че със старата пита не ми пречеше да има вкючена друга машина до мен ама сега не става                  



Честито за придобивката! С една дума си доволен или аз до колкото усещам си със смесени чувства?! Дано не пропуска малките предмети на ход, но малко ме съмнява! Малко практика и ще и свикнеш! Някой път смущенията се получават от телефонът ти, затова го слагай в някой джоб на якето, смисъл да е по нагоре!
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyПон Яну 09, 2017 9:44 am

Gandalf написа:
IVOOO написа:
Gandalf написа:
Това исках да ти кажа и аз, че стандартната с която си в момента си е добра! Каквато и друга да вземеш разлика сигурно няма да усетиш, освен ако не си направиш някакви прецизни тестове на почва! Но ти все пак си решил да вземеш друга антена, и като и се нарадваш сподели за какво става въпрос!

Ми да си призная честно бях доста скептично настроен и си мислих, че съм се прецакал ама не е зле. Very Happy  Първо си мислих че разликата от 250-300грама не е голяма и няма да ми пречи е така е за 1-2-3 часа а за цял ден ме хвана мускулна треска.Изработката на питата не е лоша има си протектор, кабела и буксата са ок само малко са попрекалили с кабела (има кабел за 2 гарета Very Happy).Гаранцията е 6 месеца.Някъде бях чел, че би трябвало да пропуска малките сигнали ем пробвах с монети тип ахче и въздушно и в земята и под камък не се справя по-зле от старата пита.Пробите със 20,50,100 лв. на цар борис въздушния тест е смешен, но в почва 1-2см или по скоро някъде по средата според зависи, талерите на мария терезия дълбочината в почва почти същата няма 1см. с изкючение на големия там чукна 2см. ама тя e като фризби затова не е фактор Very Happy . Интересен е факта, че всички монетки със зелената патина по тях им се вдигна доста дълбочината.(Доста доста около 2-3см Very Happy) зелената патина бие цветните сигнали Very Happy като дълбочина.Само със златни бижута не съм пробвал още как се справя. Голям проблем ми е, че не мога да свикна къде точно е сигнала и вместо една дупчица правя яма ама си мисля, че с малко тренинг ще се усъвършенствам.За справка иначе плугове и всякви такива тракторски части ги вадя на доста по-голяма дълбочина Very Happy хамалогията е пълна.Една дискова брана ме окопа до кръста Razz Голям проблем ми е, че със старата пита не ми пречеше да има вкючена друга машина до мен ама сега не става                  



     Честито за придобивката! С една дума си доволен или аз до колкото усещам си със смесени чувства?! Дано не пропуска малките предмети на ход, но малко ме съмнява! Малко практика и ще и свикнеш! Някой път смущенията се получават от телефонът ти, затова го слагай в някой джоб на якето, смисъл да е по нагоре!

По-скоро смесени чувства, иначе още не съм я пробвал под стълбове за високо напрежение и линии на БДЖ, не съм видял какво се случва със златни бижута. А иначе при нормална скорост на търкане си правя всички тестове както си вървя из балкана и нивите така.Малките предмети не ги прескача ако искаш вярвай.А както казах предния пост ако са със зелената патина по тях машината полудява Very Happy
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyПон Яну 09, 2017 12:18 pm

IVOOO написа:


По-скоро смесени чувства, иначе още не съм я пробвал под стълбове за високо напрежение и линии на БДЖ, не съм видял какво се случва със златни бижута. А иначе при нормална скорост на търкане си правя всички тестове както си вървя из балкана и нивите така.Малките предмети не ги прескача ако искаш вярвай.А както казах предния пост ако са със зелената патина по тях машината полудява Very Happy



Значи антената става и ще рече че понякога има нещо вярно в клипчетата! А за стълбовете с високо напрежение, някои машини имат функцията Freq, която е точно за тази ситуация ако се попадне! Ако е нервен сменяш на подходящата честота, грунд наново и гас! Но мисля че твоя Гарет няма такава функция! А и сега пръстта е като бетон, не можеш да ходиш никъде да си джиткаш! Wink
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyЧет Фев 23, 2017 4:18 pm

https://www.youtube.com/watch?v=dgs15oMpvTs

не разбирам турски ама това е един от малкото клипове които намерих за въпросната сонда ако някой разбира и му се занимава можели да ми каже какво разправят тея пичове
Върнете се в началото Go down
Цветозар Михайлов
Новобранец
Новобранец
Цветозар Михайлов



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyНед Мар 12, 2017 2:00 pm

коелга, виждам, че си доволен от кармата.
Аз искам да те попитам дали случайно си продаваш старата сонда и на каква цена ако я продаваш Smile
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyНед Мар 12, 2017 4:28 pm

Тая турската карма вече изгори един двама колеги и не става за нищо. Отдавна съм казал своето мнение за нел- може би за Украйна стават.
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




Big Nel  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Big Nel    Big Nel  EmptyПон Мар 13, 2017 10:12 am

Цветозар Михайлов написа:
коелга, виждам, че си доволен от кармата.
Аз искам да те попитам дали случайно си продаваш старата сонда и на каква цена ако я продаваш Smile

Не я продавам. Smile
А от кармата какво значи изгоряха до сега си работи безупречно.
Да иска ми се да е по-дълбока ама то Еврото толкова си може явно.
Само ми е по-трудно да хвана точно къде е сигнала и копая една идея по-широка дупка.Ама с малко практика изчистих и този проблем.
Върнете се в началото Go down
 
Big Nel
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Garrett Металотърсачи-
Идете на: