Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
нишани 5000 Майнлаб GOLD tesoro врътка Simplex грунда Minelab Fisher Spectrum wave nexus пират VANQUISH mask deus маск lorenz kupuvam голден miladinka nokta TEKNETICS prodavam Coil
 

 Работите ли с багети?

Go down 
+45
maradji1
RelicHuntingVT
chiko
inranxan
TyT
Preparator
mateus
maksim12
vasko_87
jagler
ROKI83
Petronii
sitalk
gudjola
ton69
stran
ztdmp
индиана джоунс
magnetron!
koko bg
pechkata
www
бушон
4орта
Radislav
deultum
Aemilivs
PlovdivTrakiq
yaponetsa
kodokan
stan960
K7650
snowbur
pavlinbass
Primus Pilus
slavitoooo
BEKS
aiko
FOX
NERON
djasko
gaqco64
Avrelian
топи
paco
49 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
АвторСъобщение
yaponetsa
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyСря Ное 11, 2009 5:58 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 9:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 1:06 pm

Хайде да подхванем темата че я забравихме, пък е интересна Very Happy

Колега Аико, имам един конкретен въпрос към теб ..
Кажи ми Детектор които да засича "мирис" тоест ... да пусна детектора да обиколя в стаятаи да ми каже ... "тва е мирис на "мръсни чорапи", "полиестерна смола" втвърдител" лакочистител" ... "домашна ракия" Wink (гроздова,сливова,каисиева Wink ) ... и така нататък..

и после ми отговори ти без никакви уреди правиш ли го ежедневно Question Question Question ... и как може да сме сигурни че тва с радиостезиата хората не са го умеели едно време, но сега не знаят как да различат "мириса"(условно казано) на злато от това на водата или другите работи които мегат да се намерят с багетите !!!!
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 1:40 pm

Колега, аналогията ти не е удачна! Помисли малко и ще разбереш защо. Аз не отричам нищо, а казвам, че няма доказателства и логична научна обосновка.
А няма ли доказателства и логично обяснение, значи е най-малкото съмнително дадено явление. Нямаш си идея, колко псевдонауки/измами/ има на тоя свят! И какво ми казваш ти, че трябва да вярвам на нещо за което няма ни едно научно документирано доказателство и което звучи като измишльотина?

А някой вземе ли да раправя, "Ма то виждаш ли, не става всеки път, щото зависи от много фактори - пречистване на ума и тялото, натренираност, слънцестоенето, положението на Марс спрямо Сатурн, месечния цикъл на жена ми и т.н.", какво да си помисли един здравомислещ човек като мен Работите ли с багети? - Page 8 Icon_smile
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 1:51 pm

И ще ти кажа, още нещо: Човешките и животински сетива са резултат на еволюционни процеси на естествен подбор в продължение на много милиони години. Въпросните сетива са се развили заради обективната необходимост от тях. Кажи ми една обективна необходимост, за оцеляването на човека, която би довела до развитието на екстрасензорни способности, като радиестезийните? Такава висша форма на сетиво, все пак би трябвало да се развива милиони години. Как точно оцеляването на човек е зависело от него, за да го развие природата? Ще ти кажа как - НИКАК!


Последната промяна е направена от aiko на Пет Ное 13, 2009 1:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 1:51 pm

aiko написа:
Колега, аналогията ти не е удачна! Помисли малко и ще разбереш защо. Аз не отричам нищо, а казвам, че няма доказателства и логична научна обосновка.
А няма ли доказателства и логично обяснение, значи е най-малкото съмнително дадено явление. Нямаш си идея, колко псевдонауки/измами/ има на тоя свят! И какво ми казваш ти, че трябва да вярвам на нещо за което няма ни едно научно документирано доказателство и което звучи като измишльотина?

А някой вземе ли да раправя, "Ма то виждаш ли, не става всеки път, щото зависи от много фактори - пречистване на ума и тялото, натренираност, слънцестоенето, положението на Марс спрямо Сатурн, месечния цикъл на жена ми и т.н.", какво да си помисли един здравомислещ човек като мен Работите ли с багети? - Page 8 Icon_smile

ООО, ни най-малко не те убеждавам да вярваш.. то и аз толкова вярвам ама аналогиата ми много правилна според мен ..ако греша моля да ме поправиш... но от сутринта търся някакъв уред за регистриране на миризми и се оказа че няма ... има някви дето са само за определен вид миризма на разни въглеводоводи.. и то трябва яко да смърди че да засече нещо .. "НЕ КАЗВАМ ЧЕ НЯМА ..ама поне аз не открих! "


и се сетих за багетите че и при тях може би се засича някво изличване ама нямаме подходящи ориемници за тва излъчване... ако имахме подходящ датчк и да го направим на ел.сигнал...нататък е лесно Smile
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 2:03 pm

Колега, уред регистриращ миризми, науката може да разработи дори в настоящия момент. Механизмът по който човешкият нос детектира миризмите е изследван и познат, но учените не могат да го разработят в този му вид - все едно да направиш изкуствено око досущ като човешкото ... да но хората са измислили дигиталните камери нали? Та поради тази причина има детектори на различни химически съединения - чисто и просто има пазар и приложение за тях. А един газов спектрограф например може да ти детектира почти всички хим. съединения при това количествено в даден газ. Това човешкия нос не го може май Работите ли с багети? - Page 8 Icon_wink
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 2:10 pm

aiko написа:
И ще ти кажа, още нещо: Човешките и животински сетива са резултат на еволюционни процеси на естествен подбор в продължение на много милиони години. Въпросните сетива са се развили заради обективната необходимост от тях. Кажи ми една обективна необходимост, за оцеляването на човека, която би довела до развитието на екстрасензорни способности, като радиестезийните? Такава висша форма на сетиво, все пак би трябвало да се развива милиони години. Как точно оцеляването на човек е зависело от него, за да го развие природата? Ще ти кажа как - НИКАК!

Ориентацията - север -юг,изток-запад и т.н..Как птиците прелитат хиляди километра и не объркват.
При човека също но е закърняло.Пиша малко наизуст,може и малко наивно,в понеделник ще ти препиша точно от книгата,но са правени опити и ние и животните имаме в черепа някъде някаква естесвена пластина - медицински е доказано и като прикрепиш магнит там и губиш всякаква ориентация.
А ти направи ли си багети за еспериментите Smile ?
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 2:15 pm

Не отричам. Някои птици, китове и др. животни е доказано, че имат чувствителни на магнитното поле зони в мозъка си. С това се обяснявт и "самоубийствата" на някои китове които се предполага, че се заблуждават от локалните промени в земното магнитно поле.

Но това са сетива, чието наличие е еволюционно необходимо за оцеляването на даден вид.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 2:19 pm

Цитат :
А ти направи ли си багети за еспериментите Работите ли с багети? - Page 8 Icon_smile ?

Колега, чакам да ми кажеш какви експерименти ще правя Работите ли с багети? - Page 8 Icon_smile

Щото, ако ми кажеш, че трябва примерно да постя двадесет дни преди експеримента, няма да се захвана Работите ли с багети? - Page 8 Icon_lol

Майтап да става Работите ли с багети? - Page 8 Icon_wink
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 2:22 pm

aiko написа:
Не отричам. Някои птици, китове и др. животни е доказано, че имат чувствителни на магнитното поле зони в мозъка си. С това се обяснявт и "самоубийствата" на някои китове които се предполага, че се заблуждават от локалните промени в земното магнитно поле.

Но това са сетива, чието наличие е еволюционно необходимо за оцеляването на даден вид.

И при нас го има същото,но е закърняло.
Ами то при човека е било необходимо.Виж как откъснатите от цивилизацията племена имат идеално развито чуство за ориентация.
В понеделник като се прибера в София точно ще ти го напиша,да не карам сега наизуст.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 2:29 pm

Няма причина да го има при нас! Хората не са били никога сезонно мигриращ вид и са обитавали локално в даден район. Примерно вземи племената в африка и джунглите на амазонка. По няколко поколения обитават район от няколко квадратни километра и не се местят ако има какво да ловуват. Човекът винаги се е ориентирал само и единствено чрез зрението си.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:07 pm

aiko написа:
Няма причина да го има при нас! Хората не са били никога сезонно мигриращ вид и са обитавали локално в даден район. Примерно вземи племената в африка и джунглите на амазонка. По няколко поколения обитават район от няколко квадратни километра и не се местят ако има какво да ловуват. Човекът винаги се е ориентирал само и единствено чрез зрението си.

ДОбре де,предполагам че да те накарам с багети да регистрираш водопроводи,което на 100 % става няма да се навиеш.Трябват ти 2 багети,това огъваш тел и ги пъхаш в сламки.Ако има нещо което да ги задейства в твоите ръце ще повярваш ли в радиестезията като начало Smile ????
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:19 pm

geek


Последната промяна е направена от satir на Вто Ное 17, 2009 10:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:20 pm

Абе ти не разбираш - ние си спориме с кеф тук Работите ли с багети? - Page 8 Icon_smile
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:26 pm

geek


Последната промяна е направена от satir на Вто Ное 17, 2009 10:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:28 pm

kodokan написа:
aiko написа:
Няма причина да го има при нас! Хората не са били никога сезонно мигриращ вид и са обитавали локално в даден район. Примерно вземи племената в африка и джунглите на амазонка. По няколко поколения обитават район от няколко квадратни километра и не се местят ако има какво да ловуват. Човекът винаги се е ориентирал само и единствено чрез зрението си.

ДОбре де,предполагам че да те накарам с багети да регистрираш водопроводи,което на 100 % става няма да се навиеш.Трябват ти 2 багети,това огъваш тел и ги пъхаш в сламки.Ако има нещо което да ги задейства в твоите ръце ще повярваш ли в радиестезията като начало Работите ли с багети? - Page 8 Icon_smile ????

Ще пробвам всичко, което е що годе обективно. Примерно, ако знам, че под мен има водопровод, или варел и се опитвам да го хвана с багетите, това не е обективно, защото фактът, че знам къде е предметът, може да манипулира експеримента.

Но ако ми кажеш примерно да сложа пръстен в кутия от цигари и да взема още две празни кутии и някой да ми ги разбърква и аз без да знам къде е пръстенът с махало примерно да позная от 8 от 10 пъти, тогава вече имаме статистически достоверен експеримент с обективен резултат.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:28 pm

satir написа:
Извинявам се за намесата си! Работите ли с багети? - Page 8 Icon_redface

Няма за какво, включи се и ти ако ти е скучно Работите ли с багети? - Page 8 Icon_smile
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:37 pm

aiko написа:
Човекът винаги се е ориентирал само и единствено чрез зрението си.
Напротив, не винаги, и не само. Човекът, доколкото е станал такъв, се ориентира основно чрез разума си - нещо, което другите животински видове не притежават.
Когато в процеса на еволюцията на човека му се е наложило да мигрира, той е изобретил компаса, и така нататък, до GPS и ИКВ, позволяващи му не само да се ориентира с поразителна точност на земята, но и в близкото околоземно пространство.
Останалото са легенди, за това, как имало някакви психо-полета и т.н.
На сегашния етап от еволюцията, металдетекторът и другите уреди, направени от здравомислещи човеци, нямат алтернатива. Wink
Това в никакъв случай не означава, че някой трябва да бъде ограничаван в какво да вярва, а в какво - не. Опази Боже!
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 10:58 pm

Алко ,този експеримент е измискен от един чех.
Забиват се две метални тръби,в понеделник ще ти напиша разстоянията и големината на тръбите и към тях се връзват кабели от мощен акумулатор.
На някакво разстояние стои някой с багетите.
При включване на тока багетите се задействат.В понеделник ще опиша по точно експеримента.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 11:07 pm

бушон написа:
aiko написа:
Човекът винаги се е ориентирал само и единствено чрез зрението си.
Напротив, не винаги, и не само. Човекът, доколкото е станал такъв, се ориентира основно чрез разума си - нещо, което другите животински видове не притежават.
Когато в процеса на еволюцията на човека му се е наложило да мигрира, той е изобретил компаса, и така нататък, до GPS и ИКВ, позволяващи му не само да се ориентира с поразителна точност на земята, но и в близкото околоземно пространство.
Останалото са легенди, за това, как имало някакви психо-полета и т.н.
На сегашния етап от еволюцията, металдетекторът и другите уреди, направени от здравомислещи човеци, нямат алтернатива. Wink
Това в никакъв случай не означава, че някой трябва да бъде ограничаван в какво да вярва, а в какво - не. Опази Боже!

Не са легенди.Има маса такива медицински изследвания.
Ти откъде си сигурен,че другите животински видове не притежават разум.
И сегашния ни етап не е еволюция, а деградация,закърняване и създаване на сериозни предпоставки за самоунижожението ни.Но това си е мое лично мнение.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 11:10 pm

satir написа:
Извинявам се за намесата си! Embarassed

Няма за какво да се извиняваш,нищо лошо не си написал, напротив...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 11:11 pm

бушон написа:
aiko написа:
Човекът винаги се е ориентирал само и единствено чрез зрението си.
Напротив, не винаги, и не само. Човекът, доколкото е станал такъв, се ориентира основно чрез разума си - нещо, което другите животински видове не притежават.
Когато в процеса на еволюцията на човека му се е наложило да мигрира, той е изобретил компаса, и така нататък, до GPS и ИКВ, позволяващи му не само да се ориентира с поразителна точност на земята, но и в близкото околоземно пространство.
Останалото са легенди, за това, как имало някакви психо-полета и т.н.
На сегашния етап от еволюцията, металдетекторът и другите уреди, направени от здравомислещи човеци, нямат алтернатива. Работите ли с багети? - Page 8 Icon_wink
Това в никакъв случай не означава, че някой трябва да бъде ограничаван в какво да вярва, а в какво - не. Опази Боже!

Съгласен съм с теб, но ние говорим за сетива, а мозъкът не се причислява към тях.
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 11:24 pm

aiko написа:
Съгласен съм с теб, но ние говорим за сетива, а мозъкът не се причислява към тях.
Вярно, не говорим за мозък. Мозък имат и овцете, ама нямат разум. Именно разумът дарява човека със сетива, за които другите животински видове не могат и да мечтаят.
Естествено и човешкият разум, както всичко друго на този грешен свят, не е съвършен и подлежи на развитие.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyПет Ное 13, 2009 11:36 pm

бушон написа:
aiko написа:
Съгласен съм с теб, но ние говорим за сетива, а мозъкът не се причислява към тях.
Вярно, не говорим за мозък. Мозък имат и овцете, ама нямат разум. Именно разумът дарява човека със сетива, за които другите животински видове не могат и да мечтаят.
Естествено и човешкият разум, както всичко друго на този грешен свят, не е съвършен и подлежи на развитие.

Да ти кажа, всяко животно и дори насекомо има интелект, може да е низш, но е интелект. В момента, учените в областта на изкуствения интелект, признават, че все още са много далеч, дори от интелекта на една хлебарка Работите ли с багети? - Page 8 Icon_lol
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Работите ли с багети? - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 8 EmptyСъб Ное 14, 2009 12:01 am

aiko написа:
В момента, учените в областта на изкуствения интелект, признават, че все още са много далеч, дори от интелекта на една хлебарка
Не знам какво признават учените, не съм ги разпитвал наскоро, ама наистина ако човек изучава, например, интелекта на депутатите в Народното събрание, лесно може да стигне до извода, че той не се различава много от този на хлебарката, защото е базиран на същата елементарна бинарна логика: "лапай <-> бягай".
Така че, нека да разграничим разума (интелекта) от инстинкта. Very Happy
Върнете се в началото Go down
 
Работите ли с багети?
Върнете се в началото 
Страница 8 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Golden Mask 3 + с какви настройки работите
» Багети
» Електронни багети

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: