Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus GOLD Coil Spectrum грунда Simplex wave prodavam нишани deus 5000 Minelab kupuvam TEKNETICS Fisher пират tesoro голден врътка miladinka nokta lorenz mask Майнлаб маск VANQUISH
 

 малко помощ за две монети и .......

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyСъб Окт 10, 2009 11:25 pm

предмета е счупен - искаран e в гръцка къшта на табан в гора
а монети те ранен рим Smile
http://img225.imageshack.us/gal.php?g=10102009258.jpg
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyНед Окт 11, 2009 8:29 am

Не знам що си определил къщата като Гърция и монетите като ранен Рим като е по скоро обратното.На неква Колониика ми бие това първото с тоя кораб на Реверса - ма на Коя - надписа не е добре запазен и от двете страни не си дал и размери.По изображението и прическата на жената 3 - 4 век.Второто е монета на Крисп 317-326г. син на Константин I Велики с пълният надпис на обверса е и интересен на реверса ако не е само с добра посребровка може да е милиаренс.Дай по ясни снимки ако можеш - увеличението ги размазва.
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyНед Окт 11, 2009 8:50 am

stan960 написа:
Не знам що си определил къщата като Гърция и монетите като ранен Рим като е по скоро обратното.На неква Колониика ми бие това първото с тоя кораб на Реверса - ма на Коя - надписа не е добре запазен и от двете страни не си дал и размери.По изображението и прическата на жената 3 - 4 век.Второто е монета на Крисп 317-326г. син на Константин I Велики с пълният надпис на обверса е и интересен на реверса ако не е само с добра посребровка може да е милиаренс.Дай по ясни снимки ако можеш - увеличението ги размазва.

казвам ранен рим заштото на такъв обект ги намерих
жената е с размер на 1 лев
другата е колкото 20 ст
а къштата е 100% гърция там вадя истроси ако ти говори нешто следователно ште е гурция няма как да е рим Very Happy
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyНед Окт 11, 2009 8:59 am

Само ще ви кажа ,че в еденична къща в гора открита и изработена от мен ! Като всичко внея говори за 3 век изведнъш искочи прекрасна златна коруба !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyНед Окт 11, 2009 9:03 am

slavitoooo написа:
Само ще ви кажа ,че в еденична къща в гора открита и изработена от мен ! Като всичко внея говори за 3 век изведнъш искочи прекрасна златна коруба !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
не знам това нешто излезе на повече от метър дълбочина
не споря !
samo kaзвам на какво място го намерих Smile
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyНед Окт 11, 2009 9:07 am

pet1r90 написа:
slavitoooo написа:
Само ще ви кажа ,че в еденична къща в гора открита и изработена от мен ! Като всичко внея говори за 3 век изведнъш искочи прекрасна златна коруба !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
не знам това нешто излезе на повече от метър дълбочина
не споря !
samo kaзвам на какво място го намерих Smile

Предмета бронз ли е ??? Може да е заготовка за брадвичка !!!!????? Монетата колония ли е Юлия Домна, Мамея или незнам коя , това денар ли е ????????? Абе правете по -хубави и светли снимки щото несме гъдатели !!!! Преди бях писъл ,най-малкото е не професионално по снимка да се дава мнение ,особено лоша !!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyНед Окт 11, 2009 9:15 am

slavitoooo написа:
pet1r90 написа:
slavitoooo написа:
Само ще ви кажа ,че в еденична къща в гора открита и изработена от мен ! Като всичко внея говори за 3 век изведнъш искочи прекрасна златна коруба !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
не знам това нешто излезе на повече от метър дълбочина
не споря !
samo kaзвам на какво място го намерих Smile

Предмета бронз ли е ??? Може да е заготовка за брадвичка !!!!????? Монетата колония ли е Юлия Домна, Мамея или незнам коя , това денар ли е ????????? Абе правете по -хубави и светли снимки щото несме гъдатели !!!! Преди бях писъл ,най-малкото е не професионално по снимка да се дава мнение ,особено лоша !!!!!!!!!!!!!!!!!
фолиса го намерих ама в каталога е с много ло6о качество
това пише за него - Crispus, Caesar. 319 AD. Ж Follis. Laureate cuirassed bust right / VIRT EXERC, Sol, raising right hand and holding globe in left, standing half-left in center of plan of Roman camp; TS•E•.

а колонията сношти я снимах с тела и не станаха добри снимки но неска 6те ги снимам от ново и ште видя какво ште излезе сепак е 5 мега пиксела нямам подобро
предмета - да бронс е с две дупки счупен е от едната
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




малко помощ за две монети и ....... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: малко помощ за две монети и .......   малко помощ за две монети и ....... EmptyНед Окт 11, 2009 9:23 am

Пикселите не играят толкова голяма роля за снимането на монети !!! Има други настройки на апарата !!! Снимам със Сони Е. 3.2 мегапиксела !!! Имам прекрасни снимки и с 0.3 мегапиксела !!!
Върнете се в началото Go down
 
малко помощ за две монети и .......
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Малко помощ с монети
» малко помощ
» малко помощ!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Нумизматика-
Идете на: