Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
deus грунда miladinka Minelab 5000 lorenz нишани Coil голден Spectrum tesoro маск nokta prodavam пират GOLD wave mask nexus kupuvam Майнлаб TEKNETICS Fisher VANQUISH врътка Simplex
 

 съвет за бъдеща покупка

Go down 
+14
AlexP
geicezar
wallb2
4орта
Golden Mask
Ancient Hunter
bobo
sitalk
adminn
deultum
MaikitO0886
PlovdivTrakiq
maximus_kn
bulgari
18 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyСъб Фев 11, 2012 9:13 pm

Микрон е Варненска фирма, а около Варна почвите са много леки. Направете тестове около Бургас и по възможност с много зрители. Това на клипчетата с клещите във въздуха е добре, но е хубаво също така да се покаже как Stinger 2 дискриминира малки железни предмети в почвата. Примерно монета от 1ст, малко пиронче или телче от телбод. Аз също имам PI детектор на който дискриминацията му е 100% безпогрешна за големи предмети при въздушни тестове, но малките железца не ги дискриминира. Ако Stinger 2 се справи с горните неща, ще ви се учеличат продажбите много и ще станете милионери.
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyСъб Фев 11, 2012 9:44 pm

AlexP написа:
покаже как Stinger 2 дискриминира малки железни предмети в почвата
Ако можеше Стингер да прави това щяха да го покажат досега.
Като е толкова добър Стингер нека вземат един GPX4500 и да направят паралелни тестове.
Обаче тестовете да бъдат на реален обект,с антични предмети,а не с платки и лопати Smile
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyНед Фев 12, 2012 9:19 am

AlexP> това в темата ( https://www.imperio.biz/t3553-topic ) се отнася за съвсем други почви - сбирката беше до Попово, там почвата беше кафяво-черна. Не съм специалист геолог за да ти обясня точно състава и, но всички детектори там се озориха да открият тестовите монети- включително Енигми, Маски и Експлорери. Като се има в предвид, че някои монети бяха на по 20см. дълбочина!
Тест около Бургас сме правили, дори си имаме един чувал с черен пясък от там. Проблема с някои от тамошните почви и черния пясък е, че сигнала от него е цветен. Детектора се настройва без проблем и елиминира пясъка, но сигнала от него е +14, а много монети например също имат сигнал +14. (тук накой да не си помисли че става дума за скалата за VDI както е на монетарите. За Стингер2 цветните сигнали са от 0 до 20) Т.е. трудното там е да се отдели един цветен сигнал от друг цветен сигнал със същата стойност.

N@SKO> донеси един GPX4500 и ще направим паралелни тестове, няма никакъв проблем. Ако донесеш и антични предмети, и с тях ще тестваме. Smile
Не сме толкова силни в рекламата както някои колеги и затова не сме заринали Интернет с безброй клипове. Пък и не е имало силна нужда от това. Тоя детектор не спира да се продава по всяко време. В няколко държави е хит вече трета година.

Никъде не съм писал, че Стингер 2 е със 100% достоверна дискриминация. Няма такъв детектор, и най-скъпите и прехвалени грешат - според условията, вида на метала, дълбочината и т.н.
Всъщност никой не убеждавам да идва и да си купува. Единствено изразих несъгласие с мнението, че рамките изобщо нямат дискриминация. За повечето е така, или нямат изобщо, или ако имат то тя е неизползваема в реални условия.
Но щом има толкова желаещи да видят тестове в земята, добре, ще покажем Smile

sitalk написа:
Добре,гърнето на 1,20м и го дава цвят ли?....А на същата дълбочина желязо със същата големина,черен ли е сигнала?
Тази монета в земята на 43см- сигнала е цвят ли? Ако е пирон на 43см ще е черен ли сигнала? Може ли с тая кръгла сонда да се търси,като с монетар?
Вече съм отговорил по горе:
Да дава го цвят на 1,2м. в земята, не на 1,50м, както във въздуха. Има ралика нали?
Да, голямо желязо на същата дълбочина е желязо.
Да монетата беше с цветен сигнал, иначе нямаше да я намерим.
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyНед Фев 12, 2012 10:24 am

Все пак е хубаво да се организират едни тестове на Бургаска почва за да знаят хората от Бургас как работи Stinger 2 около Бургас.

Аз съм останал с впечатление, че черният пясък е с голямо съдържание на желязо. Веднъж се излъгах да отида на плажа на солниците с Explorer-a ми и въобще не можах да работя. Не искаще да хване монети на повърхността и постоянно свиреше на желязо (курсора в горния ляв ъгъл). Все едно да търсиш монети под голям лист ламарина. Освен това на Sand Scoop-a ми имам налепени магнити по вътрешната страна и по тях полепва страшно много черен пясък.
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyНед Фев 12, 2012 11:14 am

И още нещо - за да може да се ползва Stinger 2 като монетар трябва да може да хваща и много малки предмети. Ако може направете клип, дори и само във въздуха, как хваща примерно тънка златна обеца, а при същите настройки отхвърля монета от 1ст и телче от телбод.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyНед Фев 12, 2012 11:23 am

Да, хубаво е да се организират тестове край Бургас, но все пак Стингер 2 не е създаван, за да работи специално на бургаския пясък, нито пък за много дребни неща. Целта му не е да е конкуренция на GPX на Майнлаб. Не съм писал никъде, че на бургаска почва ще работи перфектно и ще дискриминира без грешка.
Тоя черен пясък има какво ли не в него. Има и някакви блестящи неща. Ако му се направи точен анализ сигурно ще излезе половината Менделеева таблица.
По турския бряг на Черно Море също го има на много места и там също имат тия проблеми.
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyПон Фев 13, 2012 1:32 pm

Ancient Hunter написа:
Ти откъде знаеш колко часа работа имам на полето? Да не си ми ангел-хранител?
Не съм, но като гледам какво пишеш си личи Wink Личи си също че освен да махаш във въздуха друго не си правил !


Ancient Hunter написа:
Както винаги си най компетентен, но явно си от малцината не разбрали как се настройва и как работи Стингер2. Има и такива хора дето по 2-3 часа трябва да им се обяснява и показва на полигона как точно да работят с тоя уред и пак после им е трудно да се справят. Това всъщност му е недостатъка.

Да бе, аз не съм могъл да го настроя, Wink така казват и от Нокта на клиентите си и ги канят на полигон, разбира се на техния полигон всичко е ОК. Ама тръгнеш ли да търсиш в реални условия работата става зле....

Ancient Hunter написа:

Пък ако много силно се съмняваш, че не съм прав, като се размрази земята, ще направим едно клипче спецаилно за теб как дава гърне на 1,2м. в земята цветно и как разните железа, са си железни Idea

На клипче и аз мога да покажа как Golden Mask хваща гърненце на 2-3 местра в земята и на 5-6м във въздуха, никакъв проблем !


Ancient Hunter написа:
А, и не бъркай Sringer2 с Golden Mask Pulse, който за нищо не става и наистина хич няма дискриминация. Ако имаше, нямаше да се откажеш да го продаваш Smile

Ти да не си ми ангел хранител та знаеш дали го продавам Laughing Laughing Laughing ? Миналата седмица пратих 5 бр. на един от новите ми дистрибуторите ми за Турция http://www.deparltd.com и два броя на един малко по-стар турски дистрибутор - http://www.trakyadedektor.com/ ако не вярваш да ти пратя митническите документи, поне за това не е нужно да се размразява земята Laughing ?
Руснаците също поръчаха ама ще ги пращам началото на март.


Ancient Hunter написа:
Но, хайде да приемем, че ти си прав, само мир да има. Който му трябва, той знае как да провери Wink

Приеми че за ПИ с рамка дискриминация не трябва, ако разбира се не си търговец и трябва да омайваш клиентите .... Exclamation
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyПон Фев 13, 2012 5:56 pm

Цитат :
Миналата седмица пратих 5 бр. на един от новите ми дистрибуторите ми за Турция http://www.deparltd.com и два броя на един малко по-стар турски дистрибутор - http://www.trakyadedektor.com/
Само толкова ли? Че това за хвалене ли е Shocked
Цитат :
На клипче и аз мога да покажа как Golden Mask хваща гърненце на 2-3 местра в земята и на 5-6м във въздуха, никакъв проблем !
Ами покажи де? Smile
Много добре знаеш защо си се отказал, имам се с хората които ти го правят повече от теб самия Wink
И понеже се отказа от Golden Mask Pulse, защото съвсем не става за нищо, той се превърна в това: http://www.farmet.net/royal_pulse.html
Върнете се в началото Go down
I'll be back
Легионер
Легионер
I'll be back



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyПон Фев 13, 2012 8:11 pm

Ancient Hunter написа:
Цитат :
Миналата седмица пратих 5 бр. на един от новите ми дистрибуторите ми за Турция http://www.deparltd.com и два броя на един малко по-стар турски дистрибутор - http://www.trakyadedektor.com/
Само толкова ли? Че това за хвалене ли е Shocked
Цитат :
На клипче и аз мога да покажа как Golden Mask хваща гърненце на 2-3 местра в земята и на 5-6м във въздуха, никакъв проблем !
Ами покажи де? Smile
Много добре знаеш защо си се отказал, имам се с хората които ти го правят повече от теб самия Wink
И понеже се отказа от Golden Mask Pulse, защото съвсем не става за нищо, той се превърна в това: http://www.farmet.net/royal_pulse.html
Не знам защо толкова се наемаш. Някои от твоите металдетектори са толкова добри, че могат да откажат човек от занаята.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyПон Фев 13, 2012 8:34 pm

Цитат :
Някои от твоите металдетектори са толкова добри, че могат да откажат човек от занаята.
Щом казваш Smile
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyПон Фев 13, 2012 8:42 pm

Golden Mask написа:
Миналата седмица пратих 5 бр. на един от новите ми дистрибуторите ми за Турция http://www.deparltd.com и два броя на един малко по-стар турски дистрибутор - http://www.trakyadedektor.com/
Ancient Hunter написа:
Само толкова ли? Че това за хвалене ли е Shocked
Това е от 5-ти януари до сега Smile, все пак детекторите PI не са ми приоритет, за асортимент ги държа.

Golden Mask написа:
На клипче и аз мога да покажа как Golden Mask хваща гърненце на 2-3 местра в земята и на 5-6м във въздуха, никакъв проблем !
Ancient Hunter написа:
Ами покажи де? Smile
Нямаш проблеми ама тогава ще спре бизнеса със Стингерчетата, а рускинята ще те бие по канчето че няма денги Laughing

Ancient Hunter написа:
Много добре знаеш защо си се отказал, имам се с хората които ти го правят повече от теб самия Wink
Така де, същите тия хора с които се имаш ти дават и на теб платчици за да ги сложиш в кутиийка и да се биеш в гърдите какъв детектор си произвел !

Ancient Hunter написа:
И понеже се отказа от Golden Mask Pulse, защото съвсем не става за нищо, той се превърна в това: http://www.farmet.net/royal_pulse.html

Това е първата версия на детектора и е от преди 4 години, понеже от тях нищо не ставаше хората с които се имаш, същите които ни дават платчици да ги сложим в кутииики ги продадоха на турците та поне да избият парите за елементи Wink

От толкова безмислено писане дано на хората посещаващи тоя форум да им е станало ясно че полза от дискриминацията на PI работещ с рамка няма Exclamation И че същите детектори в реални работни условия нямат никаква дискриминация и че ако може да се говори за такава тя се проявява само при въздушни тестове и на специално направен от търговеца полигон !
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyПон Фев 13, 2012 8:52 pm

Golden Mask написа:
Цитат :
Ancient Hunter написа:
Ами покажи де?

Нямаш проблеми ама тогава ще спре бизнеса със Стингерчетата,
Чакам с огромно нетърпение. Надявам се да е най-последната версия NNNN (N-пъти подобрявана) ? Laughing
Върнете се в началото Go down
ziggler
Новобранец
Новобранец
ziggler



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyПон Фев 13, 2012 8:53 pm

рамка с дискриминация каква дискриминация какви 5 лева имали още колеги да вярват на тази лъжа
Върнете се в началото Go down
I'll be back
Легионер
Легионер
I'll be back



съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyВто Фев 14, 2012 2:22 pm

ziggler написа:
рамка с дискриминация каква дискриминация какви 5 лева имали още колеги да вярват на тази лъжа
Да вярват. Най-много да изтърват точно каквото търсят ако чакат на дискриминация.
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyВто Фев 14, 2012 6:20 pm

Единственото разделяне при ПИ с рамка на Фе и НоФе е с ползване на магнитометър-Дииптех и Лоренц6-ползвайки свойствата на магнитометъра-Фе-сигнал,НоФе-но сигнал---всичко друго е ташак и рекламен трик....казвам го от собствен опит
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




съвет за бъдеща покупка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: съвет за бъдеща покупка   съвет за бъдеща покупка - Page 2 EmptyВто Фев 14, 2012 6:24 pm

Стингер2 с рамка 1на1м при настройка на подкова да я дава Фе ,бронзова лампа също е Фе-чеп за зеле не става дискрима с рамка на стингера
Върнете се в началото Go down
 
съвет за бъдеща покупка
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Съвет за бъдеща покупка
» делема за покупка
» Съвет

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: