Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
GOLD VANQUISH Minelab nexus wave nokta врътка голден prodavam Fisher маск пират lorenz TEKNETICS грунда kupuvam deus 5000 tesoro Simplex нишани Spectrum Майнлаб Coil miladinka mask
 

 направи си сам пособия за промиване на речно злато

Go down 
+20
poison
aleksandar makedoncki
adminn
goldhunter
DTELHO
aspay
zempar
doiran
gergovia
tomi
багер4е
brutus
Virosss
leo 1
saiganica
alpay_es
german
joro_76
Kiril62
bigcat
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
saiganica
Легионер
Легионер
saiganica



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyВто Юни 29, 2010 9:25 pm

Проводимоста е много малка на този вид вода!Ако е морска да, диодите постоянно ще мъждукат!
А да не попадат магнитни прашинки се предвиждаше магнитна
пластична лента като прагче!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyВто Юни 29, 2010 9:32 pm

даже и да си представим че системат е направена и работи перфектно, при пресяване на златоносна река винаги ще попадат прашинки е светодиода ще светва непрекъснато... какъв би бил смсъла от това, ние и вез тва занем че има злато , проблема е да го отделим от тинята, песъчинките и магнетита, регистрацията на прашинките нищо не ни помага Sad
Върнете се в началото Go down
saiganica
Легионер
Легионер
saiganica



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyВто Юни 29, 2010 9:40 pm

Нали индикацията на даден диод е сигнал за наличие на метал в
съответния улей-а от там вашата намеса! cheers
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyВто Юни 29, 2010 9:49 pm

Ха това е някакво електронно корито,че е безсмислено да се прави е ясно но хубаво е човек да има идеи,като се мисли може да се роди нещо добро.Поздравявам те за идеята!!!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyСря Юли 07, 2010 10:07 pm

Погледнете колегата от Южна Каролина US какви самоделки си прави.
http://forum.treasurenet.com/index.php/topic,323849.0.html
А който иска да разгледа и форума има много интересни неща.
http://forum.treasurenet.com/index.php/board,33.0.html
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyСря Юли 07, 2010 11:48 pm

самоделката придава 4ар и удоволствие от работата.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 10:04 am

Ето винилови стелки за коритото.
https://2img.net/r/ihimizer/img413/456/eiaoee11.jpg
направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Eiaoee12
Изтривалки,има ги навсякъде,наподобяват юфка или кадаиф,с подложка и без,тези с подложка се държат малко дървено в студено време мастика
Върнете се в началото Go down
Virosss
Легионер
Легионер
Virosss



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 1:24 pm

Всичко ок, но не хванах тая подложка с какво помага... предполагам задържа по-тежките частици... но после как се изваждат от там, ако например е този тип стелки, който си показа багерче Smile
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 2:30 pm

Е тъй де,задържа ги,при това много добре,работи си час-два,ако щеш цял ден.Ще хвана някой сръчко да снима моя туч,преработван за кой ли път,последно го нарязах за да влиза в раница 1м.и30фунията но не се отличава много от тези,спазено е всико по каталог.
направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 A5110
направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 A51210
направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 A51310
направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Cleani10
https://2img.net/r/ihimizer/img541/2395/sluice10.jpg
http://www.prospectingchannel.com/motherlode.html
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 5:58 pm

brutus написа:
самоделката придава 4ар и удоволствие от работата.
И в повечето случай е по евтина и по добре работи от скъпите фабрични.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 8:58 pm

Не е толко важно с какво промиваш,а е важно къде и колко време имаш за тая работа.Аз лично предпочитам да остава повече пясък в пособието,нямам вяра на тези пластмасови коритца-със сигурност изпускат и злато.
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: пособия за добив на злато направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 9:12 pm

здравейте колеги при нас е имало един доста добър търсач и разбрах че неговите корита били дървени външно а пода в коритото и преградите били изработени от лентови гуми . как мислите дали златото не се задържа повече от гумите отколкото с дървени прегради ,и сигорно с по малко количество вода работят .
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 9:54 pm

leo 1 написа:
здравейте колеги при нас е имало един доста добър търсач и разбрах че неговите корита били дървени външно а пода в коритото и преградите били изработени от лентови гуми . как мислите дали златото не се задържа повече от гумите отколкото с дървени прегради ,и сигорно с по малко количество вода работят .
Пак казвам не се стремете да остава малко материял в коритото защото неминуемо ще се изпусне и злато,с гумите се цели да остава малко пясък.Римляните не са имали гума а са промили тонове злато с дървени корита.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyЧет Юли 08, 2010 10:05 pm

аз предпо4итам гуми само защото се свалят и се мият по лесно,а ина4е става сьс вси4ко.а относно дали са по големи и подалбоки отворите ве4е е много важно да нагласеш добре наклона и коли4еството вода.не бива по време на работа дупките да се изпьлнят и да се образува равен слои защото вси4ко трьгва от горе. успех.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyПет Юли 09, 2010 11:05 am

колеги имам все още неосьществена идея,за самоделка за сух материал.прегледал сьм разбира се клиповете.интересува ме имали сред нас горд собственик на нещо подобно,да сподели впе4атленията си. успешен уикенд.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyПет Юли 09, 2010 9:42 pm

brutus написа:
колеги имам все още неосьществена идея,за самоделка за сух материал.прегледал сьм разбира се клиповете.интересува ме имали сред нас горд собственик на нещо подобно,да сподели впе4атленията си. успешен уикенд.
Ще изкажа моето виждане по въпроса за отделянето на злато от сух материял,ако греша ме опровергайте.В България нямаме такиа сухи сипей с злато като в US или поне аз не съм срещал.Тези насипи странично от реките или в временно пресъхнали дерета не са напълно сухи а като започнеш да копаеш в дълбочина са влажни,а влажен материял е не възможно да се обработва.Трябва да се суши на слънце и след това да се отсява и процеса става сложен,по-добре да се помисли дали няма да може да се прекарва материяла до вода или да се прекара вода до материяла.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyСъб Юли 10, 2010 6:41 am

Асолютно сте прави и двамата има един страх да се напусне реката,което си е вид ограничение.
Ето една Австралийска играчка.

направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Rotopan обръщаме наопъки направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Rotopan видно е че основната работна част,прилича на чайник,тази зима май ще прецакам нашия,че прототипа от срязана бутилка от минерална вода 20 литра ме мързи да го сглобя.



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Imgp0042jpgmygearrotapa
Иначе много го хвалят пък и добре изглежда,компактно и производително.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyСъб Юли 10, 2010 4:59 pm

Ами,имам такова място.Вода няма ,а целия баир е ерозирал кварц като грис,примесен с 4ервена глина,златото е във вякакав размер.10-15см. от по4вата могат да се работят,ипосле пак така на на етапи.Сега слансето е силно и за няколко дни глината изсахва и става на прах.Багер4е прости братко ,но неми стана много ясно как работи това 4удо.На мен оба4е ми трябва такова което да прекарва поне няколко кубика наден.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyСъб Юли 10, 2010 10:21 pm

brutus написа:
Ами,имам такова място.Вода няма ,а целия баир е ерозирал кварц като грис,примесен с 4ервена глина,златото е във вякакав размер.10-15см. от по4вата могат да се работят,ипосле пак така на на етапи.Сега слансето е силно и за няколко дни глината изсахва и става на прах.Багер4е прости братко ,но неми стана много ясно как работи това 4удо.На мен оба4е ми трябва такова което да прекарва поне няколко кубика наден.
Ето де,просто пособие което го бях качил по-назад в темата.Въпросът е дали си толко сръчен като тоя мераклия на клипа.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyСъб Юли 10, 2010 11:01 pm

Марио го познавам аз.Пусто не съм сръ4ен 4ак толкова.Негогата макина е още от Леонардо да Вин4и.Има и по съвременни ре6ения.Мотор4е за 4иста4ки,оста на ексцентрик и движи едно гумено мех4е на дъното.Живот и здраве може да го направя някои ден,но питането ми всъщност е ,ако някои е работил или виждал нещо такова,дали работи и дали си струва да го захващам.А то ако ще блъскам като този цял ден за 2 коли4ки,то по доре да натобариш ремаркето и да го миеш някаде на вода. Останете със здраве.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyНед Юли 11, 2010 4:51 am

Споко,щом е в границите на видимото,най-вероятно жълтеникава слюда,едни такива кафеникави ронляци,мачкай с някакво хаванче за проба,или го стисни с ноктите ще се разпадне най-вероятно :soif100:
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyНед Юли 11, 2010 11:07 am

За злато говорим,ама капка воданяма от 10 години.А как всъщност ратоти това с (4аиника).
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyНед Юли 11, 2010 3:53 pm

Добре де това е труднико,но ето нещо ТУК принципа е същия,и Това и Това и те така,това с кофите ми хареса :soif100: дано съм помогнал.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyНед Юли 11, 2010 7:28 pm

Благодаря ти приятелю,стана ми ясно в общи линии.Третият способ го ползвах като работех с корито на бързея,пресявах си и го носех с коли4ка до коритото,първобитно е но работи(нямах помпа).Другите два способа,помагат само против скука,повярваи ми.С тия кофи ще прекараш две коли4ки и ще се откажеш.Не змам с какво си работил,но не играели яко лопата,ще ловиш злато само във форума. Без лоши 4увства и успех.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 2 EmptyНед Юли 11, 2010 9:38 pm

brutus написа:
Благодаря ти приятелю,стана ми ясно в общи линии.Третият способ го ползвах като работех с корито на бързея,пресявах си и го носех с коли4ка до коритото,първобитно е но работи(нямах помпа).Другите два способа,помагат само против скука,повярваи ми.С тия кофи ще прекараш две коли4ки и ще се откажеш.Не змам с какво си работил,но не играели яко лопата,ще ловиш злато само във форума. Без лоши 4увства и успех.
Ето нещо и от мен но не ти го препоръчвам,като гледам на тоя човечец огрижената физиономия си мисля че не е много сполучливо.
Върнете се в началото Go down
 
направи си сам пособия за промиване на речно злато
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Как да разпознаем златото
» Направи си сам-Концентратор за злато
» Интересно видео за ситене на речно злато

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Пособия за добив на злато-
Идете на: