Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
mask GOLD miladinka маск nokta wave kupuvam tesoro голден VANQUISH Fisher 5000 TEKNETICS lorenz нишани пират Майнлаб Spectrum Coil deus Simplex Minelab врътка prodavam грунда nexus
 

 за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset

Go down 
+3
Mladencho
pechkata
deultum
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
pechkata
Джадай
Джадай




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyПон Май 06, 2013 9:04 pm

И какви батерии си ползвал колко волта и мил.ампера...?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyПон Май 06, 2013 9:07 pm

deultum написа:
1 година, докато разбера това което пиша тук . ХЛТ е същата работа не е по различен от тях ,малко да се посмеете на приказките на пича Very Happy

Познавам , го пича! И на живо е доста колоритна личност. Фишера 75 е негов. От доста време работи с него и е много доволен от уреда. Тука клипа е правен , когато го е купил на не повече от 1-2 м. и не е още запознат с настройките.

Всеки път когато гледам клипа му се смея на думите , които ги използва в клипа. Браво.............! Very Happy
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyПон Май 06, 2013 9:13 pm

нямам мнение за апаратите от клипа , но хлт-то се държи точно така .
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyПон Май 06, 2013 9:21 pm

deultum написа:
аз не съм го сравнявал лично знам че лобото загива на много тежък терен , достоверна информация . лично аз съм доволен от евриката .

Искаш да кажеш,че Лобото на тежък терен не може да работи,а Еуреката работи?

На каква честота работиш,на много тежък терен ?

Благодаря.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyПон Май 06, 2013 9:21 pm

колега печка , апарата беше с 2900 ма.ч. ако не се лъжа марката не помня нещо power имаше
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyПон Май 06, 2013 9:25 pm

ами няма точна настройка всичко е според терена отиваш настройваш и тръгваш .по принцип работя на 20 кхц и почти навсякъде си работи тази честота .много рядко съм работил на 60 кхц и то когато има много керамика и на аутотрак за да я елиминира .
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyПон Май 06, 2013 9:38 pm

А на ниската честота,кога работиш,работи ли добре на нея ?
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 7:06 pm

ако имаш предвид 6,4 кхц,. да работя и на нея , но е по - малко чувствителна към дребните и тънки сигнали т.е. ако на 6,4 хваща турско акче от тези дет са колкото нокътя на малкия пръст на 10 см . на 20кхц. го хваща на 15см. на 60кхц. отива към 18 20 см. Като се има предвид че вече почти не останаха големи монети ,за това предпочитам 20 килохерца за да имам по добра дълбочина за дребните сигнали .
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 7:13 pm

Акче на 15см. това въздушно ли е или закопано...? Shocked
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 7:17 pm

закопано , защо се учудваш толкова , все пак евриката е направена за самородки и засича парченца колкото главата на кибритена клечка . Виж този клип
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 7:24 pm

Не вярвам индутивен баланс на Майлаб да чува закопано акче на 15см.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 7:28 pm

попитахте ме , отговорих , не искам никой да убеждавам всеки има право да вярва на каквото си пожелае , пък и темата е за ХЛТ .
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 8:27 pm

Правилно и аз вярвам че ХЛТ-то е машина която можеш да настройваш по твой вкус - независимо че е плитка полезните сигнали са в зоната на 20-25 см. ....
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 8:55 pm

по принцип не обичам да споря само ще повторя един мой пост от друга тема за ХЛТ там бях казал че ако ще и с антената нагоре да го обърнеш хлт-то с каквито искаш настройки на орудено си е една голяма безполезна пръчка.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 9:06 pm

Ти за една година не можеш на научиш еди детектор как работи - по простата причина че за 1 год. не можеш да обиколиш всички обекти защото са засяти или изорани...И дърдориш само за орудено а аз мога да ти каже че е единствения детектор на инд. баланс който мога да го накарам да работи на орудено но няма да ти кажа как...
И на клипа се вижда точно това - да дава цвета над +70 под керамиката...
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 9:13 pm

добре колега няма да споря с теб явно си му научил цаката , ако пък живееш близо до пазарджик или бургас мога да ти осигуря камък който отговаря на орудеността на бургаските почви и ако хванеш М-ка зад този камък и ти го даде цвят ще се извиня публично за думите си за апарата говоря за М-ка не за по малка монета !
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 9:19 pm

Тая хватка май става като си поиграеш с грунд баланса!
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 9:25 pm

Колега deultum , благодаря ти за отговорите.

Поздрав.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 9:27 pm

N@SKO написа:
Тая хватка май става като си поиграеш с грунд баланса!

и през май и през септември толкова му е душичката
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 9:29 pm

Чувал ли си за с. Бутово месноста "Чатала"  и  с. Върбовка месноста "Калето" и има М-ки и двете са Велико Търновски  там черния камък е жива руда - всичи детектори дават заето дори и пулс-индукциите та там го карам да работи за 20г. разбах че само той може да работи там...И не ми е нужно да отричаш твоята теза за ХЛТ-то...


Последната промяна е направена от pechkata на Съб Юни 15, 2013 9:06 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyВто Май 07, 2013 10:02 pm

Колега , успех ти пожелавам от все сърце с ХЛТ-то ,дано е така както казваш
. Не обичам да споря .
Върнете се в началото Go down
petar_pz
Про-Консул
Про-Консул




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyСря Май 08, 2013 2:04 pm

печка маи имаш XLT за продан,та толкова го хвалиш.аз пък за 20 години в занаята мога да кажа че в режим на дискриминация това е една от наи плитките машини с която съм работил дори и в чиста почва.говорим не на въздух а в земята.а понеже става въпрос и за орудено има почви където и на 3 см. няма да го подкараш.и аз имах такава машина и преди да я продам бая я лъсках и хвалех.дълбока е само на всички метали ама тогава трябва почти всичко вън защото на мониторчето вади графика само в плитчините.е тва е истината за XLT-то.готов съм и на облог за това което казвам.
Върнете се в началото Go down
petar_pz
Про-Консул
Про-Консул




Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyСря Май 08, 2013 2:26 pm

и друго изречение като това дето си написал цитирам '' баланс който мога да го накарам да работи на орудено'',не съществува.няма таини програми за xlt-то.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyСря Май 08, 2013 2:49 pm

Печката има свръх способности Very Happy за тва го е подкарал,ее шегувам се де.

Но за Тази Еурека на Майнлаб наистина се замислям,само погледнете....

https://www.youtube.com/watch?v=r1FgUP_EOtU&list=UUx931qyT21Em_YVT66yt94Q

Колега deultum това истина ли е ? Smile
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset   Spectrum - за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset - Page 2 EmptyСря Май 08, 2013 6:33 pm

Колега Младен , тези клипове ми бяха пратени от колегата и приятел petar_pz преди да си купя евриката за да ми покаже как работи понеже 1 година си блъскахме главите с какви ли не програми ,той имаше и хлт и еврика,регистрирах се в форума на уайтс и безуспешно исках програма за уродено ,там влизат и са админи производители и търговци на тази марка казваха ми какви ли не програми и така и една не сработи.После аз реших да ги кача в моя профил в ютуб ,защото наистина ме беше много яд на ХЛТ-то даже тези клипове са с клипа за хлт в плейлист . Там се вижда ясно как хлт не може да изпее цвят М-ка зад силно оруден камък който е дебел 3 см . близо до антената му на програма за монети и бижута . В последствие си намерих еурека и стана така че си я купих,с заводската антена е малко плитка машина затова си поръчахме 11 инчови антени и сега си е добре и с дълбочината .бях зарибен за самородки по зидаровска река , но така и не се наканих да отида , но пък разбрах че си е много добър монетар който работи навсякъде с изключение на един много черен пясък до солниците в бургас ,който е от района знае за мястото .между другото заведох и двама колеги с ПИ апарати единия беше СД 2200 а другия на уайтс жълтия подводния мисля че сърфмастер беше модела . Майнлаба се държеше много по добре от уайтса ! И на двете машини им пречеше този пясък , представяш си за какъв терен става дума . Колкото до клипа , и капчица няма в него лъжа , както ти казах по принцип беше предназначен само за мен .
Върнете се в началото Go down
 
за Spectrum XLT, орудените почви, камъни и Autotrack Offset
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» призма 3 в орудени почви
» Планински кристали и минерали
» Полускъпоценни камъни

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: