Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 изкупуването на речноно злато

Go down 
+11
stan960
astervil
icko_barabicko
charon
QNUS
mdetectors.bg
traqn
ivanasen
tropfy
goldhunter
kolio777
15 posters
АвторСъобщение
kolio777
Новобранец
Новобранец




изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyЧет Сеп 09, 2010 6:51 pm

ЗДРАВЕИТЕ И ОТ МЕН НА СКОРО СЕ ЗАПАЛИХ ПО ТОВА ХОБИ И СИ Е ГОЛЯМА КРАСТА Very Happy СМЯТАМ В ТАЗИ КРИЗА ДА ЗАЛОЖА СЕРИОЗНО НА ТОЗИ КОН Laughing НЯКОИ ВЕТЕРАН ЗНАЕ ЛИ КАДЕ ИСКУПУВАТ ЗЛАТОТО И КОЛКО .ВООБЩЕ МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПРЕХРАНВА ЧОВЕК ОТ ТОВА .
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyПон Сеп 27, 2010 11:41 pm

ами аз несам ветеран ама знам от тук там че е около 40-50 лв грама
за прехранване по добре си търси постоянна работа според мен щото златото не е гаранция а по скоро късмет освен ако не намериш някоя по прилична жилка че да забогатееш ама това маи повечето по филмите така става
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyПон Сеп 27, 2010 11:42 pm

забравих да кажа че за цената на златото зависи и колко е чисто и каде го даваш
Върнете се в началото Go down
tropfy
Новобранец
Новобранец
tropfy



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyСря Окт 06, 2010 2:38 pm

по отраканите собственици на златарски магазини дават прилична цена.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyСъб Авг 11, 2012 6:13 pm

Сега чувам , че златото се вдигна. И доколкото знам , добиваното злато е близо 24 карата.Скоро гледах филм по нова телевизия -как се добива злато по-реките?Беше много интересен , но много кратък. Дано направят по-дълъг с повече информация!!!! Smile Не са ли малко 30.40лв?
Върнете се в началото Go down
traqn
Новобранец
Новобранец
traqn



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 12:00 pm

30-40лв за 14 карата . Ти извади 24 каратово и пазара сам ще те намери Very Happy
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 5:23 pm

ivanasen написа:
Сега чувам , че златото се вдигна. И доколкото знам , добиваното злато е близо 24 карата.Скоро гледах филм по нова телевизия -как се добива злато по-реките?Беше много интересен , но много кратък. Дано направят по-дълъг с повече информация!!!! Smile Не са ли малко 30.40лв?

Ето пак да го гледат, колегите, които са нямали възможност

Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 6:27 pm

Mного ме кефи това филмче ,дали заради някои от познатите лица свързани с хобито или безпристрасното и грамотно представяне от страна на репортера.Иска се човек да разбира и най-вече да има желание..и време.Записах си го в любими,дано да има повече такива ....преди време четох из вестниците че имало хайки и глобени златотърсачи не знам доколко това е вярно дано и там да не турят катанеца.
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 6:32 pm

Аз доколкото знам промиването,не е престъпление или и то вече влезе в графата с криминални деяния Shocked
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 6:43 pm

charon написа:
Аз доколкото знам промиването,не е престъпление или и то вече влезе в графата с криминални деяния Shocked

И аз така знам ...ама ми се мярна някъде-във Фокус ли беше-нагребали ги някакви колеги до мост ли някакъв и глоби май имало,това беше отдавна ...Мина ми даже през ума да го кача тука но после реших да си правя Трайчо Костов Wink
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 6:45 pm

Ами вече ще почнат да ни глобяват и затова,че дишаме......
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 6:55 pm

charon написа:
Ами вече ще почнат да ни глобяват и затова,че дишаме......
Нищо ново под слънцето,целта е да се смъкнат откъдето е и по 2-3 кожи ,да се омаскари всеки и да се поддържа контингент от"престъпници" -нататък е лесно да го държиш в подчинение ( и назиданието също има своята роля).Ама това е друга тема мисля че не ме лъжат очите,добре е ако някой знае да каже дали има нещо вярно аз на вестници не вярвам много.Детектинга и златотърсачеството спадат към полулегалните хобита,един ден това ще се промени като законно -но с монтирани водомери,въздухомери и каквото им дойде наум -но касовия апарат ще стане неотменна част от оборудването . Very Happy
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyНед Авг 12, 2012 7:20 pm

QNUS написа:
charon написа:
Ами вече ще почнат да ни глобяват и затова,че дишаме......
Нищо ново под слънцето,целта е да се смъкнат откъдето е и по 2-3 кожи ,да се омаскари всеки и да се поддържа контингент от"престъпници" -нататък е лесно да го държиш в подчинение ( и назиданието също има своята роля).Ама това е друга тема мисля че не ме лъжат очите,добре е ако някой знае да каже дали има нещо вярно аз на вестници не вярвам много.Детектинга и златотърсачеството спадат към полулегалните хобита,един ден това ще се промени като законно -но с монтирани водомери,въздухомери и каквото им дойде наум -но касовия апарат ще стане неотменна част от оборудването . Very Happy
В наща мила родина отново настана време на бирници и чорбаджии,както е било така ще и бъде,докато чакаме всичко да се оправи от самосебеси нищо добро не ни очаква,ама понеже сме овчи народ всичко ще си кара по старомо.
Върнете се в началото Go down
icko_barabicko
Новобранец
Новобранец




изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyПон Яну 07, 2013 7:51 pm

Ние, сме хората, които трябва да им се опънат на тия там глобяващите и да ги питаме, дали искат да ни направят престъпници, защото това е най-лесната част или искат, повече хора, да намират своята прехрана, по че стен път. Защото, да крадеш, да убиваш и да изнасилваш е лесно в днешно време - но да бъдеш човек и да изкарваш хляба си, с честен труд, явно, е че и това започва, да се категоризира, като престъпление.
На вас, какво да обяснявам, че копането е сложна работа и не е за всеки - но на тия тикви, дето обикалят и се заяждат, трябва много да им се говори(ако отбират от добра дума разбира се).
В повечето реки в България, разсипното злато е вископробно. Аз поне от скоро се занимавам с това начинание, та така го знам от колеги, които чакат само да се стопли малко времето и хукват по реките, че да осигурят насъщния, за през зимата, пък и да изчистят натрупаните, през периода в който не се бачка активно, разходи от общ характер.
Злато има и ще има и го има за всички, които желаят, да се сприятелят с лопата, легенчето и коритото.
Не възнамерявам, да се отказвам от начинанието, само защото бирниците, вече се чудят с кого, да се заядат и за какво. До голяма степен, проблемите с закона, идват от страната на еколозите, които абсолютно нищо не правят, както и абсолютно нищо не разбират, от това което си мислят че правят - но сдират много яки кинти от евросъюза, по различни там направления. И нали се сещате, че трябва да има някакво отчитане на дейност, някакво отчитане на нарушители, за да не им секнат паричките, щото горките, за нищо не стават, дори и с лопата, не могат да боравят правилно. Това е грозната истина, за тези които глобяват - така наречените еколози-природозащитници, а другите хора не ги интересуват - да умират от глад там, да им умират децата в мизерия и нищета, щото има и такива хора - в това, поне съм убеден!!!
Ако искате ме плюйте, ако искате ме псувайте - Ваша си работа - но, на мен, вече ми писна много здраво от тия ....... , дето идват да се заяждат и се правят на много велики, щото идват с господата облечени в сини униформи, които са се клели, да пазят народа - но, вероятно ние - ОБИКНОВЕНИТЕ ХОРА - вече не сме част от народа и вече може би влизаме в графата на престъпниците.
Върнете се в началото Go down
astervil
Про-Консул
Про-Консул




изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyЧет Май 09, 2013 3:57 pm

Та нали с глобите господата проверяващи си изкарват заплатата!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyЧет Май 09, 2013 10:59 pm

-Бе не знам що и за кво са глобявали тия чиновници ма по интересно ми беше че точно преди три дни дискутирахме с един приятел темата Металдетектинг и пройзводните му въобще -Та човека ми вика -Убаво де ма ква е тая и то в София -Некви ора си завардиле определени участъци и не дават на никой да припари там -Е викам му нема лошо,то ние сме известни с това да осираме всичко най много да задължат всички да си плащат патентен данък и толкоз -То тя лакомията българска нема спирка и мозък..............................................................
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyПет Дек 27, 2013 10:02 pm

goldhunter написа:
ами аз несам ветеран ама знам от тук там че е около 40-50 лв грама
за прехранване по добре си търси постоянна работа според мен щото златото не е гаранция а по скоро късмет освен ако не намериш някоя по прилична жилка че да забогатееш ама това маи повечето по филмите така става
Колко грама злато на ден може да се добие ръчно колега е разбира се всичко е относително но все пак плюс- минус нещо средно да речем ако знаеш чукни тук някой ред
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyСъб Дек 28, 2013 10:12 am

колега много е важно да си точно под жилата, тогава може да събираш доволно поне 2г а може и повече, иначе далече от нея едва ли ще събереш и 0,5г, но там е работата че таз жила в Бг се намира трудно.
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyПет Май 02, 2014 2:10 pm

batned написа:
goldhunter написа:
ами аз несам ветеран ама знам от тук там че е около 40-50 лв грама
за прехранване по добре си търси постоянна работа според мен щото златото не е гаранция а по скоро късмет освен ако не намериш някоя по прилична жилка че да забогатееш ама това маи повечето по филмите така става
Колко грама злато на ден може да се добие ръчно колега е разбира се всичко е относително но все пак плюс- минус нещо средно да речем ако знаеш чукни тук някой ред
От миналото лято до сега да имам събрано около грам. Вече металотърсача ми почна да го хваща. Иска четене , ходене, копане и накрая и късмет.Отделно , като го намериш с легена то пък рекичката няма вода за да пуснеш улей или , ако има вода улея не работи правилно , щото фърляш директно с лопата и едрите камъчета .........абе мани не е лесно. А тия наште хрантутници/оправници/ докато не вземем дървото няма да се оправят с добро.Никой не му се пуска кокала , да не говорим , че повечето от тях трябва да ходят в дрънголника , ама овчи народ сме си и още много ще теглим................Поздрави!
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyПет Май 02, 2014 3:43 pm

Колега трябва да се търси място където реката го отлага.Пробите са най важни. Намериш ли мястото лесно се вади. Иначе е само прехвърляне на баластра. Миналата година от една малка цепка изкарах близо грам .
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



изкупуването на речноно злато  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: изкупуването на речноно злато    изкупуването на речноно злато  EmptyПет Май 02, 2014 9:21 pm

Именно де то и моето е кажи речи от една точка , но и рекичката е доста бедна.
Върнете се в началото Go down
 
изкупуването на речноно злато
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Как да разпознаем златото
» Злато
» злато

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Места за добив на злато-
Идете на: