Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
TEKNETICS грунда mask Fisher Spectrum Майнлаб prodavam Simplex VANQUISH пират врътка голден deus 5000 nexus GOLD нишани nokta miladinka wave kupuvam lorenz Minelab маск Coil tesoro
 

 Кажете ми повече затоя камък :)

Go down 
+10
SAGITTARIUS
sc
trakieca
Vergilius
Vologes
wallb2
pechkata
adminn
maximus_kn
kypamop
14 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
ssman
Новобранец
Новобранец




Кажете ми повече затоя камък :) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кажете ми повече затоя камък :)   Кажете ми повече затоя камък :) - Page 2 EmptyЧет Фев 24, 2011 5:26 pm

да попитам винаги ми е било интересно за какво са служели по принцип тези брадви за ритуали или за обработка
Върнете се в началото Go down
Vologes
Новобранец
Новобранец




Кажете ми повече затоя камък :) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кажете ми повече затоя камък :)   Кажете ми повече затоя камък :) - Page 2 EmptyПет Фев 25, 2011 2:26 pm

ssman написа:
да попитам винаги ми е било интересно за какво са служели по принцип тези брадви за ритуали или за обработка
И за двете. През този период медта е вече известна, но едва след появата на бронза, металът измества каменните оръдия. Реално погледнато една каменна брадва от от по- твърд материал като базалт или гранит например е много по-надеждна от медна такава, поради факта че несплавената мед е доста мека. Голяма част от брадвите обаче не носят следи от употреба и това се главно тези откривани в некрополите, така че явно брадвата има и ритуална функция - като гробен дар и инсигния. Wink
Върнете се в началото Go down
kypamop
Новобранец
Новобранец




Кажете ми повече затоя камък :) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: re:   Кажете ми повече затоя камък :) - Page 2 EmptyНед Мар 13, 2011 9:36 pm

maximus_kn написа:


Колко ти е месечната вноска?

Около 150 на месец... Не, че има значение, на брадвата и тоя път и се размина продаването. Към момента ще си седи в секцията. Пък на тия, дето ги гони параноята - няма никакви акции, баце, просто, както са казали Илф и Петров "финансовата бездна е най-дълбока, в нея можеш да пропадаш цял живот" Neutral
Върнете се в началото Go down
 
Кажете ми повече затоя камък :)
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ставаме все повече и повече!
» Монети от Гарван камък
» тапи в скали

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: История, археология-
Идете на: