Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
голден Minelab prodavam kupuvam TEKNETICS wave nokta Coil VANQUISH miladinka GOLD пират Fisher lorenz грунда mask 5000 deus nexus нишани Майнлаб tesoro Spectrum Simplex маск врътка
 

 КЪРЛЕЖИ

Go down 
+12
бобо
mario321
mdetectors.bg
Ceco_
adventurer
stater
Petronii
BEKS
Hades
yaponetsa
nasko75
spartak
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
mario321
Цезар
Цезар
mario321



КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyСря Мар 11, 2015 6:51 pm

nasko75 написа:
бобо написа:
Всеки сам да си преценя рисковете!.....Мазилата репиленти са добро решение.!Не всеки кърлеж е заразен.На мен са се хващали поне сто......минимум!за сега не съм усетил признаци на марсилска треска,лаймска болест......или подобни,но понякога ме пере съчмата.....,не знам дали е от кърлежите Laughing

Чукай  на дърво да не те гепи някой заразен че м......,а до колкото до сачмата не се притеснявай за нея ,не си само ти доста хора от този форум НИ пере сачмата Laughing

Така е наистина са много опасни заразените !
А за съчмата, аз моята се опитвам да я контролирам, че изпусна ли я и си еб. ма.... Cool
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyВто Юни 13, 2017 7:40 pm

Лятото наближава, така че всеки трябва внимава къде ходи и къде стъпва покрай реката. Ровейки се из интернет намерих тези мобилни устройства и си ги поръчах. Не са скъпи и който иска може да си поръча от този сайт.

Това е за кърлежи.



https://www.isotronic-bulgaria.com/product-page/l6-beetle-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%81-%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D1%83%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B8-%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D1%85%D0%B8

Това е за комари.





https://www.isotronic-bulgaria.com/product-page/%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyСря Юни 14, 2017 6:46 am

Абе това първото, като го гледам, че работи на 40 khz, дали няма да върши и друга полезна работа. На всичко отгоре и 6 квадратни метра покрива от веднъж. Това смородки, това дребни сигнали ще ги пука отвсякъде... lol!
Малко майтап разбира се, но с кърлежите си е сериозна работа. Аз от това три дни в болница съм лежал преди много години. И сега основно репеленти използвам, но това е хубава идея също. Трябва да се изпробва, за да се знае. super21
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyСря Юни 14, 2017 8:52 am

Какви видове кърлежи съществуват у нас?

Кърлежите в България са шест рода. Всеки от тях има специфики, според вида, семейството (твърд или мек), стадий на развитие, пол, брой и тип приемници, по които паразитира.
Меки или твърди, кърлежите у нас наброяват като видове четиридесетина, на фона на световното разнообразие от над 850. Най-често ще видим иксодови кърлежи, нападащи зелените терени както в извънградски, така и в градски среди, по необработени паркове, градини и детски площадки.
В нашата страна са разпространени кърлежи, принадлежащи основно на родовете Ixodes (I. ricinus, I. canisuga, I. hexagonus), Hyalomma (H. anatolicum anatolicum, H. marginatum marginatum), Dermacentor marginatus, Haemophysalis (H. leachi, H. parva, H. punctata), Rhipicephalus (R. bursa, R. sanguineus) и Boophilus annulatus. Всеки от тези кърлежи има специфични характеристики и любими приемници.
Кърлежите се идентифицират като видове много трудно без микроскоп и подходящо осветление. Основни признаци за различаване включват размер, окраска, дължината и формата на хоботчето, големина и място на анален отвор и други фактори. При желание да бъде идентифициран кърлеж, важно е той да се извади правилно за да се запази хоботчето.
Видово разнообразие на кърлежите у нас и описание.
Твърдите кърлежи Ixodes Ricinus се срещат най-често в България, както и по света. Те са мънички, паразитират по овце, крави, едри домашни и горски животни. Трихостови са и се развиват за 2-3 години. Ларвите и нимфите се прицелват в дребни гризачи и животни. Иксодовият кърлеж обитава пасища, гори и планини, но напада също жилищни, градски площи и паркове. Паразитира главно в началото на пролетта и в късната есен. Пренася кърлежов енцефалит, туларимия, Лаймска болест (Лаймска борелиоза) и др.
Rhipicephalus sanguineus (кафяв кучешки кърлеж) паразитира по кучета, но в отсъствието им напада котки, дребни животни и хора. Развива се по-бързо и до четири месеца може да стане възрастен. Активен е в късна пролет до ранна есен и може да снася два пъти годишно. След напиването с кръв, женските полагат хиляди яйца по цепки и пукнатини в кучешката колиба или по дупки в стените. Той напада три приемника, като харесва равнинни терени и райони, близки до вода. Преносител е на марсилска треска, пироплазмоза по кучетата и др.
Rhipicephalus bursa е двухостов кърлеж, паразитиращ по говеда, главно овце, коне, кози и рядко върху кучета и дребни животни. Излюпва се през лятото и напада до края на ранната есен. Пренася бабезиоза, анаплазмоза, тейлериоза, пироплазмоза, бруцелоза и др.
Кърлежа от рода Dermacentor marginatus (кучешки кърлеж) е по-едър, живее сред ливади, дървета, пасища и тревни терени. Той напада хищници, кучета, дребни животни, таралежи и др. Обичайно се развива за година. Преносител е на кърлежов енцефалит, рикетсиоза, туларемия, ку-треска, пироплазмоза по кучета и др. Кучешкият кърлеж има отличителна емайлирана шарка по гърба и тялото.
Родът Hyalomma marginatum са двухостови кърлежи, носители на Кримската Хеморалгична треска. Ларвите им нападат един гостоприемник, а нимфите и възрастните форми се закачат за друг. Те развиват бърза устойчивост към препарати и паразитират най-дълго, от февруари от декември, в различните си форми на ларва, нимфа и имаго. Нимфите и възрастните зимуват в стенни пукнатини на конюшни, хамбари, ливади, птичи гнезда, дървесни цепки или в почвата.
Родът Haemaphysalis е разпространен навсякъде в България и напада през пролетно-есенния сезон. Той е трихостов, а жизненият му цикъл стига до 3 години. Пренася кърлежов енцефалит, ку-треска, бруцелиоза, рикетсиоза и кърлежов петнист тиф. Boophilus calcaratus е типичен еднохостов кърлеж, паразитиращ в целия си живот върху един приемник.
Съществуват още доста видове меки и твърди кърлежи в България. Demodex Folliculorum, например, е паразит по човешкото лице, ръце, гърди и уши, както всички окосмени площи. Често срещани други кърлежи са кокошинките (Dermanyssus gallinae), крастните кърлежи (Sarcoptes scabiei), кърлежи Ornithodoros, причиняващи Свинска чума и др.
Още за кокошинки и борбата с тях, може да научите в специализираната ни страница ни за обезпаразитяване на домашни и селскостопански животни.
Външността на кърлежа донякъде наподобява малък паяк. В зависимост от вида и фазата размерът е различен, от микроскопичен до няколко милиметра. Типичните твърди женски кърлежи в гладно състояние са дълги три до четири мм., а мъжките до два милиметра и половина. Твърдите мъжки кърлежи са покрити изцяло с щит на гърба, а женските до 30%.

Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyСря Юни 14, 2017 9:59 pm

Хубава тема , препоръчвам това за вадене на кърлежи , имам го и перфектно вади кърлежите от кучетата ми и два си изводих и аз от мен.
Казва се  OTOM Tick remover.
КЪРЛЕЖИ - Page 2 Otom-tick-remover-3zpzgODWaHo
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyПет Юни 16, 2017 9:23 am

Да бяха му турили стрелка в коя посока да се върти я ляво я дясно...
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyПет Юни 16, 2017 5:53 pm

pechkata написа:
Да бяха му турили стрелка в коя посока да се върти я ляво я дясно...
:mdr97: Ха ха ха.... Сигурно и кърлежите са като хората... Има и с дясна, и с лява резба.... lol!
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyСъб Юни 17, 2017 1:31 am

pechkata написа:
Да бяха му турили стрелка в коя посока да се върти я ляво я дясно...

Печка прочети малко за да не пускаш смешни постове... Razz
Знаеш ли защо се върти кърлежа преди да се извади?
Кърлежа на хобота си за твое съжаление не е нито с лява нито с дясна резба.....
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




КЪРЛЕЖИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КЪРЛЕЖИ   КЪРЛЕЖИ - Page 2 EmptyСъб Юни 17, 2017 8:19 am

OMD Detectors написа:
pechkata написа:
Да бяха му турили стрелка в коя посока да се върти я ляво я дясно...
 
Печка прочети малко за да не пускаш смешни постове... Razz
Знаеш ли защо се върти кърлежа преди да се извади?
Кърлежа на хобота си за твое съжаление не е нито с лява нито с дясна резба.....

Бърчет първо ти не си човека който да ми казва какво да пиша...
Изтъкваш се като производител на тези щанги за вадене на кърлежи...
Може би пък и ти да ги произвеждаш - знае ли човек ти можеш всичко...!
Какво съм чел и какво не съм това не е твоя работа...

Пък ти откъде си сигурен че не пускам смях в залата...?

http://nivabg.com/tips/vadene-na-kurlezh-568/
http://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/12019-3-nachina-da-izvadim-karlezh/
Върнете се в началото Go down
 
КЪРЛЕЖИ
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: