Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
GOLD miladinka 5000 wave deus нишани tesoro TEKNETICS пират mask голден prodavam lorenz Майнлаб VANQUISH nokta Fisher nexus грунда kupuvam врътка Simplex Minelab маск Coil Spectrum
 

 ACE 150- THE BEST

Go down 
+11
nikikirilov
maksim12
hfy
wallb2
Ancient Hunter
trakieca
zanvan
imperio
4орта
deultum
рики
15 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
рики
Новобранец
Новобранец




ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyВто Май 03, 2011 11:41 pm

То за тва в тоя форум има поне 20 човека дето викат "КУПИХ СИ НОВ АПАРАТ И ОТИДАХ НА МЯСТО ДЕТО Е ТЪРКАНО И ИЗВАДИХ 5-6 МОНЕТИ".
Не е от новия апарат тва колеги,а от мързела на предишните търсачи.Щтото ги е мързяло да вадят черни сигнали,а те всъщност са били цветни.Ама пусти мързел я !!!
Копане и тва е !!
Върнете се в началото Go down
hfy
Легионер
Легионер
hfy



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyВто Май 03, 2011 11:49 pm

рики написа:
То за тва в тоя форум има поне 20 човека дето викат "КУПИХ СИ НОВ АПАРАТ И ОТИДАХ НА МЯСТО ДЕТО Е ТЪРКАНО И ИЗВАДИХ 5-6 МОНЕТИ".
Не е от новия апарат тва колеги,а от мързела на предишните търсачи.Щтото ги е мързяло да вадят черни сигнали,а те всъщност са били цветни.Ама пусти мързел я !!!
Копане и тва е !!

С някои нещата които казваш съм съгласен, но точно с този модел няма как да постигнеш такъв резултат, освен ако както се изрази един колега няма (приятен) фабричен дефект.
Върнете се в началото Go down
рики
Новобранец
Новобранец




ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyВто Май 03, 2011 11:55 pm

Както казах ще направя видео. Ако съм в грешка ще си призная,няма проблем. Но мисля,че не съм.Ще стане ясно като кача видеото след 1-2 седмици.
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 9:46 am

рики написа:
Както казах ще направя видео. Ако съм в грешка ще си призная,няма проблем. Но мисля,че не съм.Ще стане ясно като кача видеото след 1-2 седмици.

Като правиш видео, искам да направиш въздушен тест, на 1лв засичане, после го зарови и в земята направи тест. Хубаво е и на реален сигнал престоял в земята да видиме тва Аце мутант как засича. Да не би да е отваряно и да е "бъзикано" нещо...
Предполагам там където търкаш е чист терена няма никакви замръсявания, почвата е чернозем или неактивна някаква, и най-важното!!! няма електромагнитни смущения. Последните оказват много голямо влияние върху работата на АЦЕтата...


Върнете се в началото Go down
рики
Новобранец
Новобранец




ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 11:08 am

Като съм с АСЕ -то даже и моб.телефон си изключвам.Но не вярвам няkой да е бъзикал апаратчето ,тъй като си го купих чисто нов и имам документ за покупката.Даже още е в гаранция.Но тези 20 ст. дето ги намерих бяха заровени в някаква бяла като сняг пръст- като глина,но не толкова плътна.Почти сигурен съм,че беше каолин.Иначе в по-голямата си част почвата в този район е точно такава каквато казваш- чернозем.Не знам изобщо от къде се появи тая бяла пръст.И най-чудното е,че отгоре беше чернозем,а каолина излезна на 10-12 см.
Възможно ли е да съм се объркал и тази бялата пръст да не е каолин,а да е нещо друго което има добра електропроводимост или да има магнитни свойства и за това да ми ги хваща тея 20 ст. на 30 санта ? Възможно ли е това?
Върнете се в началото Go down
maksim12
Консул
Консул




ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 1:20 pm

рики написа:
Като съм с АСЕ -то даже и моб.телефон си изключвам.Но не вярвам няkой да е бъзикал апаратчето ,тъй като си го купих чисто нов и имам документ за покупката.Даже още е в гаранция.Но тези 20 ст. дето ги намерих бяха заровени в някаква бяла като сняг пръст- като глина,но не толкова плътна.Почти сигурен съм,че беше каолин.Иначе в по-голямата си част почвата в този район е точно такава каквато казваш- чернозем.Не знам изобщо от къде се появи тая бяла пръст.И най-чудното е,че отгоре беше чернозем,а каолина излезна на 10-12 см.
Възможно ли е да съм се объркал и тази бялата пръст да не е каолин,а да е нещо друго което има добра електропроводимост или да има магнитни свойства и за това да ми ги хваща тея 20 ст. на 30 санта ? Възможно ли е това?
ot кои град си
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 4:03 pm

рики написа:
Имам предвид колега че на голяма дълбочина дискриминацията е дървена.Иначе го хваща ама като черен сигнал.А всъщност е цветен,ама на дълбоко.
Иначе си прав - луд умора няма.Ама ако ми намериш видео в "YouTube" или "Vbox7" дето подминават какъвто и да е сигнал ще ти сваля шапка.Май само в БГ ги подминаваме тия черни сигнали.Щото сме от голямото "Добро Утро" и не копаме такива. А бе,хората в другите държави се изгърбват от копане за сигнал,а ние все цветни търсим. Че ако може да са и ясни. Копане му е майката.

Риксан , както ти казват колегите имаш право , но само в това че като търсиш с дискриминация можеш да изпуснеш дълбоки цветни сигнали . До тук си прав , но да кажем че си на терен в реални условия , колко дупки ще изкопаеш и колко разстояние ще минеш с този начин на търсене и след кой поред дълбок черен сигнал ще ти се опънат нервите и ще ти писне и ще включиш дискриминацията ? А и все пак това е хоби и излизаш да разпускаш не да се натоварваш !
Върнете се в началото Go down
рики
Новобранец
Новобранец




ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 5:37 pm

А,тва за нервите е друга работа ! То там вече си е до човек.Който няма нерви въобще да не излиза на полето !!
Ами нали тва е хобито бе колеги !! Да се копа от интерес да се види кво има отдолу. Не да се гони покриването на голяма площ или да не се копат черни дупки,а само цветни.То тва да гоним само цветните сигнали вече излиза извън хобито май че !!
Нали все със западняците искаме да се сравняваме.И да им имаме и законодателството и заплатите.Да,ама вижте кво правят колегите на Запад.Като писне апарата и пачва да копа.Не пропускат сигнал.Няма черен,няма цветен.Е,тва е хобито.А пък на дискриминацията западняците само се кефят,щтото им дава по-голяма тръпка от копането.Иначе копат всичко.И като намерят желязна подкова и се радват че са си направили кефа.Като почнем и ние като тях да работим и да мислим,тогава и законодателството ни ще се промени и всичко останало.
А при нас кво- излизаш на полето, хващаш 10 черни и 1 цветен сигнал примерно.Ама копаме само на цветно и после се ядосваме,че сме намерили само 20 ст. от 1962 г. То и за тва мисленето на обикновенните хора за нас няма да се промени скоро. Ще си ни наричат "иманяри" а не "търсачи" още дълго време.Ние трябва да го променим тва,няма кой друг !!
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 5:57 pm

Виж ся , смесваш нещата нещо . За мисленето на Българина и неадекватните му реакции на положението в страната съм напълно съгласен с теб и по много други теми съм го писал , едно обаче не ми е ясно къде ги видя тез клипове дето хората работят без дискриминация освен на плажа (там всичко се вади) ? и аз доста клипове съм изгледал в ютуб но всички си работят с дискриминация . даже на запад не гонят сантиметри а добра дискриминация и други лиготийки като безжични слушалки часовник на дисплея и други излишни глупости . не случайно логото на известната фирма Уайтс е "See what's in the ground , before you dig! " "Виж какво има в земята преди да копаеш " !
Върнете се в началото Go down
рики
Новобранец
Новобранец




ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 6:19 pm

Не бе пич,не си ме разбрал нещо! Пък може и аз да не съм се изразил както трябва.
Те западняците си търсят с дискриминация редовно. Ама нали знаеш,че повечето апарати,даже и да са с включена дискриминация пак си показват желязото по някъкъв нячин. Може звука на черните сигнали да е изключен,ама пак си го паказва.Дали с цифри на екрана или по някъкъв друг начин няма значение. Но го показва. И като го види тва показание западняка,маха дискриминацията и почва да копа. Тва имах предвид.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 6:28 pm

знайш ли , не ми се спори търси както искаш ! Успех
Върнете се в началото Go down
nikikirilov
Новобранец
Новобранец
nikikirilov



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyНед Ное 04, 2012 7:24 am

изчетох темата,на моменти търсех смисъл но ненамерих.Знам че е мн. стара тема,но видеото така и не се е появило.Имам АСЕ 150 и не виждам нищо специално.Вчера бяхме с приятел на излет с апарати и си правихме експеримент.Слагаме жалони на едно каре.Минах с АСЕ-то -7 желязни и 3 цветни(олово) изкопах ги.Колегата претърка с Силент на Миладин-4 желязни и 4 цветни(2 олова,1 парченце месингова стопилка и един костак-фолис византия).Та въпроса е защо изпусна фолиса(10-12мм)на 15-20см в хубав мазен чернозем.Защото ако искам да продължа с АСЕ-то ще се наложи да му взема СЕФ 38-30 мисля беше
Върнете се в началото Go down
astervil
Про-Консул
Про-Консул




ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyПон Ное 05, 2012 9:01 am

И така и така чаканото видео не се появи,но поне малко се поразведри обстановката. девушка :yes:
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСъб Дек 22, 2012 11:49 am

рики написа:
Здравейте!!
Обаче честно ви казвам - НЕ МОГАТ ДА БИЯТ ГАРЕТА НА ДЪЛБОЧИНА.
Garrett 150 специално ..............КОПАНЕ МУ Е МАЙКАТА !!
Айде ще чакам мнения.

Чики-Рики.... albino pig cat
Когато се копае е много трудно да се каже на каква дълбочина е бил обекта :mdr6: особено дребна или средна монета. Обикновено начинаещите правят една голяма дупка и си мислят, че монетата е била най-отдолу. Иначе за Ацето- цвета му е жълт като едно голямо ACE 150- THE BEST - Page 2 Shit-emoticon на ACE 150- THE BEST - Page 2 Charles_garrett_aml
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСъб Дек 22, 2012 2:38 pm

GARRETT ACE не е изобщо за подценяване, като се има в предвид цената му.
А когато е със СЕФ сонда определено нещата са още по-категорични.
А като сметнеш, че струва комплекта 440лв. What a Face
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyСъб Дек 22, 2012 2:48 pm

www.mdetectors.com написа:
GARRETT ACE не е изобщо за подценяване, ..............]

Нямах в предвид Ацетата дето вие продавате, а по принцип всички.
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyНед Дек 23, 2012 2:44 am

Колеги, не ви ли е минавало през акъл, че може да има и друга теоретична версия по случая на "рики":
- Монетата на бай Тошо е била от 40ст. (2х20), а възможностите на Джарета - (2х15)...??? стена

Проверявай първо изкопаното, после бъркай в копаното...!!!
kopne
Върнете се в началото Go down
nikikirilov
Новобранец
Новобранец
nikikirilov



ACE 150- THE BEST - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ACE 150- THE BEST   ACE 150- THE BEST - Page 2 EmptyВто Дек 25, 2012 12:57 pm

По горе споровете за дълбочина не изтъкват възможностите на гарет аце 150 в търсене на ново закопана монета.Хубаво е да се замислиме защо намерен предмет на една дълбочина преместен на др. място със същата дълбочина не може вече да бъде засечен.За годините които е прекарал предмета в земята е направил поле около себеси и за това го засичаме.На мен ми се е случвало,след като засека нещо.Откопавам като с лопатата изрязвам чим.На дъното под чима намирам намирам малъко пърченце мсинг.Взимам го и проверявам за друго в копката.След което връщам(нарочно като експеримент)пърченцето и отгоре чима.Проверявам и едва изпуква.Това става така защото с МД съм обрал полето което се е образува за 1000 и повече години престои.Има и други интересни наблюдения които съм си направил.Отивам на търкане в един склон.Времето слънчево,земята суха,батериите нови.Бавно го минавам цялото.Два цветни сигнала.Месец по късно.Вали два дни.На третия търкам същия склон.Отново с нови батерии.Времето лошо ръми на моменти.Резултат 21 цветни сигнала.Така че какви са тези спорове.Много неща могат да ни влиаят на резултата.Истината е една че което си е твое никои не може да ти го намери.То си е твое.Весела коледа
Върнете се в началото Go down
 
ACE 150- THE BEST
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Garrett Металотърсачи-
Идете на: