Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
Spectrum 5000 mask deus Minelab Майнлаб nokta нишани VANQUISH маск Coil lorenz wave голден prodavam tesoro врътка nexus грунда kupuvam Simplex GOLD miladinka Fisher пират TEKNETICS
 

 Nel Big 43x38

Go down 
+16
BEKS
mdetectors.bg
dobo67
nqkoy
ivanasen
fishera80
maslinata
ivan_a2
pechkata
indi
бобо
kelesis_ss
adminn
fisher
ztec
jordan_nenov
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyПет Ное 30, 2012 9:36 am

Ха дано се обади и някой колега с Нелка. Нямам търпение да видя дали ще си купувам оригинална или си оставам със сефката...
Късмет на всички колеги и Наслука на тези дето утре отиват на лов !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyПет Дек 14, 2012 10:13 am

Хайде де колеги,
никой ли не си е купил голямата нелка?
Нека направим тест, за да се знае коя антена е най-добрата за фишера !
Късмет !!!
ангел


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
maslinata
Преторий
Преторий
maslinata



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 11:35 am

Момчета като чета какво сте писали за този апарат ми идва да отида да изтегля 2000 лева от банката и да си го взема.интересно ми е огромният лемеж как го показва,например 20 на 30 мерси предварително и много късмет през новата година Cool
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 12:47 pm

maslinata написа:
Момчета като чета какво сте писали за този апарат ми идва да отида да изтегля 2000 лева от банката и да си го взема.интересно ми е огромният лемеж как го показва,например 20 на 30 мерси предварително и много късмет през новата година Cool

Огромния лемеж, колега, фишера го показва на 86 в едната посока, а като кръсосаш сигнала, чуваш си го желязо, като цифрите на дисплея скачат от 12 до 90.
Проста работа. С Фишера желязо не се вади. Който има апарата, знае това.
Късмет на всички колеги !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 12:49 pm

maslinata написа:
Момчета като чета какво сте писали за този апарат ми идва да отида да изтегля 2000 лева от банката и да си го взема.интересно ми е огромният лемеж как го показва,например 20 на 30 мерси предварително и много късмет през новата година Cool


Направо почва да вие като линейка Very Happy


Умът не е добродетел, а качество!
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 1:30 pm

И на мен колеги, ми се ще да пробвам 15" Fisher и NEL Big Tornado, преди да си закупя една от двете.
- Четох някъде, че торнадата на нелките работели на по-голямо напрежение или нещо такова - понеже с тока съм на вие и си мисля, че и оригиналната на фишера е направена така.
- Защото моят Ф75 е от черните лимитирана серия и забелязах, че като отида на единия от двата процеса за дискриминация, и усобенно на BP (Boost Process) - води се процес усилване 25% дълбочината, и SENSIVITI на апарата не може да се усилва на по-вече от 60, в режим на дискриминация - това е с оригиналната 11" сонда на Фишера, за това с нея си бръмча на процеса dE и SENSIVITI 90-95, така ми е най-добре.
- Та за това ми се ще първо да пробвам тези две по-големи сонди на този процес BP и дали ще мога да си осиля така и сенса на този процес, абе с две думи малко тест а после покупка и по-точно за коя от двете да си дам левчетата...?
Мерси на всички колеги!
мерси


Умът не е добродетел, а качество!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 2:30 pm

fishera80 написа:
И на мен колеги, ми се ще да пробвам 15" Fisher и NEL Big Tornado, преди да си закупя една от двете.
- Четох някъде, че торнадата на нелките работели на по-голямо напрежение или нещо такова - понеже с тока съм на вие и си мисля, че и оригиналната на фишера е направена така.
- Защото моят Ф75 е от черните лимитирана серия и забелязах, че като отида на единия от двата процеса за дискриминация, и усобенно на BP (Boost Process) - води се процес усилване 25% дълбочината, и SENSIVITI на апарата не може да се усилва на по-вече от 60, в режим на дискриминация - това е с оригиналната 11" сонда на Фишера, за това с нея си бръмча на процеса dE и SENSIVITI 90-95, така ми е най-добре.
- Та за това ми се ще първо да пробвам тези две по-големи сонди на този процес BP и дали ще мога да си осиля така и сенса на този процес, абе с две думи малко тест а после покупка и по-точно за коя от двете да си дам левчетата...?
Мерси на всички колеги!
мерси

Колега, мога да кажа, че за мен засега от СЕФ 38х30 няма по-добра. Един колега от моя район взе оригиналната 15 фишерка. Апарата е много неспокоен с нея. На дълбочина достига там, дето със сефката 38х30 дава чист цвят, а оригиналната не е така категорична. Все пак говоря за обикновения ф75. Обикновено не издувам апарата до крайни стойности. Бачкам така: Сенсивити 80, диск 5, JE режим ако е възможно, иначе dE режим.
Затова искам да направим паралелни тестове на 3-те големи антени на различни почви. Интересно защо другите колеги дето имат оригиналната 15-ка и Нелката, не пишат във форума...
Късмет на всички !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 2:56 pm

Мерси бат Данчо, и мен точно това ме вълнува 3-те големи и по точно да ги пробваме с моето ЛТД специално на този BP процес и с твоя който не е ЛТД. Така хем сондите ще пробваме, хем разлики дали има от ЛТД и обикновен Ф75 или са допълнителни пари на вятъра.
- Виното и пържолите са от мен, а от тебе водния лук и лимонада щом не пиеш, но никога не е късно да те научим. Остава ти още една крачка - стани ловец !!! Laughing Laughing Laughing


Умът не е добродетел, а качество!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 3:01 pm

fishera80 написа:
Мерси бат Данчо, и мен точно това ме вълнува 3-те големи и по точно да ги пробваме с моето ЛТД специално на този BP процес и с твоя който не е ЛТД. Така хем сондите ще пробваме, хем разлики дали има от ЛТД и обикновен Ф75 или са допълнителни пари на вятъра.
- Виното и пържолите са от мен, а от тебе водния лук и лимонада щом не пиеш, но никога не е късно да те научим. Остава ти още една крачка - стани ловец !!! Laughing Laughing Laughing

Аз съм ловец при това от най-добрите бре, калпазанин !!!!!
скара

Сам направи сметка: утре ще правя малко домашни луканки, ще ми трябва около 2 кг черен пипер...

Просто се чудя къде съм по-добър: в детектинга или в лова?

Късмет и НАСЛУКА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 3:08 pm

Nel Big 43x38 - Page 2 20121003152734

Те това е мойта гордост. Онзи ден в неделя беше сама по прасето дето пребихме. Първото й животно. Днес кучката навършва 5 месеца...



ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 3:38 pm

jordan_nenov написа:
Nel Big 43x38 - Page 2 20121003152734

Те това е мойта гордост. Онзи ден в неделя беше сама по прасето дето пребихме. Първото й животно. Днес кучката навършва 5 месеца...



Много красиво гонче - пу...пу...пу да не му е на уруки.
И да стане добър ловец и търсач, като стопанина си.
На който се извинявам за неточната ми преценка, но понеже ми беше споменавал, че не пие и за това направих грешна преценка, понеже при нас няма такива колеги...
Ще нося с гордост титлата си "КАЛПАЗАНИН" на деня !!! cheers

Дано не бъда и на лова, където обичам да ходя, но за съжаление не много често, поради липса на време...

Наслука, през предстоящите празнични и ловни дни !!!


Умът не е добродетел, а качество!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 3:52 pm

fishera80 написа:
jordan_nenov написа:
Nel Big 43x38 - Page 2 20121003152734

Те това е мойта гордост. Онзи ден в неделя беше сама по прасето дето пребихме. Първото й животно. Днес кучката навършва 5 месеца...



Много красиво гонче - пу...пу...пу да не му е на уруки.
И да стане добър ловец и търсач, като стопанина си.
На който се извинявам за неточната ми преценка, но понеже ми беше споменавал, че не пие и за това направих грешна преценка, понеже при нас няма такива колеги...
Ще нося с гордост титлата си "КАЛПАЗАНИН" на деня !!! cheers

Дано не бъда и на лова, където обичам да ходя, но за съжаление не много често, поради липса на време...

Наслука, през предстоящите празнични и ловни дни !!!

Много благодаря за добрите думи !
Аз мойто съм си го изпил. През 2006 година казах че няма да пия алкохол 10 години...
Е минаха вече 7.
А като се видим, а това ще стане, ще те заведа на такъв излет, че свят да ти се извие... В ръка с фишера, а на гърба пушката... Слушаш в слушалките и зяпаш през оптиката...

Всичко най-добро !!!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 4:24 pm

jordan_nenov написа:
Nel Big 43x38 - Page 2 20121003152734

Те това е мойта гордост. Онзи ден в неделя беше сама по прасето дето пребихме. Първото й животно. Днес кучката навършва 5 месеца...


Колега дали не можем да уредим и едно такова гонче и за мен? Говорим за малко кутре. Very Happy


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!


Последната промяна е направена от ivanasen на Чет Дек 20, 2012 1:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyВто Дек 18, 2012 4:37 pm

Може приятелю, ама след половин година. Пролетта пак мога да взема едно-две. Сега кучката не е пускана, щото иде зима. През януари ще я заплодят и през април имаш куче!
Само ще ми кажеш женско или мъжко !
Като дойда за първия скъп пачи крак, ще ти докарам кучето...
Късмет!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
nqkoy
Новобранец
Новобранец




Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyНед Яну 13, 2013 2:36 pm

ivan_a2 написа:
jordan_nenov написа:
Трябва да направим паралелни тестове на фишера с трите антени: нел 43х38, оригиналната 15-ка и сеф 38х30. Тогава ще се разбере коя е по-добра.
Аз имам сефка, ако някой колега има от другите, нека се обади и да направим малко проби...
Късмет колеги и НАСЛУКА !

аз имах Сеф-ка и я продадох сега имам 15 и не я продавам ако има някой с нел нека се обади и ще направим тест на трите

От къде си колега? Аз имам Tornado и може да се разберем нещо.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyНед Яну 13, 2013 2:47 pm

nqkoy написа:
ivan_a2 написа:
jordan_nenov написа:
Трябва да направим паралелни тестове на фишера с трите антени: нел 43х38, оригиналната 15-ка и сеф 38х30. Тогава ще се разбере коя е по-добра.
Аз имам сефка, ако някой колега има от другите, нека се обади и да направим малко проби...
Късмет колеги и НАСЛУКА !

аз имах Сеф-ка и я продадох сега имам 15 и не я продавам ако има някой с нел нека се обади и ще направим тест на трите

От къде си колега? Аз имам Tornado и може да се разберем нещо.

Колега и на мен ми е интересно какво ще стане. В аватара ми пише от къде съм. А ти от къде си? И кога ще ти е удобно да направим един съвместен излет, за да видим как са антените?


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
nqkoy
Новобранец
Новобранец




Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyЧет Фев 14, 2013 5:26 pm

jordan_nenov написа:
nqkoy написа:
ivan_a2 написа:
jordan_nenov написа:
Трябва да направим паралелни тестове на фишера с трите антени: нел 43х38, оригиналната 15-ка и сеф 38х30. Тогава ще се разбере коя е по-добра.
Аз имам сефка, ако някой колега има от другите, нека се обади и да направим малко проби...
Късмет колеги и НАСЛУКА !

аз имах Сеф-ка и я продадох сега имам 15 и не я продавам ако има някой с нел нека се обади и ще направим тест на трите

От къде си колега? Аз имам Tornado и може да се разберем нещо.

Колега и на мен ми е интересно какво ще стане. В аватара ми пише от къде съм. А ти от къде си? И кога ще ти е удобно да направим един съвместен излет, за да видим как са антените?
Прати ми номер или поща на лично, за да се чуем и разберем,че тук нямам право все още.
Върнете се в началото Go down
dobo67
Про-Консул
Про-Консул




Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Продавам NEL BIG TORNADO за F2 и F4   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyНед Апр 07, 2013 6:43 pm

Макар че е малко по-тежка си има свойте предимства.Не е предназначена за цял ден работа а за определени места .Държисе много спокойно без излишни шумове и смущения апарата е на максимум чувствителност.За мое съжеление се налага да я продам както и апарата .Апарата е фишер ф2.Няма да споменавам конкретни дълбочини за да не прозвучи като реклама или да не засегна някой производител.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 6:26 pm

Такаааа,
Изчаках 2 години някой колега с нел биг торнадо да се обади, но уви...
Поръчах такава антена и през следващата седмица ще пристигне от Украйна. Тогава ще направя тестове между свф 38х30 и нел биг торнадо 38х46. Ще кача клиповете във форума, за да може всички колеги да са в час с големите антени. Дано не съм се набутал с 429 лв като тарамбука...
Късмет на всички колеги.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 7:22 pm

За този апарат и голямата сонда определено трябва да имаш опит в тестовете на сонди.
нел не продавам, защото не ми харесва как работят на ход и по-лошата екранировка.
Именно за това не ги продавам, но ще ми е интересно мнението ти.
Тези хора произвеждат сонди с размери, които няма смисъл за някой апарати именно разчитайки на наивността на клиентите, че по-голямата сонда е по-дълбока - както е за F2,F5 ACE ....


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 7:42 pm

Замислил съм тестове въздушно, в земя и на ход. Нека всички търсачи се запознаят с характеристиките на големите антени. В крайна сметка всеки си плаща за обучението. Така и аз. На чисто си търкам със сефката. Много съм доволен от нея. Но червея на съмнението ме гризе отвътре. Затова плащам и пробвам. Зная че е по-добре чиляк да се учи от чуждите грешки отколкото от своите, ама никой не казва как се държи голямата нелка...
А аз ще кажа и ще покажа. А колкото до опита с ф75 - смятам че съм доста в час с таз машина. Бъдещето ще покаже.
Късмет!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 8:39 pm


Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!


Последната промяна е направена от ivanasen на Пет Яну 16, 2015 7:41 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyЧет Яну 15, 2015 9:03 pm

Да не ти чупя хатъра ама плюсовете от тази голяма антена ще са много по-малко от недостатъците.
1-може да шляпаш само на чисто място с нея,за гори и трънаци също не става,за изорано забрави,няма да има тази чувствителност като на по-малките антени.
2-ако не може да се издуе на МАХ апарата с нея и има смущения също е безсмислено.
3-По-малка антена + табан, е по-добре от тази антена за Булсатком.
4-Не знам колко тежи ама ще ти откъсне ръцете сигурно
и 5- най-добрите резултати с нея ще са само въздушни.
Cool Cool Cool
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyПет Яну 16, 2015 7:43 am

BEKS написа:
Да не ти чупя хатъра ама плюсовете от тази голяма антена ще са много по-малко от недостатъците.
1-може да шляпаш само на чисто място с нея,за гори и трънаци също не става,за изорано забрави,няма да има тази чувствителност като на по-малките антени.
2-ако не може да се издуе на МАХ апарата с нея и  има смущения също е безсмислено.
3-По-малка антена + табан, е по-добре от тази антена за Булсатком.
4-Не знам колко тежи ама ще ти откъсне ръцете сигурно
и 5- най-добрите резултати с нея ще са само въздушни.
Cool Cool Cool
Аз вземам антената за големи равни площи без никакви трънаци. Ще отхвърля много квадратура. 
Ако може да се вярва на клипове, а и на мои приятели с такива антени - нелката позволява издуване на апаратите до 100%
 Теглото на антената е точно колкото на сефката - 890 грама.
За резултатите мога да кажа през другата седмица като дойде антената. 
Прежалил съм парите, така че и да нестава, няма да се ядосвам. Ще кажа на колегите каква грешка съм направил, за да не я повтарят.
Ами ако става...
Наслука!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Nel Big 43x38 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nel Big 43x38   Nel Big 43x38 - Page 2 EmptyПет Яну 16, 2015 7:45 am

ivanasen написа:

Cool
Вчера минах през Струмяни...

Cool


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
 
Nel Big 43x38
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: