Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
грунда Spectrum VANQUISH TEKNETICS wave 5000 пират голден Майнлаб deus GOLD Minelab Coil tesoro маск врътка lorenz nexus prodavam miladinka kupuvam Simplex nokta mask нишани Fisher
 

 Помогнете за тази монета

Go down 
+6
kaponcheto
бобо
comander
vvurbanov
ivanasen
martin_90
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
pechkata
Джадай
Джадай




Помогнете за тази монета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете за тази монета   Помогнете за тази монета - Page 2 EmptyПет Апр 12, 2013 4:22 pm

От гръцки Trachys означава твърд...

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8

Част от униформата на римския войник е плащ или наметало и се е закрепвало на раменете със безопасна игла така наречената фибула...
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Помогнете за тази монета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете за тази монета   Помогнете за тази монета - Page 2 EmptyПет Апр 12, 2013 9:29 pm

ivanasen написа:
stan960 написа:
-Некой де са чели повечко история(може даже и само гледали повечко филми за това време)разправят че с тех за закачвали крайщата на тогите си......................................... Smile

Браво, Колега! " Досега не бях чувал за това " Пък интересно ми беше дали тази " безопасна игла " дали не са я слагали в косите и затуй рекох да драсна , но явно не е !Пък за чичко гугъл не съм се сетил Very Happy
-Брех изненада ма,мислех че си по ототдавна в занаята ма щом бъркаш фиба с фибула ша зема веке а са замисля -Нъл са сещаш че ако фибите на Римските матрони са били с такава големина и тежина ша е требвало да приличат в главата на Горгона................................. Laughing ps -Глей кво ти вдева бат ти Ники по горе сал де е забрайл да спомене че тогите и на Сенаторите и на Матроните са се закрепвали също с фибули(а те са от по скъпите образци)не само плащовете на войската.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Помогнете за тази монета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете за тази монета   Помогнете за тази монета - Page 2 EmptyПет Апр 12, 2013 9:57 pm

stan960 написа:
ivanasen написа:
stan960 написа:
-Некой де са чели повечко история(може даже и само гледали повечко филми за това време)разправят че с тех за закачвали крайщата на тогите си......................................... Smile

Браво, Колега! " Досега не бях чувал за това " Пък интересно ми беше дали тази " безопасна игла " дали не са я слагали в косите и затуй рекох да драсна , но явно не е !Пък за чичко гугъл не съм се сетил Very Happy
-Брех изненада ма,мислех че си по ототдавна в занаята ма щом бъркаш фиба с фибула ша зема веке а са замисля -Нъл са сещаш че ако фибите на Римските матрони са били с такава големина и тежина ша е требвало да приличат в главата на Горгона................................. Laughing ps -Глей кво ти вдева бат ти Ники по горе сал де е забрайл да спомене че тогите и на Сенаторите и на Матроните са се закрепвали също с фибули(а те са от по скъпите образци)не само плащовете на войската.

Бай , Станчо май невдеваш , че бъзика с фиболата за "коса" , беше та.......к , за по старите пушки. Явно само г-н Върбанов разбра бъзика ! Very Happy Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Помогнете за тази монета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете за тази монета   Помогнете за тази монета - Page 2 EmptyПет Апр 12, 2013 10:15 pm

-Бавно загреващ съм Байовото щото кат зема да пиша тук съм все на най малко две ракий и горница -Извини мъ......................... Laughing
Върнете се в началото Go down
martin_90
Новобранец
Новобранец




Помогнете за тази монета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете за тази монета   Помогнете за тази монета - Page 2 EmptyПон Апр 15, 2013 6:57 pm

Благодаря за информацията на всички.Може ли някои да определи ориентировъчна цена.
Върнете се в началото Go down
 
Помогнете за тази монета
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» каква е тази монета
» Каква е тази монета
» Ценна ли е тази монета.. :)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: