Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
нишани deus грунда kupuvam Spectrum tesoro маск Fisher Coil prodavam nokta nexus VANQUISH TEKNETICS 5000 Minelab пират miladinka wave врътка Simplex lorenz GOLD голден Майнлаб mask
 

 Пчелари

Go down 
+3
ivanasen
stanislav1916
solidi
7 posters
АвторСъобщение
solidi
Новобранец
Новобранец




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Пчелари   Пчелари EmptyПон Дек 02, 2013 8:03 pm

Имали във форума пчелари?
Върнете се в началото Go down
stanislav1916
Легионер
Легионер
stanislav1916



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСря Дек 04, 2013 12:57 pm

Да
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСря Дек 04, 2013 3:12 pm

solidi написа:
Имали във форума пчелари?
Да , Колега един от бизнесите ми е пчеларство . Притежавам 80 пчелина.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
solidi
Новобранец
Новобранец




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 2:12 pm

Каква система ползвате?Аз съм със дадан-блат
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 3:35 pm

solidi написа:
Каква система ползвате?Аз съм със дадан-блат
Същата и съм много доволен. Колко пчелни семейство имаш колега?


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 3:45 pm

solidi написа:
Имали във форума пчелари?
Да, има ,макар и начинаещи...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 4:22 pm

solidi написа:
Имали във форума пчелари?
Колега от къде взимаш восъчни основи? Даваш и восък или не? Ако може цени. Аз взимам от апиактика -ловеч.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
solidi
Новобранец
Новобранец




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 5:50 pm

ivanasen написа:
solidi написа:
Имали във форума пчелари?
Колега от къде взимаш восъчни основи? Даваш и восък или не? Ако може цени. Аз взимам от апиактика -ловеч.
юни месец купих три отводки,основи не съм купувал подариха ми.Сега се чудя кога да почна със питките за зимното подхранване,някакъв съвет?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 6:35 pm

solidi написа:
ivanasen написа:
solidi написа:
Имали във форума пчелари?
Колега от къде взимаш восъчни основи? Даваш и восък или не? Ако може цени. Аз взимам от апиактика -ловеч.
юни месец купих три отводки,основи не съм купувал подариха ми.Сега се чудя кога да почна със питките за зимното подхранване,някакъв съвет?
Още е рано! През края на януари или най-добре през февруари го правя. Като избирам хубави дни/слънчеви и без вятър/


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 9:46 pm

ivanasen написа:
Цитат :
Цитат :
Цитат :
. Като избирам хубави дни/слънчеви  и без вятър/
Че инъче много ръбът гадинитеVery Happy .
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 9:51 pm

ivanasen написа:
solidi написа:
Каква система ползвате?Аз съм със дадан-блат
Същата и съм много доволен. Колко пчелни семейство имаш колега?
Истината е в многокорпусните!!!По-лесно и по-доходно-Very Happy ,така чувамExclamation .Пчеларството е наука!!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 11:10 pm

бобо написа:
ivanasen написа:
Цитат :
Цитат :
Цитат :
. Като избирам хубави дни/слънчеви  и без вятър/
Че инъче много ръбът гадинитеVery Happy .
Тук си много прав. Но искам да кажа че баща ми е голям пчелар . Доста ми помага. През лятото работи по къси гащи, джапанки и гол до кръста при пчелите. И въобще не му дреме.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 07, 2013 11:56 pm

ivanasen написа:
бобо написа:
ivanasen написа:
Цитат :
Цитат :
Цитат :
. Като избирам хубави дни/слънчеви  и без вятър/
Че инъче много ръбът гадинитеVery Happy .
Тук си много прав. Но искам да кажа че баща ми е голям пчелар . Доста ми помага. През лятото работи по къси гащи, джапанки и гол до кръста при пчелите. И въобще не му дреме.
Ако се работи правилно, ужилванията са рядкост,но са неминуемиSuspect .Ако човек не е алергичен и преодолее психологическата бариера от страха от ужилване-гол до кръстаSmile .За многокорпусните-сериозно ти казвам-всички са много доволни.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyНед Дек 08, 2013 12:04 am

бобо написа:
ivanasen написа:
бобо написа:
ivanasen написа:
Цитат :
Цитат :
Цитат :
. Като избирам хубави дни/слънчеви  и без вятър/
Че инъче много ръбът гадинитеVery Happy .
Тук си много прав. Но искам да кажа че баща ми е голям пчелар . Доста ми помага. През лятото работи по къси гащи, джапанки и гол до кръста при пчелите. И въобще не му дреме.
Ако се работи правилно, ужилванията са рядкост,но са неминуемиSuspect .Ако човек не е алергичен и преодолее психологическата бариера от страха от ужилване-гол до кръстаSmile .За многокорпусните-сериозно ти казвам-всички са много доволни.
Прав си , но един майстор ми прави за 50лв бройката с негов материал и ми излиза на далавера.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyНед Дек 08, 2013 12:20 am

ivanasen написа:
бобо написа:
ivanasen написа:
бобо написа:
ivanasen написа:
Цитат :
Цитат :
Цитат :
. Като избирам хубави дни/слънчеви  и без вятър/
Че инъче много ръбът гадинитеVery Happy .
Тук си много прав. Но искам да кажа че баща ми е голям пчелар . Доста ми помага. През лятото работи по къси гащи, джапанки и гол до кръста при пчелите. И въобще не му дреме.
Ако се работи правилно, ужилванията са рядкост,но са неминуемиSuspect .Ако човек не е алергичен и преодолее психологическата бариера от страха от ужилване-гол до кръстаSmile .За многокорпусните-сериозно ти казвам-всички са много доволни.
Прав си , но един майстор ми прави за 50лв бройката с негов материал и ми излиза на далавера.
Не знам...,от известно време съм само наблюдател,а не действащ пчелар,но доколкото разбрах в многокорпусните,освен,че се намалява много времето по отглеждане и обслужване,значително се ускорява и пролетното развитие на семейството,което пък е предпоставка за по голям добив.Имам много близки роднини със 150 пчелни семейства,и повечето вече са на многокорпусни.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyНед Дек 08, 2013 12:26 am

бобо написа:
ivanasen написа:
бобо написа:
ivanasen написа:
бобо написа:
ivanasen написа:
Цитат :
Цитат :
Цитат :
. Като избирам хубави дни/слънчеви  и без вятър/
Че инъче много ръбът гадинитеVery Happy .
Тук си много прав. Но искам да кажа че баща ми е голям пчелар . Доста ми помага. През лятото работи по къси гащи, джапанки и гол до кръста при пчелите. И въобще не му дреме.
Ако се работи правилно, ужилванията са рядкост,но са неминуемиSuspect .Ако човек не е алергичен и преодолее психологическата бариера от страха от ужилване-гол до кръстаSmile .За многокорпусните-сериозно ти казвам-всички са много доволни.
Прав си , но един майстор ми прави за 50лв бройката с негов материал и ми излиза на далавера.
Не знам...,от известно време съм само наблюдател,а не действащ пчелар,но доколкото разбрах в многокорпусните,освен,че се намалява много времето по отглеждане и обслужване,значително се ускорява и пролетното развитие на семейството,което пък е предпоставка за по голям добив.Имам много близки роднини със 150 пчелни семейства,и повечето вече са на многокорпусни.
Прав си , но аз наблягам много на есенното и пролетното захранване и по-този начин постигам добри резултати. В същото време много държа да бъдат през есента обезпаразитени пчелите. Майката също трябва да е млада за да снася необходимият брой яйца и т.н.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
solidi
Новобранец
Новобранец




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyНед Дек 08, 2013 11:56 am

Колеги какво слагате във зимните питки?Каква трябва да бъде температурата когато се слагат питките плюсова или минусова?Що отнася до системите кошери вярно е че многокорпусните развиват по голям брой от пчели и съответно и повече мед може да се извади от тях,но има една важна подробност.Трябва да има обилна паша ако такъв тип кошер бъде поставен във планински район предполагам че резолтата от добив ще бъде трагичен.Всяка система има и предимства и недостатаци със многокорпосните се работи по лесно и бързо със цели корпоси,но човек трябва да е по - яК във кръстаLaughing А при дадана се работи рамка по рамка и е по бавно но пък не се налага да се вдигат тежки корпуси. 
Върнете се в началото Go down
saiganica
Легионер
Легионер
saiganica



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyНед Дек 08, 2013 9:12 pm

Поздрав до всички колеги, пчелари или не!
  Направо по темата-питките основно се правят от мед+пудра захар!Като, меда да е от здраво пч.семейство!Същите се поставят в плик(найлонова или книжна)торбичка ,,накълцана"-от-долу(към рамките) в ден с температура поне15градуса!Тази процедура може да се извърши и в по-студен ден ако спешно се нала и то по най-бързия начин защото в края на януари вече има пило!
Върнете се в началото Go down
solidi
Новобранец
Новобранец




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyВто Дек 10, 2013 1:26 pm

saiganica написа:
Поздрав до всички колеги, пчелари или не!
  Направо по темата-питките основно се правят от мед+пудра захар!Като, меда да е от здраво пч.семейство!Същите се поставят в плик(найлонова или книжна)торбичка ,,накълцана"-от-долу(към рамките) в ден с температура поне15градуса!Тази процедура може да се извърши и в по-студен ден ако спешно се нала и то по най-бързия начин защото в края на януари вече има пило!
Мерси колега как правиш зимен преглед на кошерите?Казваш 15 градуса не е ли много топло,във смисъл доколкото знам при тази температура,пчелите вече не са на кълбо.А целта е да се сложат питките точно над пчелното кълбо.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyВто Дек 10, 2013 1:35 pm

solidi написа:
saiganica написа:
Поздрав до всички колеги, пчелари или не!
  Направо по темата-питките основно се правят от мед+пудра захар!Като, меда да е от здраво пч.семейство!Същите се поставят в плик(найлонова или книжна)торбичка ,,накълцана"-от-долу(към рамките) в ден с температура поне15градуса!Тази процедура може да се извърши и в по-студен ден ако спешно се нала и то по най-бързия начин защото в края на януари вече има пило!
Мерси колега как правиш зимен преглед на кошерите?Казваш 15 градуса не е ли много топло,във смисъл доколкото знам при тази температура,пчелите вече не са на кълбо.А целта е да се сложат питките точно над пчелното кълбо.

Колегата иска да каже 15 градуса , но плюс минус 1 или 2 градуса нагоре и надолу не е фатално. Но ако е по - ниска температурата има опасност пчелите да се охладят и от там знаеш какво става.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
saiganica
Легионер
Легионер
saiganica



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyВто Дек 10, 2013 9:22 pm

Мерси колега как правиш зимен преглед на кошерите?Казваш 15 градуса не е ли много топло,във смисъл доколкото знам при тази температура,пчелите вече не са на кълбо.А целта е да се сложат питките точно над пчелното кълбо.[/quote]
 Преглед в зимни условия е трудна процедура!Правил съм такъв само два пъти(а съм вече пчелар над 30г)!Доколкото разбирам притеснението ти е,че няма да уцелиш мястото точно над кълбото!Но всеки пчелар знае,че то(кълбото)е на най-топлото място в кошера!Даже и да се е приместило(а това се случва заради търсене на храна,бягство от навлажнена пита гризачи и др)То питката е поне колкото длан и ще ,,захапе"част от кълбото!Така че несе страхувай-стига да е тихо и поне в тия температурни граници!
Върнете се в началото Go down
saiganica
Легионер
Легионер
saiganica



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyСъб Дек 28, 2013 8:39 pm

Колеги пчелите тези дни ще бъдат активни и ще изхвърлят доста загинали пчелички-така,че проверете си прелките и почистете с подкривен тел отвора данеби да е задръстен!Ако сте при кошерите до вечерта може да им повдигнете и мишите предпазители за по-лесно облитане!
    Весели празници на всички! Cool
Върнете се в началото Go down
solidi
Новобранец
Новобранец




Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyВто Дек 31, 2013 12:45 am

При мен има едно умряло пчелно семейство стена по моя вина.Сега незнам какво да правя със питите и меда които е във тях??? Успешна и здрава 2014г.на всички нова кодина 
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyВто Дек 31, 2013 12:53 am

solidi написа:
При мен има едно умряло пчелно семейство стена по моя вина.Сега незнам какво да правя със питите и меда които е във тях??? Успешна и здрава 2014г.на всички нова кодина 

Сложи ги във фризер , Колега ! В един здрав найлонов чувал . По този начин ще ги предпазиш от молци, макар , че е студено . А когато се затопли ги прехвърли във други по-слаби кошери така ще ги захраниш!


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Пчелари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пчелари   Пчелари EmptyВто Дек 31, 2013 11:29 am

Здрасти и от мен. Колегата Бобо е много прав за избора на система на отглеждане при пчелните семейства. Многокорпусните кошери са по-удачни и по-лесно се работи с тях, а са доста по-продуктивни. Но това важи за равнинната част на страната и до надморска височина до кьм 700-800 метра, защото там пашата е по-продьлжителна и силите на кошерите се оползотворяват на 100 %
И в многокорпусните кошери има доста различни видове. Аз ползвам системата Роже-Делон - алпийски тип кошери, чрез които улавям бързо преминаващата акация.
Основно пчелите ми са за опрашване на шипковите ми насаждения, но така и така ги имам, гледам си ги като хората. Ако някой се интересува от системата Роже - Делон, мога да му бьда полезен.
Кьсмет колеги и весело изкаране на новата 2014 година !
Наздраве!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
 
Пчелари
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: