Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Spectrum маск tesoro wave TEKNETICS nokta грунда nexus prodavam голден kupuvam VANQUISH Fisher deus нишани Майнлаб Coil Simplex miladinka lorenz 5000 GOLD Minelab mask пират врътка
 

 Въпрос от идиот

Go down 
+9
stan960
bai_georgi
Dim4o
Podlecii.avg
sdsds
jordan_nenov
Gandalf
kretos
bakusho
13 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
bakusho
Легионер
Легионер




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 7:59 pm

Здравейте колеги, наскоро един НЕмислещ човек (мой познат), който се прави на много разбиращ от хобито и все чете някакви легенди и поверия и всякакви измислици ми издрънка,че били променили закона през 2014 и не можеш да търсиш дори и желязо с металотърсач. По интернет не намерих нищо такова и реших да попитам и Вас, с риск да ми се присмивате. jocolor
Върнете се в началото Go down
kretos
Новобранец
Новобранец




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 8:11 pm

Ми то сега сме 2014та. Кога ще да са променили закона?
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 8:18 pm



Не съм чувал за такова нещо! То по-принцип си е спорен въпроса за какви права имаш или въобще дали имаш!  Smile  И не си идиот, а просто не знаеш и питаш! Very Happy 
Върнете се в началото Go down
bakusho
Легионер
Легионер




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 8:43 pm

Абе и той един плиткоумен.................. Чете само някви тъпотии, ама резултати ............ Също искам да питам тук, за да не отварям друга тема. Като си извадя членска карта на БНФМ какви привилегии ми дава пред проверяващите органи? Ясно ми е,че тази карта не се противопоставя на законите,но какво всъщност е предназначението й?
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 8:50 pm

bakusho написа:
Абе и той един плиткоумен.................. Чете само някви тъпотии, ама резултати ............ Също искам да питам тук, за да не отварям друга тема. Като си извадя членска карта на БНФМ какви привилегии ми дава пред проверяващите органи? Ясно ми е,че тази карта не се противопоставя на законите,но какво всъщност е предназначението й?


Ами аз не съм член на БНФМ, но ме съмнява да имаш привилегии относно това ако те хванат и да ти простят дет се вика! Няма такъв филм...  Smile 
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 9:10 pm

bakusho написа:
Абе и той един плиткоумен.................. Чете само някви тъпотии, ама резултати ............ Също искам да питам тук, за да не отварям друга тема. Като си извадя членска карта на БНФМ какви привилегии ми дава пред проверяващите органи? Ясно ми е,че тази карта не се противопоставя на законите,но какво всъщност е предназначението й?

Аз съм член на БНФМ.
Една от привилегиите да си член на БНФМ е вездесъщата интелектуална защита от адв. Георгиев, ако те хванат с нещо дето сам знаеш,че е боклук, но властимащите доказват, че въпросната антика е безценна.
Късмет.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 9:29 pm

bakusho написа:
Абе и той един плиткоумен.................. Чете само някви тъпотии, ама резултати ............ Също искам да питам тук, за да не отварям друга тема. Като си извадя членска карта на БНФМ какви привилегии ми дава пред проверяващите органи? Ясно ми е,че тази карта не се противопоставя на законите,но какво всъщност е предназначението й?

Персонално,ако не си нарушил закона може и да ти помогне...а глобално като платиш членски внос 20 лв годишно(1.66 месечно) спомагаш БНФМ да защитават правата на всички търсачи.А като гледам те са единствените ,които правят нещо за нас пред онези малоу*ници горе за които гласуваме  стена 


https://www.youtube.com/watch?v=nHATwgRlxX4
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 9:34 pm

Gandalf написа:
Ами аз не съм член на БНФМ, но ме съмнява да имаш привилегии относно това ако те хванат и да ти простят дет се вика! Няма такъв филм...  Smile 
кой ти каза че нема такъв филм? напротив има!!!! преди около 10-тина дни имах проблем с куките на една нива!!! след като показах картата на БАТСЗМ. обърнахме по две приказки с куките и получих пожелания за лек път :bienvenue 


:soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :
Върнете се в началото Go down
Dim4o
Новобранец
Новобранец
Dim4o



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 9:46 pm

bakusho написа:
Здравейте колеги, наскоро един НЕмислещ човек (мой познат), който се прави на много разбиращ от хобито и все чете някакви легенди и поверия и всякакви измислици ми издрънка,че били променили закона през 2014 и не можеш да търсиш дори и желязо с металотърсач. По интернет не намерих нищо такова и реших да попитам и Вас, с риск да ми се присмивате. jocolor

Да, така се "чува", че можело да стане, но......докато не се гласува от дупетатите все още може да се търси.
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 10:01 pm

Dim4o написа:
bakusho написа:
Здравейте колеги, наскоро един НЕмислещ човек (мой познат), който се прави на много разбиращ от хобито и все чете някакви легенди и поверия и всякакви измислици ми издрънка,че били променили закона през 2014 и не можеш да търсиш дори и желязо с металотърсач. По интернет не намерих нищо такова и реших да попитам и Вас, с риск да ми се присмивате. jocolor

Да, така се "чува", че можело да стане, но......докато не се гласува от дупетатите все още може да се търси.

Мда, нещата са отишли към пълна забрана на металдетекторите. Много колеги вече се отказват и си продават машините. В продавалника има вече 6 страници с продажби, всеки гледа да се оттърве докато може, щото после като влезе гратисния период всеки ще продава, а няма да има кой да купува. За това най-добре е да си имаш багети или  cat  или махало, дето никой не може да ти каже, че е незаконно.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 10:42 pm

-Отишли са, ма таратанци -За ЗК не знам колко време ще го багрят но за промените в НК са пойскани минимум 6 месеца -Така че,едно че нема как да забранят металдетекторите и друго че не ви знам кои сте бай Георги и Сие ма нема смисъл да плашите момчетата и да насаждате пораженчески мисли -Най малкото за това че За Демокрацията и Правата си трябва да се бориш и пребориш -Другото са комунистически инсинуаций от платени другарчета окупали се знаем къде..............................................
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 11:25 pm

Podlecii.avg написа:
Gandalf написа:
Ами аз не съм член на БНФМ, но ме съмнява да имаш привилегии относно това ако те хванат и да ти простят дет се вика! Няма такъв филм...  Smile 
кой ти каза че нема такъв филм? напротив има!!!!  преди около 10-тина дни имах проблем с куките на една нива!!! след като показах картата на БАТСЗМ. обърнахме по две приказки с куките и получих пожелания за лек път :bienvenue 
`



Колега не отдавна имаше статия как конфискували детектора на някакъв дето си търкал близо до някакъв двор, и собственика се обадил в полицията! Жалко че не мога да я намеря! Става въпрос за единични случаи и различни ситуации. За това, за 120938у129847328481- път ще повторя " далеко от забранени обекти " !!!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПон Яну 20, 2014 11:28 pm

stan960 написа:
-Отишли са, ма таратанци -За ЗК не знам колко време ще го багрят но за промените в НК са пойскани минимум 6 месеца -Така че,едно че нема как да забранят металдетекторите и друго че не ви знам кои сте бай Георги и Сие ма нема смисъл да плашите момчетата и да насаждате пораженчески мисли -Най малкото за това че За Демокрацията и Правата си трябва да се бориш и пребориш -Другото са комунистически инсинуаций от платени другарчета окупали се знаем къде..............................................




Никой никого не плаши бе Мен!!! Всеки си казва мнението, както иска и когато иска!!! С две думи да си нямаш работа с куките ако ще и златна карта да му изкараш!!!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyВто Яну 21, 2014 12:18 am

-При хобито което практикуваш винаги мое си имаш работа с куките -Другото са пожелания....................................
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyВто Яну 21, 2014 12:23 am

stan960 написа:
-При хобито което практикуваш винаги мое си имаш работа с куките -Другото са пожелания....................................



Ами това имах предвид и аз! Успех ти пожелавам, както и на всички останали... Smile 
Върнете се в началото Go down
EXTERMINATE
Про-Консул
Про-Консул
EXTERMINATE



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПет Юли 04, 2014 12:45 pm

Колеги колкото и смешно да звучи един уав мой съсед който вика куките докато си търкам в нива моя собственост търсих си ключовете и пристигат с патрулката и само ги пращам да ходят да се клубът


както винаги сме си най веселата компания ХD :yes: :soif100: на маса
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПет Юли 04, 2014 2:31 pm

Винаги бачкам сред най-гъстите шубраци, за да сведа до минимум риска някой да ме види. Другият ми принцип е да бачкам на терен, където съм сигурен, че няма никакви следи от древно поселище, тоест не се намирам на известен или все още непознат за археологията древен обект. Смисълът, който влагам в това хоби, е да изследвам терена за наличие на метални обекти и да преценявам дали даден обект заслужава да бъде изровен - дотук нищо незаконно, защото държавата забранява използването на детектор само на известни или неизвестни археологически обекти. Ако реша да изровя нещо и то по чиста случайност се окаже археологическа ценност, все още не съм нарушил закона, защото в такъв случай съм длъжен да предам артефакта в музея в 7-дневен срок. Но там, за съжаление, със сигурност ще те помислят за имaняp и ще имаш гости от полицията. Затова в случай, че намеря такъв предмет, заравям го обратно, прикривам идеално съответносто място и отбелязвам точните му координати с GPS - смисълът на това е, че дори случайно да ти направят проверка у дома, няма да намерят никакви уличаващи те в престъпление доказателства, а ти спокойно може да си чакаш по-добри времена, когато законите, касаещи металдетектинга, станат като в белите държави, където това хоби е напълно легално и регламентирано, а на практикуващите го не се гледа като на престъпници, занимаващи се с трафик на културно-исторически ценности.


Последната промяна е направена от Сельо Бангиев на Пет Юли 04, 2014 9:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПет Юли 04, 2014 2:51 pm

Като заговори за 7 дневния срок, на скоро се видяхме с един колега и ми каза че бил чел някъде в нета, че отпаднало това със 7 дневния срок, дали наистина е вярно това ?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПет Юли 04, 2014 5:28 pm

Сельо Бангиев написа:
... Затова в случай, че намеря такъв предмет, заравям го обратно, прикривам идеално съответносто място и отбелязвам точните му координати с GPS - смисълът на това е, че дори случайно да ти направят проверка у дома, няма да намерят никакви уличаващи те в престъпление доказателства, а ти спокойно може да си чакаш по-добри времена, когато законите, касаещи металдетектинга, станат като в белите държави, където това хоби е напълно легално и регламентирано, а на практикуващите го не се гледа като на престъпници, занимаващи се с контрабанда и трафик на културно-исторически ценности.

Алтернативата не е хич обнадеждаваща:
- По-вероятно е първо да дойдат извънземните и под тяхно давление да се променят нашенските закони(в знак на добронамереност и угаждайки на братята по разум);
- През това време някой колега,търкайки с "Деус" ,може да ги изпревари!...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПет Юли 04, 2014 6:41 pm

Трибал-М написа:

Алтернативата не е хич обнадеждаваща:
- По-вероятно е първо да дойдат извънземните и под тяхно давление да се променят нашенските закони(в знак на добронамереност и угаждайки на братята по разум);
- През това време някой колега,търкайки с "Деус" ,може да ги изпревари!...

Господи!...Какво дълго,отегчаващо,безцветно мълчание.....
Сигурен съм,че,ако някой от производителите прочетат това мнение,преливайки от желание,ще ми изпратят поне едно кило медна тел(проводник),с двойна,термоустойчива,ЗЕЛЕНА изолация,за да си навия бобините на новия кантар...
Не ,че не може с нашенски,или турски-вносен...Ама зеленото си е най-свежарско!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПет Юли 04, 2014 7:18 pm

-Баа,маа,муу:-Като че ли държиш да си №1 в писанията тук,нема значка кви ги плещиш в постовете си -Единият бачка винаги в най гъстите шубраци и то на места не загатващи с нищо за наличието на артефакти па другият чака да додат Извънземните да променят Закона -Гуулем тандем сте баце Трибале със тоз Сельо Бангиев........................................... Wink  Smile
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyПет Юли 04, 2014 9:59 pm

Трибал-М написа:

Господи!...Какво дълго,отегчаващо,безцветно мълчание.....
Ако намекваш, че не съм ти отговорил, просто не можах да схвана какво си искал да кажеш  Cool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyСъб Юли 05, 2014 9:10 am

Сельо Бангиев написа:
Трибал-М написа:

Господи!...Какво дълго,отегчаващо,безцветно мълчание.....
Ако намекваш, че не съм ти отговорил, просто не можах да схвана какво си искал да кажеш  Cool

Не намеквам на теб,колега "хейтър".
Казвам по заобиколен начин на любителите на бангията "Деус",че дълго време забавиха зелените чертички за предишния ми пост.(...безцветно мълчание...).


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyСъб Юли 05, 2014 9:30 am

stan960 написа:
-Баа,маа,муу:-Като че ли държиш да си №1 в писанията тук,нема значка кви ги плещиш в постовете си -Единият бачка винаги в най гъстите шубраци и то на места не загатващи с нищо за наличието на артефакти па другият чака да додат Извънземните да променят Закона -Гуулем тандем сте баце Трибале със тоз Сельо Бангиев........................................... Wink  Smile

Баце Стане960, въобще не ме интересува класацията по писане!
Ти мислиш ли че скоро ще "се" промени този закон у нас?
Ние,като не можем сами да си помогнем,ще се уповаваме на чужда помощ...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Въпрос от идиот Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос от идиот   Въпрос от идиот EmptyСъб Юли 05, 2014 10:31 am

Трибал-М написа:


Не намеквам на теб,колега "хейтър".


Понеже не разбирам много от градския жаргон, това "хейтър" ще да е човек, който откровено си казва мнението и не обича да прави лицемерни хвалебствия, така ли?
Върнете се в началото Go down
 
Въпрос от идиот
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» fisher f75-kopuvam
» въпрос
» Въпрос

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: