Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
wave Simplex грунда tesoro deus Spectrum 5000 miladinka врътка prodavam nexus kupuvam VANQUISH голден GOLD Майнлаб пират mask Minelab маск lorenz Fisher TEKNETICS nokta нишани Coil
 

 "Искрено и лично"

Go down 
+5
zanvan
бобо
igi80
Симпличио
Трибал-М
9 posters
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 5:04 pm

...Терен за всички,които тука биха се почувствали отлично!


Хаосът е или временен,или гибелен!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Пет Фев 28, 2014 10:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 6:38 pm

Благодаря ти, Трибале, за тая тема, че точно от нея имах нужда, след като се отказах да купувам Евротек, та сега съм много затормозен как да си инвестирам 2-та бона, разглеждам следните варианти:

- една машина за около 2 бона, но този вариант ми е най-неприемлив, защото няма идеална машина, която става за всичко

- две машини от по 1 бон всяка, да речем един по един добър модел Фишер и Майнлаб

- три машини от по 600-700 кинта всяка, примерно Тесоро, Фишер и Майнлаб

- четири машини от по около 500 кинта, тук може да бъдат Тесоро, Фишер, Майнлаб и XP

- пет и повече машини машини в ценовия диапазон от 100 до 400 кинта, като тук вече по-голямо разнообразие на марки може да има, дори и някое българско дръвце, ако работи много добре за някои специфични артефакти.

Те това ми е чуденката, Трибале, споделена искрено и лично.

Върнете се в началото Go down
igi80
Легионер
Легионер
igi80



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 7:11 pm

Симплич, ти си скрита лимонка и според мен, е напълно възможно да си вземеш търкане  2 МД от по 2000лв......... Very Happy


"След буря, винаги изгрява слънце"


Последната промяна е направена от igi80 на Пет Фев 28, 2014 8:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 7:27 pm

igi80 написа:
Симплич, ти си скрита лимонка и според мен, е наплно възможно да си вземеш търкане  2 МД от по 2000лв......... Very Happy 

Това може да стане само в случай, че някой ми предложи Гарет АТХ и Майнлаб CTX3030 за 4 бона пакетна цена - макар и двата детектора да са дървета и да не стават за нищо, просто така за гъзария пред мадамите на плажа ще ги ползвам. Smile
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 7:57 pm

Симпличио написа:
igi80 написа:
Симплич, ти си скрита лимонка и според мен, е наплно възможно да си вземеш търкане  2 МД от по 2000лв......... Very Happy 

Това може да стане само в случай, че някой ми предложи Гарет АТХ и Майнлаб CTX3030 за 4 бона пакетна цена - макар и двата детектора да са дървета и да не стават за нищо, просто така за гъзария пред мадамите на плажа ще ги ползвам. Smile
 :mdr97: :mdr97: :mdr97: 
Върнете се в началото Go down
igi80
Легионер
Легионер
igi80



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 7:59 pm

Симпличио написа:
igi80 написа:
Симплич, ти си скрита лимонка и според мен, е наплно възможно да си вземеш търкане  2 МД от по 2000лв......... Very Happy 

Това може да стане само в случай, че някой ми предложи Гарет АТХ и Майнлаб CTX3030 за 4 бона пакетна цена - макар и двата детектора да са дървета и да не стават за нищо, просто така за гъзария пред мадамите на плажа ще ги ползвам. Smile

Другиат вариант, за който си мислех, е че сегашните дето са по 2 бона, през 2017-2018 год., ще станат по за 1000лв. Таки ги виждам нещата, както е тръгнало... Razz Razz Razz 


"След буря, винаги изгрява слънце"
Върнете се в началото Go down
zanvan
Про-Консул
Про-Консул
zanvan



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 8:08 pm

Симпличио написа:
Благодаря ти, Трибале, за тая тема, че точно от нея имах нужда, след като се отказах да купувам Евротек, та сега съм много затормозен как да си инвестирам 2-та бона,

а  защо с  тия пари... невземеш да си купиш бира  Very Happy 
не ,че нещо  но дилемата ти ще отпадне  cheers


дистрибутур на Exclamation "Искрено и лично" 3637994762777819361301761381WmleUh1Dc9Lit0Vhuafn
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 8:11 pm

igi80 написа:

Другиат вариант, за който си мислех, е че сегашните дето са по 2 бона, през 2017-2018 год., ще станат по за 1000лв. Таки ги виждам нещата, както е тръгнало... Razz Razz Razz 

Колега, без майтап, Гарет АТХ ми е интересна машина заради това, че е пулс-индуктивен апарат, с такива почти нямам практика и ми е любопитно да го поджиткам, но цената на нов такъв е мнооого нереална за модел, който още не се е доказал, така че максимум 2 бона бих рискувал за него.

Докато за СТХ3030 не съм напълно прав, защото най-малко може да му ползваш джипиеса и да маркираш на кои места ти е давал сигнали, ама всички клипове, които съм гледал на този модел, той постоянно си звучи, така че картата ще е плътно покрита с отметки.  
:mdr97: 
Върнете се в началото Go down
igi80
Легионер
Легионер
igi80



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 8:49 pm

Симпли, за тоя джарет, да не се нави от аватара на печката...? Laughing 


"След буря, винаги изгрява слънце"
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 8:53 pm

igi80 написа:
Симпли, за тоя джарет, да не се нави от аватара на печката...? Laughing 

Има истина в това, явно колегата бленува за този модел, та най-малкото ще ми завижда и ще го дразня яко, че джиткам с такава, а той само сънува за нея.

 :mdr97:
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 9:41 pm

Симпличио написа:
Благодаря ти, Трибале, за тая тема, че точно от нея имах нужда, след като се отказах да купувам Евротек, та сега съм много затормозен как да си инвестирам 2-та бона, разглеждам следните варианти:

- една машина за около 2 бона, но този вариант ми е най-неприемлив, защото няма идеална машина, която става за всичко

- две машини от по 1 бон всяка, да речем един по един добър модел Фишер и Майнлаб

- три машини от по 600-700 кинта всяка, примерно Тесоро, Фишер и Майнлаб

- четири машини от по около 500 кинта, тук може да бъдат Тесоро, Фишер, Майнлаб и XP

-  пет и повече машини машини в ценовия диапазон от 100 до 400 кинта, като тук вече по-голямо разнообразие на марки може да има, дори и някое българско дръвце, ако работи много добре за някои специфични артефакти.

Те това ми е чуденката, Трибале, споделена искрено и лично.



Колега,твоите мнения са толкова нетрайни и разноцветни,че ми заприличаха на един известен,"нежен" байрак, развяван на зрелищни паради,от едни особени хора,на които никой не пречи да се уважават...Представи си,че си в Русия и пази терена!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПет Фев 28, 2014 10:01 pm

Симпличио написа:
Благодаря ти, Трибале, за тая тема, че точно от нея имах нужда, след като се отказах да купувам Евротек, та сега съм много затормозен как да си инвестирам 2-та бона, разглеждам следните варианти:
аз ще ти предложа невероятен вариант, на който няма жена в света която да устои!!!! маааани ги тиа бангий, даваш ми 2-та бона , а аз в замяна ще те чукам докато ти се завие свят  What a Face What a Face What a Face What a Face What a Face 


:soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyСъб Мар 01, 2014 12:03 am

Трибал-М написа:

Колега,твоите мнения са толкова нетрайни и разноцветни,че ми заприличаха на един известен,"нежен"  байрак, развяван на зрелищни паради от едни особени хора,на които никой не пречи да се уважават...Представи си,че си в Русия и пази терена!

И-късмет в екологично съобразната дейност!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyСъб Мар 01, 2014 12:31 am

Я кажи как ще ползваш апаратите, да мислим за вариантите
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyСъб Мар 01, 2014 7:05 pm

tepes написа:
Я кажи как ще ползваш апаратите, да мислим за вариантите

Колега, моите убеждения за този вид апарати е, че колкото повече универсалност е вложена в концепцията на дадена машина, толкова по-голям боклук е. Като пример за боклук мога да дам Деуса, който ти предлага избор от 4 честоти и сигурно стотици други функции, но всичко е мижи да те лажем и пари на вятъра, за да си мислиш, че нещо търсиш, но де факто това си е една скъпа играчка за баламурници. Laughing 

Но на мен ми трябват строго специализирани машини, всяка от които  е проектирана да работи само на една честота и при конкретни теренни условия, като съответно да се справят с тази своя задача достатъчно добре - при тази ситуация, когато тръгна да проучвам даден терен, ще взимам машината, която е проектирана именно за такъв терен.

Един проектант на детектори задължително трябва да има сериозни познания и по геология, за да може да направи подробна таблица с типовете терени у нас (тип и степен на минерализация, оруденост и т.н.) и спрямо конкретен теренен тип да разработва специализиран апарат.

Един от най-важните параметри на детектора е скоростта на възстановяване, но колкото повече функции и универсалност е вкарана в даден детектор, толкова по-тромав е той.

Ето такива съображения имам, колега, надявам се разбираш идеята ми.

 Cool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyСъб Мар 01, 2014 9:00 pm

Време ли е за линейката?


Хаосът е или временен,или гибелен!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Нед Мар 02, 2014 8:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyСъб Мар 01, 2014 9:12 pm

Симпличио написа:
tepes написа:
Я кажи как ще ползваш апаратите, да мислим за вариантите

Колега, моите убеждения за този вид апарати е, че колкото повече универсалност е вложена в концепцията на дадена машина, толкова по-голям боклук е. Като пример за боклук мога да дам Деуса, който ти предлага избор от 4 честоти и сигурно стотици други функции, но всичко е мижи да те лажем и пари на вятъра, за да си мислиш, че нещо търсиш, но де факто това си е една скъпа играчка за баламурници. Laughing 

Но на мен ми трябват строго специализирани машини, всяка от които  е проектирана да работи само на една честота и при конкретни теренни условия, като съответно да се справят с тази своя задача достатъчно добре - при тази ситуация, когато тръгна да проучвам даден терен, ще взимам машината, която е проектирана именно за такъв терен.

Един проектант на детектори задължително трябва да има сериозни познания и по геология, за да може да направи подробна таблица с типовете терени у нас (тип и степен на минерализация, оруденост и т.н.) и спрямо конкретен теренен тип да разработва специализиран апарат.

Един от най-важните параметри на детектора е скоростта на възстановяване, но колкото повече функции и универсалност е вкарана в даден детектор, толкова по-тромав е той.

Ето такива съображения имам, колега, надявам се разбираш идеята ми.

 Cool
Аха!
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyНед Мар 02, 2014 7:02 am

tepes написа:

Аха!

Е много ми помогна с това "аха", черпя те по бира!

 Cool 
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyНед Мар 02, 2014 8:02 am

- След около 200 поста открил си гледам топлата вода поне за себе си най сетне,ако разбира се не смениш посоката пак-Лично аз предпочитам апарат с повече функций и възможности -Като влезеш в Американските форуми ще видиш колеги с по два три че и повече апарати,мерят си и те постоянно пишките както и ние тук и споделят кой апарат за къде и за кво става -
Но имаме си и наш(Aurelius) представител тук който е там и той е боравил май с почти всички модели така че можеш да се допиташ какво му е мнението............................... Smile
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



"Искрено и лично" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Искрено и лично"   "Искрено и лично" EmptyПон Мар 03, 2014 8:59 am

Има вече резултати. Ще публикувам през другата седмица резултати от тестове на моR тестови стенд с едни и същи обекти, но с деиствителни(не виртуални!!!) детеkтори: Garrett ATX, Minelab GPX5000, Whites Surf P.I. Dual field, Minelab ExcaliburII, Minelab ExplorerII,White's Spectra V3i.Вече съм готов с резултатите от първите 4 детеkтора, но трRбва да приключа и с последните два. Така също ще проверR нRкои от резултатите поне още един път. Целта ми е не да изтъкна качествата на един детеkтор за сметка на друг, защото този еkcперимент е "лабораторен". Истината винаги се вижда на полето в различните реални условия. Ще покаjа моите резултати, нRкои от които ме изненадаха.
Върнете се в началото Go down
 
"Искрено и лично"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» програма за 15 инчова пита за хлт
» бартер

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: