Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
tesoro Fisher Minelab голден пират маск GOLD Coil deus грунда kupuvam nexus Spectrum 5000 нишани lorenz miladinka prodavam Simplex nokta Майнлаб mask VANQUISH TEKNETICS wave врътка
 

 За какво са кантарите?

Go down 
+7
stan960
RelicHuntingVT
odisei
pechkata
Radislav
Трибал-М
bakusho
11 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
bakusho
Легионер
Легионер




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyНед Юни 29, 2014 8:35 pm

Колеги моля някой да ми обясни по-просто за какво се използват т.нар. кантари. Какви са предимствата им?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyНед Юни 29, 2014 8:52 pm

bakusho написа:
Колеги моля някой да ми обясни по-просто за какво се използват т.нар. кантари. Какви са предимствата им?

В общият форум за дълбочинна техника има много информация за метал детекторите от типа приемник-предавател,наречени кантари поради специфичната им механика.
Ако те интересуват други кантари,можеш да влезеш в който и да е бакалски форум и да почерпиш информация...
Сега ще ти кажа нещо на ухо:Тук има един админ дето може да ти каже ПО-ВЕЧЕ по въпроса,защото има допълнителни 23 страници,а ние вече ги нямаме...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyНед Юни 29, 2014 9:29 pm

Ох,не ми е чак толкова приятно,но се чувствам задължен да добавя още нещо,защото минавам за малко запознат с тази тема:
Бакушо,за да моа да работиш с таа бангия си требе повечко от онова,дека сеги му викат интелект!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyНед Юни 29, 2014 9:45 pm

Моа даа нескромно,ма съм малко жаловит и като така зех да се питам...:Кой те подведе да щропиш така лековато у клюсата?
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПон Юни 30, 2014 11:05 pm

Трибал-М написа:
bakusho написа:
Колеги моля някой да ми обясни по-просто за какво се използват т.нар. кантари. Какви са предимствата им?


Сега ще ти кажа нещо на ухо:Тук има един админ дето може да ти каже ПО-ВЕЧЕ по въпроса,защото има допълнителни 23 страници,а ние вече ги нямаме...

Да бе, наистина -къде се загуби темата и защо е изтрита ??? Нищо нередно и против правилата нямаше там ?

Я админа, който я е изтрил да даде обяснение.-РЕДНО Е, а не да се държи като самовластен феодал.

Ние не сме крепостни селяни...!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyВто Юли 01, 2014 10:20 pm

bakusho написа:
Колеги моля някой да ми обясни по-просто за какво се използват т.нар. кантари. Какви са предимствата им?

Ето един несериозен и шеговит отговор на твоя откровен ,роден от любознателност въпрос: Кантарите се използват за предизвикване на неприятни мнения,които биват помитани,след като станат достатъчно на брой!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyСря Юли 02, 2014 8:24 am

За какво са кантарите?

Трибал-М написа:

Ето един несериозен и шеговит отговор на твоя откровен ,роден от любознателност въпрос: Кантарите се използват за предизвикване на неприятни мнения,които биват помитани,след като станат достатъчно на брой!

Хах въпроса го бива...!!!
Ама отговора нещо се къдри...
Върнете се в началото Go down
odisei
Новобранец
Новобранец




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyСря Юли 02, 2014 8:30 am

за мен кантара е за измерване на зеленчуци или плодове,в нашето село има много такива на пазара
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyСря Юли 02, 2014 1:36 pm

odisei написа:
за мен кантара е за измерване  на зеленчуци или плодове,в нашето село има много такива на пазара

Е,те това е отговор!Щом у ваше село е така,и у градо е същото.
Оно,кантаро най-добре мери тикви,ама ти се не сети да го кажеш,оти го не усещаш...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyСря Юли 02, 2014 1:38 pm

pechkata написа:
За какво са кантарите?

Трибал-М написа:

Ето един несериозен и шеговит отговор на твоя откровен ,роден от любознателност въпрос: Кантарите се използват за предизвикване на неприятни мнения,които биват помитани,след като станат достатъчно на брой!

Хах въпроса го бива...!!!
Ама отговора нещо се къдри...

Кой?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyЧет Юли 03, 2014 7:42 pm

Трибал-М написа:
odisei написа:
за мен кантара е за измерване  на зеленчуци или плодове,в нашето село има много такива на пазара

Е,те това е отговор!Щом у ваше село е така,и у градо е същото.
Оно,кантаро най-добре мери тикви,ама ти се не сети да го кажеш,оти го не усещаш...

И кво стаа сега,къде отидоа отворковците?
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyЧет Юли 03, 2014 9:09 pm

Трибал-М написа:
odisei написа:
за мен кантара е за измерване  на зеленчуци или плодове,в нашето село има много такива на пазара

Е,те това е отговор!Щом у ваше село е така,и у градо е същото.
Оно,кантаро най-добре мери тикви,ама ти се не сети да го кажеш,оти го не усещаш...

Браво голям коментар  cheers 
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyЧет Юли 03, 2014 9:14 pm

Каквото повикало, такова се и обадило.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyЧет Юли 10, 2014 9:28 pm

Radislav написа:
Каквото повикало, такова се и обадило.

Двадесет и двама са наклякали като кучета покрай месарски магазин и гледат втренчено във входната врата...
Е,нема ли поне един хейтър,да излае нещо?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyСъб Юли 12, 2014 4:33 pm

Трибал-М написа:
Radislav написа:
Каквото повикало, такова се и обадило.

Двадесет и двама са наклякали като кучета покрай месарски магазин и гледат втренчено във входната врата...
Е,нема ли поне един хейтър,да излае нещо?

Нема,както проличава...
А и новите кълнове не са виждат.Тихо е !
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyЧет Авг 07, 2014 11:56 pm

Аз ще хейтна едно нещице  Twisted Evil 

Кантарчетата мнооого лъжливи сигналчета правят там където почвата е тежка и много мускули се правят с тях и се калява волята като копаеш един трап и вътре няма ни чеп  Exclamation 
Послъгват доста що така ве  Question 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 12:10 am

RelicHuntingVT написа:
Аз ще хейтна едно нещице  Twisted Evil 

Кантарчетата мнооого лъжливи сигналчета правят там където почвата е тежка и много мускули се правят с тях и се калява волята като копаеш един трап и вътре няма ни чеп  Exclamation 
Послъгват доста що така ве  Question 

Има много тънкости при работа с тази бангия,не са ли ти казали най-важните,свързани с проверката на сигналите и дискриминацията,поведение в особени участъци и т.н.?
Освен това,кантарите не са еднакви...
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 12:21 am

-Кажи нещо смислено бе "Колега" че вече ти са вгледах серьозно и ме разсмиваш Откровенно -С Кантара най Сигурното е че ще Откриеш Петното,Горялото,Стените и т.н. -Че ще чуеш обаче де точно е гърнето ако го има в тоя участък -Божа Работа -Както го каза по горе Колегата,копането може и има вероятност нищо да не даде................................Wink  Laughing
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 11:10 am

Трибал-М написа:
RelicHuntingVT написа:
Аз ще хейтна едно нещице  Twisted Evil 

Кантарчетата мнооого лъжливи сигналчета правят там където почвата е тежка и много мускули се правят с тях и се калява волята като копаеш един трап и вътре няма ни чеп  Exclamation 
Послъгват доста що така ве  Question 

Има много тънкости при работа с тази бангия,не са ли ти казали най-важните,свързани с проверката на сигналите и дискриминацията,поведение в особени участъци и т.н.?
Освен това,кантарите не са еднакви...

Ами в 4-те посоки има сигнал спира рязко всички признаци налице 2.50 дупка и няма нищо.Просто не знам....Това го прави на мръсни почви ако търгнеш по нивата уж мълчи само, не прави фалшифи работи.Иначе пък засича разни тръби и кабелаци дето знам, че има...Шантави машини.
Трибале ако знаеш повече детайли научи ме как да разбирам кое е фалш и кое не ако искаш.


Последната промяна е направена от RelicHuntingVT на Пет Авг 08, 2014 11:13 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 11:12 am

stan960 написа:
-Кажи нещо смислено бе "Колега" че вече ти са вгледах серьозно и ме разсмиваш Откровенно -С Кантара най Сигурното е че ще Откриеш Петното,Горялото,Стените и т.н. -Че ще чуеш обаче де точно е гърнето ако го има в тоя участък -Божа Работа -Както го каза по горе Колегата,копането може и има вероятност нищо да не даде................................Wink  Laughing

За съжаление това е самата реалност.Колегата Стан отново се оказа прав  Smile 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 12:51 pm

stan960 написа:
-Кажи нещо смислено бе "Колега" че вече ти са вгледах серьозно и ме разсмиваш Откровенно -С Кантара най Сигурното е че ще Откриеш Петното,Горялото,Стените и т.н. -Че ще чуеш обаче де точно е гърнето ако го има в тоя участък -Божа Работа -Както го каза по горе Колегата,копането може и има вероятност нищо да не даде................................Wink  Laughing


Ти и от кантаре ли зе да отрибаш?Е,къ така толко бръже се изучи?...
...И манаф от Анадола да ги клати-
програмирани са като гьонсурати!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Пет Авг 08, 2014 7:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 1:10 pm

RelicHuntingVT написа:
stan960 написа:
-Кажи нещо смислено бе "Колега" че вече ти са вгледах серьозно и ме разсмиваш Откровенно -С Кантара най Сигурното е че ще Откриеш Петното,Горялото,Стените и т.н. -Че ще чуеш обаче де точно е гърнето ако го има в тоя участък -Божа Работа -Както го каза по горе Колегата,копането може и има вероятност нищо да не даде................................Wink  Laughing

За съжаление това е самата реалност.Колегата Стан отново се оказа прав  Smile 

Е,ти вече си избрал даскало,като глеам,он е много добър,от сичко отбира.Шта напрай кантарджия-шемпион.Шти каа и един от трите главни номера за гърнееата,ма нека не му изземвам функциите...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 6:59 pm

Трибал-М написа:
RelicHuntingVT написа:
stan960 написа:
-Кажи нещо смислено бе "Колега" че вече ти са вгледах серьозно и ме разсмиваш Откровенно -С Кантара най Сигурното е че ще Откриеш Петното,Горялото,Стените и т.н. -Че ще чуеш обаче де точно е гърнето ако го има в тоя участък -Божа Работа -Както го каза по горе Колегата,копането може и има вероятност нищо да не даде................................Wink  Laughing

За съжаление това е самата реалност.Колегата Стан отново се оказа прав  Smile 

Е,ти вече си избрал даскало,като глеам(тарикатщината бързо преминава в дупедавщина),он е много добър,от сичко отбира.Шта напрай кантарджия-шемпион.Шти каа и един от трите главни номера за гърнееата,ма нека не му изземвам функциите...
Питай го колко пъти е виждал и колко пъти е работил с такава бангия?
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyПет Авг 08, 2014 9:39 pm

-Де да ти я види то това е некво извънземно, кантара де, та е мнооого ма мнооого трудно а го видиш -Я случайно съм го виждал понеже съм споменавал много пъти че един от ората де съм търкал доста с него и от дето ми е първата машинка е Майстор на металдетектори -Нъл склащате тия дето сте в час,нема майстор на металдетектори в БГ дето да не е правил или опитвал да прави Кантарите на Памиц -Моя човек ги правеше грамотно и металдетекторите и кантарите мое сте убедени,щото с негов правеняк много други съм задминавал -Немаше проблем на тестове у дворо и у въздухо Кантара да делне капак от казан за курбан некъде до към 2,20-2,50м. -За жалост обаче на терен нещата ставаха други -Ловяхме горялото,уроденото,стените и т.н., ма гърнетата нещо ни бягаха -То по принцип чиляк са учи дока е жив, викат читавите ора -Така че нищо против да му кажеш на момчето тайният си метод -На лични естествено,я не ща да го знам....................................................... Cool
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




За какво са кантарите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За какво са кантарите?   За какво са кантарите? EmptyНед Авг 10, 2014 4:28 pm

Не иска да обади човека а уж форумите са за обмен на опит.Нищо де не се сърдя.Сам ще стигна до топлата вода ако има такава.Аз ми е кеф да си играя с тва нещо не го приемам много на сериозно..
Върнете се в началото Go down
 
За какво са кантарите?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» мнения за детектори
» Какво е това ?
» Какво да направя!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: