Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
lorenz нишани 5000 маск голден Coil Minelab TEKNETICS mask Fisher wave VANQUISH Spectrum nokta deus пират miladinka tesoro kupuvam Майнлаб prodavam GOLD грунда Simplex nexus врътка
 

 Пречи ли ретранслатора?

Go down 
+5
Golden Mask
Ancient Hunter
Трибал-М
adminn
bakusho
9 posters
АвторСъобщение
bakusho
Легионер
Легионер




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyПон Окт 27, 2014 3:53 pm

Здравейте колеги, имам един въпрос. Става въпрос за едно място, на което има ретранслатор- антена за мобилните телефони. На едно момче му е изгорял апарата там (Пират). Някой има ли опит и мнение по въпроса, защото искам да ходя там. Аз съм с миладинка 2 в 1. Дали няма и при мен да се случи?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyПон Окт 27, 2014 3:58 pm

Познавам човек, на който му изгоря апарата от минаване на влак.
За смущенията още прочетете тук ЕЛЕКТРОМАГНИТНИТЕ СМУЩЕНИЯ И МЕТАЛДЕТЕКТОРИТЕ

За ретранслаторите знам, че в планините и на пусти места ги надуват на макс за да покриват максимална територия.


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
bakusho
Легионер
Легионер




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyПон Окт 27, 2014 4:01 pm

adminn написа:
Познавам човек, на който му изгоря апарата от минаване на влак.
За смущенията още прочетете тук ЕЛЕКТРОМАГНИТНИТЕ СМУЩЕНИЯ И МЕТАЛДЕТЕКТОРИТЕ

За ретранслаторите знам, че в планините и на пусти места ги надуват на макс за да покриват максимална територия.
Този се намира на хълм, но в близост около 1 км се намира завод, а също и град.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyПон Окт 27, 2014 9:53 pm

bakusho написа:
Здравейте колеги, имам един въпрос. Става въпрос за едно място, на което има ретранслатор- антена за мобилните телефони. На едно момче му е изгорял апарата там (Пират). Някой има ли опит и мнение по въпроса, защото искам да ходя там. Аз съм с миладинка 2 в 1. Дали няма и при мен да се случи?


Колега,какво точно е изгоряло?Може да е чисто,неудачно съвпадение....Изгарянето винаги е свързано с протичане на силни ,непоносими за определено "звено"токове...Съвременната електроника би трябвало да е прилично защитена срещу подобни изненади!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyПон Окт 27, 2014 10:28 pm

adminn написа:
Познавам човек, на който му изгоря апарата от минаване на влак...
Влака сигурно е минал през апарата?  Shocked
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyПон Окт 27, 2014 10:52 pm

bakusho написа:
Здравейте колеги, имам един въпрос. Става въпрос за едно място, на което има ретранслатор- антена за мобилните телефони. На едно момче му е изгорял апарата там (Пират). Някой има ли опит и мнение по въпроса, защото искам да ходя там. Аз съм с миладинка 2 в 1. Дали няма и при мен да се случи?

Това са градски легенди !
Офиса ми е на 6-ия етаж, сградата е на 7 етажа, отгоре има цели две клетки на мобилни оператори, М-Тел и Виваком. На около 50м (пряка видимост) от другата страна на булеварда има друга висока сграда с клетка на Глобул . За четири години знаеш ли колко детектори са минали през 6-тия етаж и няма изгорели !
На къра съм работил до оградата на Глобул-ска клетка и не съм имал никакви проблеми, само детектора започва да жужи малко по-различно ако е на праг.
Работил съм и до ж-п линии, там детектора се ,,разтраква" 5 мин. преди да мине влак, понеже жиците са на секции и не съм имал проблеми с изгаряне !
Върнете се в началото Go down
bakusho
Легионер
Легионер




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyВто Окт 28, 2014 2:45 pm

Аз не съм бил когато е изгорял и не знам какво точно е станало. Мисля да отида, като отначало работя на по-нисък праг.
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyВто Окт 28, 2014 2:58 pm

И аз преди десетина-дванадесет години имах подобен проблем-бях тогава с една Микронска рамка...Делта пулс (ако не бъркам името) беше.
Мерехме една нива, а по средата и минаваше най-провисналото на един далекопровод (не помня колко кила над волта Very Happy ...Рамката само каза "мяууу" в низходяща градация и всичко свърши до там...После на ремонт-беше изгоряло нещо, но не помня какво...(транзистор по спомен)
Ей, тъкмо ме подсетихте за това място...ще трябва да ида да го мерна някога, че се търсеше там едно гърне от боб, а моето взе, че се счупи и сега няма къде да си варя бобеца... lol!
Само дето ми е на 250км. та се чудя да бъхтам ли толкова път за едно гърне... lol!


"Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна !"
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyВто Окт 28, 2014 5:50 pm

Недеи настоява, това са признаци че там няма да хванеш заек.Когат е писано да е твое си е твое.
Върнете се в началото Go down
bakusho
Легионер
Легионер




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyВто Окт 28, 2014 5:56 pm

Golden Mask написа:
bakusho написа:
Здравейте колеги, имам един въпрос. Става въпрос за едно място, на което има ретранслатор- антена за мобилните телефони. На едно момче му е изгорял апарата там (Пират). Някой има ли опит и мнение по въпроса, защото искам да ходя там. Аз съм с миладинка 2 в 1. Дали няма и при мен да се случи?

Това са градски легенди !
Офиса ми е на 6-ия етаж, сградата е на 7 етажа, отгоре има цели две клетки на мобилни оператори, М-Тел и Виваком. На около 50м (пряка видимост) от другата страна на булеварда има друга висока сграда с клетка на Глобул . За четири години знаеш ли колко детектори са минали през 6-тия етаж и няма изгорели !
На къра съм работил до оградата на Глобул-ска клетка и не съм имал никакви проблеми, само детектора започва да жужи малко по-различно ако е на праг.
Работил съм и до ж-п линии, там детектора се ,,разтраква" 5 мин. преди да мине влак, понеже жиците са на секции и не съм имал проблеми с изгаряне !
От това, което прочетох от линка, който по-горе ми даде админа разбрах че има разлика между това да си встрани от антената или под нея.
Върнете се в началото Go down
bakusho
Легионер
Легионер




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyВто Окт 28, 2014 6:00 pm

Няма го тва момче, където му изгоря апарата... Той не е от този край, а само идваше, но се изгуби някъде.. Допитах се до вас, защото той дрънка и много глупости. Истина е,че апарата му беше изгорял, но той каза че е дал 600 лева за ремонт, а това не е възможно...все пак апаратът стружа 500.... И аз не знам какво да правя- ходи ми се на тоя обект, ама да не ми изпуши и на мен машината
Върнете се в началото Go down
Ne6o
Легионер
Легионер
Ne6o



Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyВто Окт 28, 2014 8:13 pm

Да знаеш, мястото ще да е омагьосано, или самодивите го пазят Wink
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyВто Окт 28, 2014 10:24 pm

bakusho написа:
Няма го тва момче, където му изгоря апарата... Той не е от този край, а само идваше, но се изгуби някъде.. Допитах се до вас, защото той дрънка и много глупости. Истина е,че апарата му беше изгорял, но той каза че е дал 600 лева за ремонт, а това не е възможно...все пак апаратът стружа 500.... И аз не знам какво да правя- ходи ми се на тоя обект, ама да не ми изпуши и на мен машината

Да знаеш, само те плаши да не ходиш там, сигурно има нещо интересно.
Няма какво да ѝ стане на машинката, освен да не можеш да работиш от смущения, но и теоретично ако се случи да се повреди, то ремонта ѝ като части ще струва 2 лева, така че не се плаши.

голд
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Пречи ли ретранслатора? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пречи ли ретранслатора?   Пречи ли ретранслатора? EmptyСря Окт 29, 2014 5:48 pm

Petronii написа:
bakusho написа:
Няма го тва момче, където му изгоря апарата... Той не е от този край, а само идваше, но се изгуби някъде.. Допитах се до вас, защото той дрънка и много глупости. Истина е,че апарата му беше изгорял, но той каза че е дал 600 лева за ремонт, а това не е възможно...все пак апаратът стружа 500.... И аз не знам какво да правя- ходи ми се на тоя обект, ама да не ми изпуши и на мен машината

Да знаеш, само те плаши да не ходиш там, сигурно има нещо интересно.
Няма какво да ѝ стане на машинката, освен да не можеш да работиш от смущения, но и теоретично ако се случи да се повреди, то ремонта ѝ като части ще струва 2 лева, така че не се плаши.

голд

Този колега винаги казва истината,послушай го!
Другото са "бабини деветини".Няма "писано",няма караконджули,въркулаци,плътеници и тем подобни измишльотини!Каквото и както ти си го напишеш-това е!...Но не изпускай от внимание сегашната действителност!
Късмет!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
 
Пречи ли ретранслатора?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: