Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH врътка пират голден nexus грунда Fisher miladinka deus Spectrum Майнлаб Minelab nokta wave TEKNETICS нишани 5000 prodavam kupuvam Coil mask маск lorenz GOLD Simplex tesoro
 

 Българска или американска машина?

Go down 
+9
Avrelian
slavitoooo
naikon42
www
stan960
vanzan
Moharem
markantony
aiko
13 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
aiko
Консул
Консул




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 4:14 pm

Здравейте! - форумът е супер интересен ...

От скоро се запалих по металдетектинга. Мисля да си купя някаква машинка под 500 долара и като за начало да претърся нивите на село Very Happy . Четох ревютата за Garrett ACE 250, Prizm IV, също и това за българската машинка на Микрон - Поздравления за автора на ревютата.

Гледам че Garrett ACE 250 го има за около 220 долара от щатите. С 50 долара доставка и 20% ДДС на митницата, ще дойде до към 325 долара крайна цена, ако смятам правилно.

White's Prizm IV, от сайта на производителя е 350 долара + 50 за доставка и 20% ДДС ще дойде към 480 долара крайна цена.

Машинката на Микрон е близо 600 (485 долара) лв и това което се пише ми допада.

Та какво имаме:
- Машинката на Микрон е близо 600 лв (485 долара)
- White's Prizm IV е 480 долара
- Garrett ACE 250 е 325 долара

Очевидно Garrett ACE 250 е много изгоден, но се двуомя, защото чета хубави неща и за другите две машини. От друга страна и аз , както повечето хора съм предубеден, към българската техника, а и колкото и да е добър Микрон-а, дали наистина е по-добър от американските, които са по-евтини дори натоварени с 50 долара доставка, а и технологично са едно десетилетие поне напред.

Тук малко ме хваща яд на българските производители, които сигурен съм си калкулират поне 200-300% печалба ...

Ще съм благодарен на съветите и коментарите ви.
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 4:41 pm

правилно разсъждаваш
Върнете се в началото Go down
Moharem
Преторий
Преторий
Moharem



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 4:42 pm

aiko написа:
Здравейте! - форумът е супер интересен ...

От скоро се запалих по металдетектинга. Мисля да си купя някаква машинка под 500 долара и като за начало да претърся нивите на село Very Happy . Четох ревютата за Garrett ACE 250, Prizm IV, също и това за българската машинка на Микрон - Поздравления за автора на ревютата.

Гледам че Garrett ACE 250 го има за около 220 долара от щатите. С 50 долара доставка и 20% ДДС на митницата, ще дойде до към 325 долара крайна цена, ако смятам правилно.

White's Prizm IV, от сайта на производителя е 350 долара + 50 за доставка и 20% ДДС ще дойде към 480 долара крайна цена.

Машинката на Микрон е близо 600 (485 долара) лв и това което се пише ми допада.

Та какво имаме:
- Машинката на Микрон е близо 600 лв (485 долара)
- White's Prizm IV е 480 долара
- Garrett ACE 250 е 325 долара

Очевидно Garrett ACE 250 е много изгоден, но се двуомя, защото чета хубави неща и за другите две машини. От друга страна и аз , както повечето хора съм предубеден, към българската техника, а и колкото и да е добър Микрон-а, дали наистина е по-добър от американските, които са по-евтини дори натоварени с 50 долара доставка, а и технологично са едно десетилетие поне напред.

Тук малко ме хваща яд на българските производители, които сигурен съм си калкулират поне 200-300% печалба ...

Ще съм благодарен на съветите и коментарите ви.
Здравей колега !!! Моето лично мнение че има както добри вносни детектори има и добри Бг уреди .. зависи естествено от финансова гледна точка...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Здравейте и дано ви стана колега!   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 5:55 pm

Здравейте и дано ви стана колега!

Moharem, сигурен съм че има добри български детектори и уважавам хора като теб, които произвеждат свой, собствен продукт.

Пожелавам ти да не спираш да развиваш и подобряваш детекторите си и това да ти се отплати финансово.
Върнете се в началото Go down
vanzan
Новобранец
Новобранец




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 7:22 pm

вземи кakвото ти е присърце несе лъжи по рекламата всеки ще ти каже моито магаре е най машко
Върнете се в началото Go down
Moharem
Преторий
Преторий
Moharem



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 8:00 pm

aiko написа:
Здравейте и дано ви стана колега!

Moharem, сигурен съм че има добри български детектори и уважавам хора като теб, които произвеждат свой, собствен продукт.

Пожелавам ти да не спираш да развиваш и подобряваш детекторите си и това да ти се отплати финансово.
Благодаря за добрите пожелания !!!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 9:13 pm

За начало по добре Българска щото ш ти е по удобно по много показатели. Прав си донякъде за БГ производителите че правят продукт които им струва да речем 150лв. пък после искат троино и четворно повече. Но пък да се забиеш с тоя Гарет помисли си; - нали знаеш евтиното по някои път излиза бая по скъпо. Smile
Върнете се в началото Go down
www
Консул
Консул
www



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 9:23 pm

до колегата аiко,гарет4ето а4е 250 -е плаjна ма6инка....неги гледаi тези клип4ета дето са снимали из нета колегите от другите дарjаvи,тоvа са апарати от друг клас (хоби) работата е там,4е маi тук хобито се е преvърнало v работа............. ( и 6те има доста да наvаксvа6 ) така 4е следvаi погоvорката 5 пъти мери един път ........ Basketball cheers
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyСря Юни 10, 2009 9:51 pm

За мен това ще си остане хоби ... за работа ми се вижда малко опасничко. И понеже е с цел хоби и за развлечение се запалих по тези машинки с дисплеите с всевъзможна информация по тях. Разбира се ако знам че са значително по-слаби от българските, ще си взема българска. Обаче незнам дали е така - няма логика фирма дето 20 години прави детектори да прави по-смотани детектори от нашето полугаражно производство. Пък знам ли - може и да съм в грешка.

Вие момчета от българските каква ще ми препоръчате?

Благодаря ви за отговорите!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyЧет Юни 11, 2009 7:32 am

Със сигурност отстъпва по показатели на бая Български и официални такива и гаражни както казваш Но ти пък изтъкваш че е само за хоби така че около 18-20см. дълбочина предполагам ш те устроиват Та не гледаи само дизаина и паричките а и кво може тоя клас апарати да не кажеш след 2-3 месеца ебати детската играчка Щото както казват французите апетита идва с яденето и след това ще ти се искат 2-3см. повече да не говорим за 5см. и т.н. Разбираш за кво иде реч предполагам.P.S.А за логиката кво да ти кажа тя при нас е малко относително понятие щото това хоби не се състои само от металдетектор а и от човек и нещата стават свързани и комплексни.Като се поразгледаш из форума ще видиш почти всички Български марки придружени с коментар за възможностите на уреда - нататък избора и решението са си твои.Иначе тук всички сме само за хобито. Laughing
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyЧет Юни 11, 2009 11:49 am

Предполагам че си прав. Само дето не мога да се ориентирам към българска машина. Чета как се оплюват едни други тези с по сериозните машини и не знам на кого да вярвам.

Можете ли да ми препоръчате производител и модел. Предполагам че машинка, която хваща 10 стотинки заровени на 20 см ще е добра за хоби приложение.

Впрочем, някой прoбвал ли е схемата на Магнум детектора? Изрових я от тук: http://gold.hit.bg/schematic/magnum.pdf
Ако някой я е правил и работи добре може и аз да се пробвам.
Върнете се в началото Go down
naikon42
Легионер
Легионер
naikon42



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyЧет Юни 11, 2009 12:01 pm

aiko написа:

Можете ли да ми препоръчате производител и модел. Предполагам че машинка, която хваща 10 стотинки заровени на 20 см ще е добра за хоби приложение.

В първите мнения на тази тема е писал един бг производител "Moharem" до колкото чета в форума неговите уреди са добри... http://imperio.bulgarianforum.net/forum-f1/topic-t806.htm
Wink Wink
Успех... Smile
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyЧет Юни 11, 2009 1:47 pm

Пробвай това !!!!!!!!!!!!!




http://detectors.netfreehost.com/viewtopic.php?t=201&start=30&mforum=detectors
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyЧет Юни 11, 2009 2:41 pm

slavitoooo написа:
Пробвай това !!!!!!!!!!!!!




http://detectors.netfreehost.com/viewtopic.php?t=201&start=30&mforum=detectors
Всеки има право на мнение,но и аз бих ти препоръчал маската.Работи стабилно има дълбочина мисля че ще ти хареса.
Върнете се в началото Go down
naikon42
Легионер
Легионер
naikon42



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyЧет Юни 11, 2009 2:52 pm

Имам 1 идея:
Да се направят теми с цените на бг уредите и в всяка тема да има уреди горе/доло с еднакви цени ,например:
0-200лв
200-400лв
400-600лв

и всеки според вазможностите по лесно да си намери металотарсач
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Юни 12, 2009 11:15 am

slavitoooo написа:
Пробвай това !!!!!!!!!!!!!

http://detectors.netfreehost.com/viewtopic.php?t=201&start=30&mforum=detectors

slavitoooo, благодаря за препратката! Пробвал ли си го? Можеш ли да ми кажеш някаква дълбочина, на която ще отктие например монета от 10 ст. Гледам че цената на последните два модела е над 700 и близо 1000 лв. Доста смела цена за родно производство Shocked
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Юни 12, 2009 11:53 am

25-28cm.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Юни 12, 2009 3:09 pm

В България са по ефтини колегата горе е дал дълбочина това е, като му се свикне може и повече !!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
naikon42
Легионер
Легионер
naikon42



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Юни 12, 2009 3:12 pm

http://mdetectors.com/index.php?currency=USD&cPath=21_50&sort=3a ето в 1 сайт в които предлагат gold mask
Върнете се в началото Go down
K7650
Легионер
Легионер
K7650



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Авг 28, 2009 3:33 pm

имам Гарет 250 от година и нещо - машинката си е любителска и не работи коректно - за другите изброени не знам , но са от същия клас
Срещал съм доста колеги и в първият момент ми стават смешни с двупотопно първобитните самоделни машини - смешни са с дървиният държач на антената - но като цяло бият Фишер 75
Български - самоделни но , профисионални - такава е Станимирката
Върнете се в началото Go down
kuprqnov
Новобранец
Новобранец




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Авг 28, 2009 4:44 pm

K7650 написа:

Български - самоделни но , профисионални - такава е Станимирката
Ааа не .. не и Станимирката .. Колега работил ли си със Станимирка на жега да видиш какво става ? affraid Ужас е... постоянно се разбалансира и няколко пъти пращах апарата на ремонт , накрая я здробих в стената изнервен...и земах от Мохарем. До колкото ми е известно неговите уреди са подобни на Станимир , само че подобрени като несе влияят от жегите и дискриминацията не лъже. Така осетих какво е да имаш добър уред с който може да се работи спокойно и нормално.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Авг 28, 2009 6:15 pm

geek


Последната промяна е направена от satir на Вто Ное 17, 2009 10:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Авг 28, 2009 7:29 pm

satir написа:
По принцип избягвам да давам съвет коя машина е най-добра,но бих ти препоръчал да се позаинтересуваш за GOLDEN MASK 2-съчетава качество и ниска цена. cheers
Трябва да ти кажа че имам Призма-3, и за тая цена апарата си е много добър,и аз съм много доволен от неговите показатели и параметри.Монета от 10ст.ги засича на около20-25см.та ка че ти си преценявай какво ще си вземеш.
Върнете се в началото Go down
K7650
Легионер
Легионер
K7650



Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Авг 28, 2009 10:54 pm

Ааа не .. не и Станимирката .. Колега работил ли си със Станимирка на жега да видиш какво става ? Idea
Че кой нормален работи на жега - видях е в мъгла и дъжд какво прави - там и е силата - влажното време и дава максимална дълбочина
нямал съм такава машина и споделям какво виждам
И след като видях на практика с кое как се работи захвърлих Гарета до няколко дена ще си купя най доброто Българско профисионално изпълнение Wink
Върнете се в началото Go down
kuprqnov
Новобранец
Новобранец




Българска или американска машина? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българска или американска машина?   Българска или американска машина? EmptyПет Авг 28, 2009 11:46 pm

K7650 написа:

Че кой нормален работи на жега - видях е в мъгла и дъжд какво прави - там и е силата - влажното време и дава максимална дълбочина
нямал съм такава машина и споделям какво виждам
И след като видях на практика с кое как се работи захвърлих Гарета до няколко дена ще си купя най доброто Българско профисионално изпълнение Wink
Ами много нормални работим когато има слънце .. но незнам кой нормален би работил в дъжд и кал както казваш Laughing
Върнете се в началото Go down
 
Българска или американска машина?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Томбола, с какъв металотърсач работихте през 2019г.
» Продавам рамка американска на detech
» Памет българска - 5 февруари 2011

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Български металдетектори-
Идете на: