Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Minelab Coil wave kupuvam пират mask грунда маск VANQUISH Simplex 5000 tesoro nexus врътка deus голден TEKNETICS GOLD nokta нишани miladinka prodavam lorenz Spectrum Майнлаб Fisher
 

 тест на металдетектор със златно синджирче/верижка

Go down 
+7
chekara
LuciusVerus
gold bug-2
KASPAR-AN-BVLGA
mdetectors.bg
adminn
colin96
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
chekara
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyЧет Фев 18, 2016 11:39 pm

adminn написа:
екскалибур || става за по- големи неща, но не и за верижка. XP Deus става супер, но за плажа с малката 22см. сонда. Той има специална програма и настройки за плаж.

За сухия пясък става, синджирче чува дори в изпънато състояние /не на топка събрано/. Аз съм с 11 инчова сонда и пак няма проблем с верижките.
Не ми харесват 2 неща при работата на плажа. Първото е, че  колкото и да дигам дискриминацията пак вадя от железните стинки. Второто е в прибоя никакъв начин няма да млъкне този апарат. За под вода да не говорим. Голямо нещо ще го чуеш, но дребни неща не. Много фалшове. Допълнителни кабели за антена, щото под вода веднага изчезва безжичната връзка с дистанционното. За под вода и в прибоя не става само за сухо. С нетърпение очаквам новия софтуер и новата сонда за мокро. Защо обаче, не излиза нищо, нали всичко беше готово. Някой знае ли нещо по този въпрос.
На плажа в момента бачкам с Minelab CTX 3030, за плажа и за под вода е класи над деуса. С него с 11-инчова сонда чух синджирче под водата с кръстче 10 гр. супер категорично.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 9:23 am

За пробоя се надявам, че работиш на програмата за мокър пясък и silenser max. Там по-добре е 22см. сонда.
Върнете се в началото Go down
chekara
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 2:17 pm

adminn написа:
За пробоя се надявам, че работиш на програмата за мокър пясък и silenser max. Там по-добре е 22см. сонда.

И silenser max и чуствителност на 60, но никога не става тих без фалшове. Апарата трябва да е тих за да вадиш и дребните неща. Майнлаба и той е беше така но тия му пуснаха преди време един ъпдейт за солена вода и сега е чук. Няма гък да каже, ако няма металче под сондата. Ония ден с деуса една халкичка малка излезе на 64 ид. Така ,че и над 60 го показва жълтото, аз се изненадах малко.
[img]тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Dxfmuc[/img]
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 6:34 pm

chekara написа:

На плажа в момента бачкам с Minelab CTX 3030, за плажа и за под вода е класи над деуса. С него с 11-инчова сонда чух синджирче под водата с кръстче 10 гр. супер категорично.
Майнлаб си е Майнлаб... търкане
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 6:45 pm

colin96 написа:
Какво имаш предвид колега. Сега пак четох в други форуми за екскалибур ||, че не може да чуе 40 грама златна верижка. А и колегата работи с етрак от около 4 години по плажа и още няма добри резултати. Така че за майнлаба имам наблюдение и мнение съответно. Интерсно беше да се чуят мнения и за хп или уайтс да речем.
Да вярно е със стандартна антена му е трудно да чуе тънко синджирче и Соверена е така...
Но има и малки антени които са предназначени точно за такива тънки цели...
Ама 40 грама злато не вярвам да не може да чуе...

тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 20aq7g4

И като се замисля над тази снимка дали наистина го може Майнлаб - и отговора е да...
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 7:58 pm

Колега,според мен не толкова  грамажа оказва влияние, колкото вида на оплетката оказва влияние. И майнлаба между другото е най слабо представилия се детектор на такава цел. Писано е толкова много по форумите и има доста клипове в мрежата. А и аз самият имам достатъчно наблюдение за етрак и гпх.Не знам ти с какво работиш, но направи един тест на уреда си.
Върнете се в началото Go down
chekara
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 8:29 pm

Едно видео по въпроса, за майнлаб стх 3030. Има и по малка сонда 6 инча.
С нея ще е още по добре. Аз съм чувал и мъжка гривна 19 грама без проблем.  За много малки и тънки верижки само с малката сонда. С Деуса в прибоя не съм намирал нищо по дребно от стотинки и халки защото е неспокоен на мокрото, както споменах в предишния си пост. На сухо ще чуе верижка със сигурност.

Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 8:46 pm

Колега Чекара,
благодаря за споделената полезна информация за CТХ3030 на плажа. CТХ3030 е моят предпочитан VLF детектор, но още не сън го ползвал във водата. Естественно е, че аз си мислех, че съм готов за всякакви условия с този детектор, когато съм навън, докато не изгледах тези YouTube филмчета от Frog Master , как деиствително да превърнем CТХ3030 във водоустоичив до 14метра под водата с гарантирана надеждност. Веднага закупих въпросните гумени О-пръстени и уплътних моя CТХ3030. Когато не го ползвам, обаче, освобождавам батерията, за да не се поддържа напрежение в ключалките. Преди ползване, също така, леко намазвам О-пръстените с чиста силиконова грес, използвана от водолазите( или електротехниците...).
Minelab официално предложиха подобрения на водоустоичивостта на CТХ3030 чрез монтиране на допълнително уплътнение на самата батерия, а също така замениха задействането на заключващия механизъм на подлакътника от завъртане на ключ, на натискане на бутон. Тези подобрени
елементи(уплътнение за батерията и подлакътник) всеки ще може да закупи от представителите на Minelab( или online след време). Желая много вълнуващи находки и оше веднъж благодаря за споделената информация!
С уважение,
М.Аurelius

https://www.youtube.com/watch?v=F46T3cs0SoY
https://www.youtube.com/watch?v=n0tGBgk0zBY
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПет Фев 19, 2016 9:07 pm

pechkata написа:
chekara написа:

На плажа в момента бачкам с Minelab CTX 3030, за плажа и за под вода е класи над деуса. С него с 11-инчова сонда чух синджирче под водата с кръстче 10 гр. супер категорично.
Майнлаб си е Майнлаб... търкане

Minelab CTX 3030 е супер металотърсач, но е супер тежък и супер скъп - над 4 000лв. Very Happy
Върнете се в началото Go down
chekara
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyСъб Фев 20, 2016 12:01 am

Aurelius написа:
Minelab официално предложиха подобрения на водоустоичивостта на CТХ3030 чрез монтиране на допълнително уплътнение на самата батерия, а също така замениха задействането на заключващия механизъм на подлакътника от  завъртане на ключ, на натискане на бутон. Тези подобрени
елементи(уплътнение за батерията и  подлакътник) всеки ще може да закупи от представителите на Minelab( или online след време). Желая много вълнуващи находки и оше веднъж благодаря за споделената информация!
  С уважение,
    М.Аurelius

Това и аз не го знаех колега М.Аurelius и аз благодаря за тази радостна новина. И аз съм със същите уплътнения, но не ги свалям когато зареждам батерията. Почиствам улея и о -пръстена с твърда малка четка всеки път преди да закопчея батерията. Много често съм под водата, слизал съм на 6 метра с машината  и няма никакъв проблем. С времето уплътнението улегна и сега се затваря като оригинално.
Много е важно да не остава дребен пясък който пречи на херметизацията. Капачката за УСБ-О, обаче съм я запечатал със силикон и без това не я ползвам често. Нямам никакви течове. Първоначално и аз направих това със силиконовата смазка.
С пожелания за много успехи с хобито!
                           Чекара

www.mdetectors.com написа:

Minelab CTX 3030 е супер металотърсач, но е супер тежък и супер скъп - над 4 000лв. Very Happy

Колега mdetectors,
Деуса за мен е супер апарат и аз никога не ходя по нивите и горите  с Майнлаба /тежък е и ме изморява/. Там Деуса е моят апарат. Като бързина, дълбочина и тегло няма равен. Аз разчитам на него, познавам го и знам точно какво и колко може. Също така се надявам много на новите разработки, особено на кантара. Но за съжаление няма за сега идеален апарат който да покрива всички нужди без компромиси. Обаче с новите екстри очаквам Деуса да стане тази машина.

                                                            Поздрави !
Върнете се в началото Go down
gold bug-2
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyСъб Фев 20, 2016 12:24 am

pechkata написа:
chekara написа:

На плажа в момента бачкам с Minelab CTX 3030, за плажа и за под вода е класи над деуса. С него с 11-инчова сонда чух синджирче под водата с кръстче 10 гр. супер категорично.
Майнлаб си е Майнлаб... търкане


От Майнлаб , само импулсните им машини предат . Другото им не струва и 20% от цената си .
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 1:04 am

По конкретния случай пък точно импулсните им са гола вода. А и не знам как така са специално за самородно злато измислени а не чуват 0.7 грама.Това го чух на режим дискриминация, bp процес на оклло 5-6 сантиметра в земята с другата машина. Mаинлаба не го чува като го търкам по сондата. И с верижката е същото положение.
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 10:05 am

Colin, хаиде сега да не задълбаваме... Минелаб GPХ5000 е основния инструмент за намиране на самородно злато и реликви по света и сега излиза, че не е добър достатъчно.Да, може и да не детектира със стандартната антена този размер, но е възможно да го направи с друга антена... Възможностите са много... За сега Minelab GPХ5000 е #1 за професионалните търсачги на злато по света и с право- просто рабоии отлично на тежки терени, каквито са тeзи, където се намира златото....
А относно детекторът, с които си чул въпросният обект на BP настроика- не е сравним с GPХ5000, защото е в друга категория и даже е много далече от CТХ3030, които също е VLF детектор , а и двата не бива да се сравняват с GPX5000 на Мinelab, защото са коренно различни
С поздрави,
М.Aurelius
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 10:12 am

Не те просто не могат да преглътнат факта че Майнлаб работи много по добре от други марки детектори...
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 10:26 am

Colin,
.Minelab CTX3030 и детеkторът на Fisher с BP process, за които споменаваш, изобщо не са в категориRта на Minelab GPХ5000- те са различен клас машини... Истината е, че човек, които професионално се занимава с търсене на самородно злато и артефakти, трябва да има съответните инструменти( металотърсачи) в инструментарiuма си. Не е възможно само с един металотърсач да се постигне покритие на всички потребности в света на откритията... Необходими са 4-5 различни детеkтора, за да се постигне пълно технологично покритие..
 Cheers,
   M.Aurelius
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 11:44 am

Aurelius написа:
Colin,
.Minelab CTX3030 и детеkторът на Fisher с BP process, за които споменаваш, изобщо не са в категориRта на Minelab GPХ5000- те са различен клас машини... Истината е, че човек, които професионално се занимава с търсене на самородно злато и артефakти, трябва да има съответните инструменти( металотърсачи) в инструментарiuма си. Не е възможно само с един металотърсач да се постигне покритие на всички потребности в света на откритията... Необходими са 4-5 различни детеkтора, за да се постигне пълно технологично покритие..
 Cheers,
   M.Aurelius

100% истина!!! Именно в този пост става ясно, защо хората се карат за металотърсачи, защото говорят обикновено за един, а истината е че са необходими няколко металотърсач за да покрият различни нужди
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 12:01 pm

колега Аурелиус, уважавам мнението  на всеки един който е писал тук, но това което съм писал не съм го изсмукал от пръстите си. Разполагам с гпх4000 и 5000 и двата категорично отказват да чуят гривната. Изпробвано е с 11 инчовите моно и двойно д и 18 инчовата командер дд. имам и 14 инча на коилтек, но с нея не съм пробвал. За други сонди  не мога да говоря понеже не съм изпробвал. Може и да съществуват някъде, такива които да засекат сигнала, но на мен поне не ми е известно. Не става въпрос дали има място за сравнение а за това как  се държат на определена цел.А доколклто 0.7 грама гпх беше в този момент с 18 дд. може би затова не го чу въобще. поздрави
https://m.youtube.com/watch?v=HnKQ2karEL4&feature=youtu.be
това е едно видео, което сам направих, макар да не е толкова ясно и добре.



Последната промяна е направена от colin96 на Съб Юни 18, 2016 10:59 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
chekara
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 1:36 pm

Mainlab CTX 3030 в реални условия, синджирчета с 11 и 6 инчови сонди. Ако не са много тънки ги чува без проблем.







От пулсаците гледам,че Garrett ATX  се справя добре.

Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 21, 2016 3:09 pm

Ето едно детекторче, което не може по никакъв начин да се сравнява с майнлаб, освен по това че чува въпросната цел. Пак аз съм го правил с абсолютно същата верижка. По нататък като има време ще пробвам и с етрак. За съжаление нямам възможност с стх3030, но има за него клипове в мрежата.
https://m.youtube.com/watch?v=5VqTUgpJGo0&feature=youtu.be

Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПон Фев 22, 2016 5:44 am

Да, наистина, моRт Minelab GPХ5000 не детеkтира 4.3гр. 14каратово златно сиджирче с нито една от малките Nugget Finder и Coiltek антени, които имам на нито един от възможните таиминги вкл. FINE GOLD и SHARP: с 6"кръгла и 6х10" елиптична MONO Coiltek и 6х8" Sadie и 12" Nugget Finder MONO антени. Същото се случи и с White's TDI... Само Fisher GoldBug2 и White's GMT успешно се справиха с тази задача и то от прилично разстоRние.Все пак симпатиите ми са на страната на GoldBug2 заради ИСТИНСКАТА ДИСКРИМИНАЦИИА НА Fe, която детеkторът предлага. White's GMT е по-дълбок и показва на дисплеR земната минерализация, което е една чудесна възможност да се ориентираме в конкретната ситуация...
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПон Фев 22, 2016 8:14 pm

Колега Аурелиус, благодаря ти за информацията относно уредите които си тествал. Точно това имах предвид когато пуснах темата. Всеки да тества уреда с който работи и да сподели впечатления. Така най малкото ще помогнем на колеги, които търсят информация от първа ръка,а и ще добием по добра представа за уредите които ползваме. Cool
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПон Фев 22, 2016 8:42 pm

Напълно съм съгласен колега Colin!Тази иницятива беше много полезна и за мене самия,както и за много други като нас.Благодаря!
И да не пропусна накрая да включа и CTX3030 в числото на детеkторите, които тествах- не детеkтира 4.3 гр. 14cт. златна верижка...
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyПон Фев 22, 2016 8:59 pm

Да. Оказа се доста трудно предизвикателство за много от детекторите. Аз самият останах също много изненадан. Текнетикс т2 лтд както си го бях настроил на бууст процес и си търсех така на сравнително лека почва, и хвърлих синджирчето отпред и хоп-няма никой. После смених програмите и умишлено почнах да ги настройвам спрямо целта и тогава се получи.Мога да кажа че се справи доста трудно.  Ще кача и видео после.
https://m.youtube.com/watch?v=keWX4aDjuYA&feature=youtu.be
ето го и видеото

Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyСря Фев 24, 2016 6:41 pm

Ако го закопаеш на 2/3 см. под чима още повече ще се зори...
Върнете се в началото Go down
chekara
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 2 EmptyНед Фев 28, 2016 11:39 pm

Deus XP

Върнете се в началото Go down
 
тест на металдетектор със златно синджирче/верижка
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Металдетектор-тест
» Тест на металдетектор Garret ACE 250
» Тест на металдетектор White's Prizm IV

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Тестове на металдетектори-
Идете на: