Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
prodavam lorenz Coil TEKNETICS Simplex грунда Fisher wave маск GOLD пират nexus голден kupuvam Майнлаб нишани deus nokta VANQUISH врътка 5000 miladinka Minelab Spectrum tesoro mask
 

 тест на металдетектор със златно синджирче/верижка

Go down 
+7
chekara
LuciusVerus
gold bug-2
KASPAR-AN-BVLGA
mdetectors.bg
adminn
colin96
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПет Мар 04, 2016 7:29 am

Aurelius написа:
Да, наистина, моRт Minelab GPХ5000 не детеkтира 4.3гр. 14каратово златно сиджирче с нито една от малките Nugget Finder и Coiltek антени, които имам на нито един от възможните таиминги вкл. FINE GOLD и SHARP: с 6"кръгла и 6х10" елиптична MONO Coiltek и 6х8" Sadie и 12" Nugget Finder MONO антени. Същото се случи и с White's TDI... Само Fisher GoldBug2 и White's GMT успешно се справиха с тази задача и то от прилично разстоRние.Все пак симпатиите ми са на страната на GoldBug2 заради ИСТИНСКАТА ДИСКРИМИНАЦИИА НА Fe, която детеkторът предлага. White's  GMT е по-дълбок и показва на дисплеR земната минерализация, което е една чудесна възможност да се ориентираме в конкретната ситуация...
Колега какакво ти е мнението за GMT. Стана ми доста интересен този апарат. Но тъй като няма да ходя с него за самородно злато, по скоро ми е интересно дали е подходящ за мокър пясък и плитки води в морето. Поздрави
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПет Мар 04, 2016 10:59 pm

Имам ГМТ вече от 3 години и съм излизал нRколко пъти с него на плажа наоколо. Този плаж има достатъчно минерализация( черен пясък), че Minelab GPХ5000 da не може да работи на COIN/RELIC таиминг. GMT се балансира към земята веднага и работи на прилична дълбочина за монети и бижутерия. Само GMT и Fisher Gold Bug2 детеkтираха златно синджирче 14kт, 4.3 гр. от около 5-6 см, докато тази задача се оказа непосилна за Minelab CТХ3030, White's TDI и Minelab Excalibur II, че даже и за Minelab GPX5000 с 6 инчова Coiltek MONO антена на FINE GOLD тиминг. White's GMT е ALL METAL монотонален детеkтор и като такъв е изключително трудно да се търси с него на плажа. Hаистина има една функция IRON CHECK за проверка на сигнала за желязо, но работи на много малка дълбочина. Този апарат нRма изобщо дискриминационни възможности. Тои е образец за изключителен прибор за детеkтиране на злато и елиминиране влиянието на минерализацията на почвата, като показва на дисплеи процентното съдържание на желязо,типа на минерализацията и позволява да се следва минерализирания слои, където обикновенно се намира златото...
GMT ще бъде много полезен на минерализирани плажове,такива, където е невъзможно да се ползва VLF детеktор с дискриминациR, като се проверRва всеки сигнал, което моjе да е възнаграждаващо понRкога.
Антената на GMT е потопяема под вода, а също и кабела до буксата. Не съм тествал детеkтора как работи на мокър пRсък, или в солена вода, но съм чел, че е нестабилен и особенно в прибоината зона-мнение на хора, опитвали да търсRт финна бижутерия с него при подобни условия. В морската вода и на мокриR пясък за мене водещи са Minelab CTX3030 и Excalibur II от VLF детеkторите, както и апаратите,работещи на принципа на импулсната индукция като White's Surf PI Dual Field, Garrett Infinium LS...
Желая успех във всичко!
M.Aurelius
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyСъб Мар 05, 2016 7:48 am

Хиляди благодарности за изчерпателната информация. И аз четох или гледах някъде,  че това е изключително проспектинг голд машина и не е подходяща за плажа или монети и така нататък. Но за мен беше важно да го чуя от първа ръка.А за прибоя ще гледам нещо друго. Гледам, че започнаха предварителните продажби на MX sport. Ще е интересно да разберем какви са и неговите възможности скоро време. Поздрави :bienvenue
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyСъб Мар 05, 2016 10:39 am

Наистинa, интересно е дали MX Sport( $799.99) не е просто един Treasure master PRO($399.99) във водоустоичив пакет до 3м под вода и нRколко нови програми плюс 13.9 kHz работна честота вместо 8.2 kHz , както и $400 ценова разлика в плюс за МХ Спорт? Детеkторът също има положителна плаваемост, т.е. не потъва, когато е хвърлен във водата....., което създава не особенно приятни условия за превъзмогването и , когато детеkторът е под водата.
 И на мене ми е интересно, след като имах Spectra V3i за известен период от време( изключителeH апарат!), да тествам този детеkтор за плажно търсене. Между другото-White's Spectra V3i ще детеkтира златно сиджирче на плажа, ако степента на минерализация не е висока..
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyСъб Мар 12, 2016 9:35 am



Най на края изхвърлиха онези груби и тежки кутии ...
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПон Мар 14, 2016 7:59 pm

Краино време беше.... Изглежда имаха произведени десетки хилRди кутии за години напред... Laughing
Проверих Minelab Eureka Gold- детеkтира без проблем същото 4.3гр. златно синдjирче, а така също и миниaтюрните златни люспи в бутилчицата ,която се продава като сувенир в Аризона. Тези люспи детеkтираха и Fisher Gold Bug2, i White's GMT.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПет Мар 18, 2016 7:42 am

tesoro tejon също се справя с целта. И като заключение стигам до извода, че високата честота май е определяща за теста. Всички апарати работят над 17-18 и нагоре килохерца. Еурека на коя честота я пробва. поздрави
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПет Мар 18, 2016 9:53 am

На 60 kHz И включен BOOST детеkтира това синджирче ясно И чисто 0т 7-8cм. Без BOOST е около 5-6cm. На 20kHz е значително по-зле, а на 6,4 kHz трябва да търкам едва ли не по антената, за да получа сигнал. Наистина, честотата,на която работи металотърсача , е определяща. В този смисъл, GoldBug2, работещ на 71kHz нRма никакви проблеми дори при включена Iron Discrimination.
Best regards!
M.Aurelius
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyНед Мар 20, 2016 9:29 am

Fisher Gold Bug 2 наистина засича и най-малките парченца метал. 0.02-0.04гр. близо до сондата
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyЧет Мар 15, 2018 8:15 pm

Моето виждане за добър детектор по мокрия пясък и в солената вода е Гарет Инфиниум. Макар и пулсак има добра дискраминация двутонална напук на някой невярващи. Мой приятел го има , а аз само си мечтая за такъв. стена Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyЧет Мар 15, 2018 10:19 pm

Да, Garrett Infinium LS е един наистина много добър PI детектор за търсене във водата-особенно в Черно море, което e със значително по-малка соленост, сравнено с oкеанската вода. Infinium LS е известен с перфектаната си ра работа в сладки и не особенно солени водоеми, но при работа в плитката зона при вълнение се появяват и доста фалшиви сигнали. Garrett ATX е на практика усъваршенстван Infinium във военната опаковка на минотърсача на Garrett - Recon. Заслужава си да се поработи в нашето море и с подводния металотърсач на White's Surf PI Dual Field. През 2016-та беше моят втори металотърсач през отпуската ми в България и когато Minelab CTX3030 след първото потапяне във водата ми създаде проблеми, Surf PI Dual Field се превърна в основен детеkтор и се справи повече от отлично! Разчитам много в момента на Minelab Equinox 800, които ще взема с мен в БГ през това лRто. Имам големи очаквания за него. Cheers!
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyЧет Мар 15, 2018 10:21 pm

Няма импулсен металотърсач, които да детеkтира златно синджирче....
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyСъб Мар 17, 2018 9:30 pm

Днес тествах моя нискобюджетен детектор Whites Treasure Master със златно синджирче на , което не знам грамажа. Широчина на звената около 4мм.сплескани и тънки.Разпънато върху земята с включена дискраминация да илиминира желязото и никакъв сигнал няма. Събрано на купчинка имаше сигнал. После пробвах , като изключих дискраминацията ,,Iron,, и отново го разпънах. Този път сигнал имаше , но преобладаваше ниския тон , а вискоия по рядко и то само в едната посока. Май ще мие доста трудно да намеря такова нещо по пясъка на плажа с моя нисък клас детектор. Единственно се успокоявам с факта , че доколкото чета тук има много детектори , които уж се водят по голям клас моя Уайтс , а са по зле от него.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyНед Мар 18, 2018 10:43 am

traper2504 написа:
Днес тествах моя нискобюджетен детектор  Whites Treasure Master със златно синджирче на , което не знам грамажа. Широчина на звената около 4мм.сплескани и тънки.Разпънато върху земята с включена дискраминация да илиминира желязото и  никакъв сигнал няма. Събрано на купчинка имаше сигнал. После пробвах , като изключих дискраминацията ,,Iron,, и отново го разпънах. Този път сигнал имаше , но преобладаваше ниския тон , а вискоия по рядко и то само в едната посока. Май ще мие доста трудно да намеря такова нещо по пясъка на плажа с моя нисък клас детектор. Единственно се успокоявам с факта , че доколкото чета тук има много детектори , които уж се водят по голям клас моя Уайтс , а са по зле от него.

Колега много благодаря за споделеното мнение. Защо не пробваш същия тест на синджирчето да не е разпънато, а заключено, тоест дадено накъсо като намотка.
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyНед Мар 18, 2018 6:29 pm

adminn написа:
traper2504 написа:
Днес тествах моя нискобюджетен детектор  Whites Treasure Master със златно синджирче на , което не знам грамажа. Широчина на звената около 4мм.сплескани и тънки.Разпънато върху земята с включена дискраминация да илиминира желязото и  никакъв сигнал няма. Събрано на купчинка имаше сигнал. После пробвах , като изключих дискраминацията ,,Iron,, и отново го разпънах. Този път сигнал имаше , но преобладаваше ниския тон , а вискоия по рядко и то само в едната посока. Май ще мие доста трудно да намеря такова нещо по пясъка на плажа с моя нисък клас детектор. Единственно се успокоявам с факта , че доколкото чета тук има много детектори , които уж се водят по голям клас моя Уайтс , а са по зле от него.

Колега много благодаря за споделеното мнение. Защо не пробваш същия тест на синджирчето да не е разпънато, а заключено, тоест дадено накъсо като намотка.
Приятелят със синджирчето си замина и няма как.
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyВто Сеп 18, 2018 8:11 pm

Това лято отново направих тест с моя и на приятеля ми , който е Garet Infinium само , че този път с малко по дебело синджирче на , което също не знам грамажа и О чудо! Въздушен тест , разпънато Уайтса ми го хваща на около 20 см. , а Гарета едва се обажда на 10см. Абе бива си я бангийката ми значи кво , на тия пари спрямо Гарета?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyВто Сеп 18, 2018 9:08 pm

traper2504 написа:
Това лято отново направих тест с моя и на приятеля ми , който е Garet Infinium само , че този път с малко по дебело синджирче на , което също не знам грамажа и О чудо! Въздушен тест , разпънато Уайтса ми го хваща на около 20 см. , а Гарета едва се обажда на 10см. Абе бива си я бангийката ми значи кво , на тия пари спрямо Гарета?

Пробвате ли с Garrett Sea Mark 2?
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyСря Сеп 19, 2018 8:52 pm

adminn написа:
traper2504 написа:
Това лято отново направих тест с моя и на приятеля ми , който е Garet Infinium само , че този път с малко по дебело синджирче на , което също не знам грамажа и О чудо! Въздушен тест , разпънато Уайтса ми го хваща на около 20 см. , а Гарета едва се обажда на 10см. Абе бива си я бангийката ми значи кво , на тия пари спрямо Гарета?

Пробвате ли с Garrett Sea Mark 2?
Не , нямаме такъв.
Върнете се в началото Go down
gucata0302
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПет Дек 04, 2020 5:16 pm

и асам сагласен че деоса става за плажа и това синджирче ас не работя с деос носам виждал какво може пустия деос машина на времето ас работя с уаит мхт алт про ловилсам рим обица 1.30г на10сат но не на плаж
Върнете се в началото Go down
gucata0302
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПет Дек 04, 2020 6:22 pm

уаита са добри машини неискам даиправя реклама данесе обиди онзи маистор дето прави блистол машинки и миладин от монтана с селента съшто и владо с маските и този с енигма от враца а дави раскажа барем тази история катосевижда пописането и подумите се вижда чесам селянин от далбоката провинция асам тарсач от 30години ималсам апарати катопочнеш от гадулка енигма селент и блистолт64в пират ваве терминатор. сега от 5г работя с уаит мхт алт про и дави кажа разликата междо уаита и изброените апарати е като от тук до марс но даминем на историята преди 2г излезохме 5етима с различни машини в едно поле и започнахме мятане ас варвях слет тях понеже бях наи стар и трудно ходех в орането пак и килатамипречеха както варвях след тех чух сигнал чист и ясен и число 8.10 на дисплея спех и с крак бутнах буцата оран замерих пак пак съштия сигнал наведохсе сех от праста в рака и янаднесох над питата целта беше в ракатами тя беше обица 24к 1.30гр,рим сабрахмесе всички и започнахме тест ни един от апаратите не чу обицата дори фишара74 докато негонастроиха на някаква програма другите апарати ништо дори на един сантим ас имам и БЛИСТОЛ 64V2 акоима мераклии може дамогоподаря за 100л апарата е в добросастояние работи имам и голяма антена 45с зарядно оргинално.тел.0887121667
Върнете се в началото Go down
gucata0302
Новобранец
Новобранец




тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тест на металдетектор със златно синджирче/верижка   тест на металдетектор със златно синджирче/верижка - Page 3 EmptyПет Дек 04, 2020 6:28 pm

деоса штети свърши наи добре работа комислиш чеможешдасе справиш с него взимаиго няма да сажаляваш
Върнете се в началото Go down
 
тест на металдетектор със златно синджирче/верижка
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Металдетектор-тест
» Тест на металдетектор Garret ACE 250
» Тест на металдетектор White's Prizm IV

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Тестове на металдетектори-
Идете на: