Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
TEKNETICS kupuvam deus tesoro врътка грунда nokta Fisher Minelab Майнлаб Simplex маск голден VANQUISH 5000 mask lorenz nexus GOLD miladinka prodavam пират Spectrum Coil нишани wave
 

 Има ли златотърсачи тук ???

Go down 
+66
pvk1967
CLASSICA
papataOtPld
hamido
goturbas
ivo13
maznyo
marin.1982
goderzi
goldhunter
Питър
vezir
gumba
yullis
storka
brutus
senzi
Virosss
cofebabone
maksim12
mdetectors.bg
german
russs_kp
goso
stoian8411
nafta71
багер4е
BEKS
ton69
Shammy
barkov
ivan113
opal68
stil
makedonski
vende
Cicero
miroslavmladenov
staria_jak
nelivo_64
Kiril62
guardia pretoriana
danio1978
Magikman
www
adda333
leo 1
jorodi
sitalk
deultum
d.dr
mcatmanm
nikito
slavitoooo
K7650
stan960
индиана джоунс
yaponetsa
koko bg
sony147
pechkata
zempar
comander
adminn
Aemilivs
aiko
70 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next
АвторСъобщение
leo 1
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: има ли златотърсачи тук   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 10, 2010 9:05 pm

до stemla колега вчера бях из балкана на едно място открих парче гранитна скала и в нея блести малки зрънца жълти навярно слюда или какво може да бъде даи твоито мнение да се връщам ли там да търся имали надежди
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 10, 2010 9:27 pm

leo 1 написа:
до stemla колега вчера бях из балкана на едно място открих парче гранитна скала и в нея блести малки зрънца жълти навярно слюда или какво може да бъде даи твоито мнение да се връщам ли там да търся имали надежди
Гранита сам по себеси не е свързан с златото,гранитните и кварцовите скали са се образували заедно а златото се е образувало в кварцовите скали http://bg-draga.hit.bg/page2.html та това е връзката между гранит и злато.Най вероятно си видял слюда да се жълтее и като казваш балкана се има напредвид горното течение на река което е бързо и буйно и не е много надежно за златодобив тъй като няма подходящи наноси,просто водата е силна и отлага наносите респективно златото в средните и долните течения
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 10, 2010 9:51 pm

stemla написа:
leo 1 написа:
до stemla колега вчера бях из балкана на едно място открих парче гранитна скала и в нея блести малки зрънца жълти навярно слюда или какво може да бъде даи твоито мнение да се връщам ли там да търся имали надежди
Гранита сам по себеси не е свързан с златото,гранитните и кварцовите скали са се образували заедно а златото се е образувало в кварцовите скали http://bg-draga.hit.bg/page2.html та това е връзката между гранит и злато.Най вероятно си видял слюда да се жълтее и като казваш балкана се има напредвид горното течение на река което е бързо и буйно и не е много надежно за златодобив тъй като няма подходящи наноси,просто водата е силна и отлага наносите респективно златото в средните и долните течения
ауе брато как оспяваш да направиш тия снимки се се 4удя Question по лоши несам виждал никаде Exclamation парво липсва по тях всяква информация второ липса на сяква експозиция ,трето много кухи погледати се плазга и няма каде се спре Exclamation редовни са ама някак статисти4ески липсва им живот неносят никва информация в снимка на некролог има пове4е йивот отколкото о твоите Idea земи спри да показваш снимки 4е като ги гледам ми иде се обеся Laughing
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 10, 2010 10:06 pm

stemla написа:
Kiril62 написа:
Колеги имах гости от Канада и ми донесоха ето този подарък.Чисто злато от Ниагара.Наистина е много красиво.

https://2img.net/r/ihimizer/i/p409000103m.jpg/
Оригинален подарък,много е хубав,ама това самородно злато ли е или обработвано,ако е самородно не можеш ли да извадиш и да го снимаш?Ще ни е много интересно!

Няма как да го извадя понеже е запечатено.А и все пак е подарак от толкова далече .Просто е красиво , и хората знаят как да привличат туристи, не е като в България.При нас е навсякъде само бурени и трънаци където отидеш.Видяхте къкво е на Старосел.И на още други исторически обекти е същото.То не може само да се крадат сердства и нищо да не се отделя за реставрация и подръжка.


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/


Последната промяна е направена от Kiril62 на Съб Апр 10, 2010 11:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 10, 2010 10:46 pm

ivan113 написа:
stemla написа:
leo 1 написа:
до stemla колега вчера бях из балкана на едно място открих парче гранитна скала и в нея блести малки зрънца жълти навярно слюда или какво може да бъде даи твоито мнение да се връщам ли там да търся имали надежди
Гранита сам по себеси не е свързан с златото,гранитните и кварцовите скали са се образували заедно а златото се е образувало в кварцовите скали http://bg-draga.hit.bg/page2.html та това е връзката между гранит и злато.Най вероятно си видял слюда да се жълтее и като казваш балкана се има напредвид горното течение на река което е бързо и буйно и не е много надежно за златодобив тъй като няма подходящи наноси,просто водата е силна и отлага наносите респективно златото в средните и долните течения
ауе брато как оспяваш да направиш тия снимки се се 4удя Question по лоши несам виждал никаде Exclamation парво липсва по тях всяква информация второ липса на сяква експозиция ,трето много кухи погледати се плазга и няма каде се спре Exclamation редовни са ама някак статисти4ески липсва им живот неносят никва информация в снимка на некролог има пове4е йивот отколкото о твоите Idea земи спри да показваш снимки 4е като ги гледам ми иде се обеся Laughing
Като си такъв фотограв и професор вземи качи ти нещо стига критикува,като не ти е полезно не го гледаи,а за бесенето недеи се беси по добре се гръмни!
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 10, 2010 11:20 pm

stemla написа:
ivan113 написа:
stemla написа:
leo 1 написа:
до stemla колега вчера бях из балкана на едно място открих парче гранитна скала и в нея блести малки зрънца жълти навярно слюда или какво може да бъде даи твоито мнение да се връщам ли там да търся имали надежди
Гранита сам по себеси не е свързан с златото,гранитните и кварцовите скали са се образували заедно а златото се е образувало в кварцовите скали http://bg-draga.hit.bg/page2.html та това е връзката между гранит и злато.Най вероятно си видял слюда да се жълтее и като казваш балкана се има напредвид горното течение на река което е бързо и буйно и не е много надежно за златодобив тъй като няма подходящи наноси,просто водата е силна и отлага наносите респективно златото в средните и долните течения
ауе брато как оспяваш да направиш тия снимки се се 4удя Question по лоши несам виждал никаде Exclamation парво липсва по тях всяква информация второ липса на сяква експозиция ,трето много кухи погледати се плазга и няма каде се спре Exclamation редовни са ама някак статисти4ески липсва им живот неносят никва информация в снимка на некролог има пове4е йивот отколкото о твоите Idea земи спри да показваш снимки 4е като ги гледам ми иде се обеся Laughing
Като си такъв фотограв и професор вземи качи ти нещо стига критикува,като не ти е полезно не го гледаи,а за бесенето недеи се беси по добре се гръмни!
Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Picture051h.th
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 10, 2010 11:37 pm

Smile


Последната промяна е направена от PHOENIX на Вто Дек 07, 2010 8:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyНед Апр 11, 2010 12:18 am

ivan113 написа:
stemla написа:
ivan113 написа:
stemla написа:
leo 1 написа:
до stemla колега вчера бях из балкана на едно място открих парче гранитна скала и в нея блести малки зрънца жълти навярно слюда или какво може да бъде даи твоито мнение да се връщам ли там да търся имали надежди
Гранита сам по себеси не е свързан с златото,гранитните и кварцовите скали са се образували заедно а златото се е образувало в кварцовите скали http://bg-draga.hit.bg/page2.html та това е връзката между гранит и злато.Най вероятно си видял слюда да се жълтее и като казваш балкана се има напредвид горното течение на река което е бързо и буйно и не е много надежно за златодобив тъй като няма подходящи наноси,просто водата е силна и отлага наносите респективно златото в средните и долните течения
ауе брато как оспяваш да направиш тия снимки се се 4удя Question по лоши несам виждал никаде Exclamation парво липсва по тях всяква информация второ липса на сяква експозиция ,трето много кухи погледати се плазга и няма каде се спре Exclamation редовни са ама някак статисти4ески липсва им живот неносят никва информация в снимка на некролог има пове4е йивот отколкото о твоите Idea земи спри да показваш снимки 4е като ги гледам ми иде се обеся Laughing
Като си такъв фотограв и професор вземи качи ти нещо стига критикува,като не ти е полезно не го гледаи,а за бесенето недеи се беси по добре се гръмни!
Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Picture051h.th
Сега се вижда разлката между моите снимки и твоите,качеството на твоята снимка е чудесно но ни показваш парче гранит с пирит в него,а не самородно злато.От твоя камък се отделя жълтата слюда която се вижда в реките без промиване,това го казвам с абсулютна сигурност.Ще те призная ако ми снимаш отнякъде поне златинка, а за камък със злато почти е невазможно да намериш.
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyНед Апр 11, 2010 12:30 am

отворко това е пар4е оловно цинкова руда ако ти говори не6то Exclamation Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Picture047ac.th
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyНед Апр 11, 2010 12:36 am

ivan113 написа:
отворко това е пар4е оловно цинкова руда ако ти говори не6то Exclamation Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Picture047ac.th
Добре наричаи го както искаш за мен колкото и хубава да е снимката е камък с пирит в него,по снимка не мога да му направя химичен анализ,прати го на музея "земята и хората".Нали темата беше за злато?
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyНед Апр 11, 2010 12:43 am

stemla написа:
ivan113 написа:
отворко това е пар4е оловно цинкова руда ако ти говори не6то Exclamation Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Picture047ac.th
Добре наричаи го както искаш за мен колкото и хубава да е снимката е камък с пирит в него,по снимка не мога да му направя химичен анализ,прати го на музея "земята и хората".Нали темата беше за злато?
стена умориь се неми се спори ве4е те ка4ва видеео те то е ка4ено но е другаде в друг саит
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyПон Апр 12, 2010 9:51 pm

Към stemla,реката в която искам да проверя наличието на златоносен пясък е възпрепятствана от много голями камъни,които са образували стотици малки водопадчета,като по долното течение ,реката става тиха и по дълбока.В коя част на реката е наи добре да се провери наличието на златоносен пясък,като имаш напредвид че и по горното течение има наноси на пясък в ограничени количества.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyПон Апр 12, 2010 10:31 pm

makedonski написа:
Към stemla,реката в която искам да проверя наличието на златоносен пясък е възпрепятствана от много голями камъни,които са образували стотици малки водопадчета,като по долното течение ,реката става тиха и по дълбока.В коя част на реката е наи добре да се провери наличието на златоносен пясък,като имаш напредвид че и по горното течение има наноси на пясък в ограничени количества.
В долното течение където водата става по тиха и има повече наноси,в бурната вода и в водопадите не е изключено да има злато но трудно се открива и няма богати наноси,по скоро може да се намерят еденични по едри златинки но неможе да се събере количество,обикновенно от по дребно злато се събира количество!
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyВто Апр 13, 2010 9:21 pm

Благодаря за информацията
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyЧет Апр 15, 2010 10:11 pm

Ето едно интересно клипче,но аз не мисля че това е най-подходящия начин за златодобив.

Върнете се в началото Go down
Shammy
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 17, 2010 1:12 am

Здравейте аз съм нов във форума регистррах се буквално преди минута. Аз също се занимавах с промиване преди 17-18 години,преди да завирят язовир Огняново.Сега пак нещо имам мерак да копна някаде с драга.Последният рекорд ми беше 27гр.от 20м3.
Щте се радвам ако мога да помогна с нещо.
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: има ли златотърсачи тук   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 17, 2010 8:20 am

колега разкажи някои подробности как е било при теб,преди тези 17г, техники на промиване, самоделни прибори и друго което се сетиш ще бъде интересно да се прочете от доброто старо време
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 17, 2010 9:36 am

Shammy написа:
Здравейте аз съм нов във форума регистррах се буквално преди минута. Аз също се занимавах с промиване преди 17-18 години,преди да завирят язовир Огняново.Сега пак нещо имам мерак да копна някаде с драга.Последният рекорд ми беше 27гр.от 20м3.
Щте се радвам ако мога да помогна с нещо.
Здравей колега,добре дошъл в форума,за Огняново съм чувал велики работи но сега незнам как е.Нагоре по реката няма ли го,нали се пак идва от някъде това злато,къде са му корените?Само на Огняново ли си промивал?
Върнете се в началото Go down
Shammy
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСъб Апр 17, 2010 2:38 pm

Здравейте отново.Ами техника имах и то добра,багер булдозер.Материяла го сипвах на една рампа,голям улей около 12м2 и после през познатия сепаратор,като на днешните драги.Промивах чрез помпа Руска,голям кошмар беше докато я запаля,но работата вървеше добре.По реката нагоре незнам мойе и да ина даже е мн.вроятно.
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyСря Апр 21, 2010 11:26 pm

Доста златинки но много ситни-могат ли да се изчистят.С промивка нестава.Остава и много фин пясък
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyЧет Апр 22, 2010 8:20 pm

ton69 написа:
Доста златинки но много ситни-могат ли да се изчистят.С промивка нестава.Остава и много фин пясък
Тони почти винаги златото е ситно,изсуши го накрая и го сипи на тъмна хартия,обери с магнит каквото може и другото с леко подухване с уста и с една клечка за зъби ще го почистиш,крайното почистване е за по-спокоен чове!
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyЧет Апр 22, 2010 11:39 pm

stemla какви по размер са най-големите прашинки,които си намирал и какви прашинки по големина се срещат по нашите реки.Благодаря предварително.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyПет Апр 23, 2010 8:22 am

makedonski написа:
stemla какви по размер са най-големите прашинки,които си намирал и какви прашинки по големина се срещат по нашите реки.Благодаря предварително.
Най-голямата златинка която съм намирал е 1,8 грама но златото обикновенно е дребно,намирани са и самородъци по 4,5 килограма,по 1 кг,500 гр и т.н.Това че е дребно не е проблем,като го има много се сабира грамаж.Едрото злато което може да се намери в количество е с големината на семка от чушка.
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyПет Апр 23, 2010 10:17 pm

ето и нещо
от мен http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D1%8E_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 9 EmptyПет Апр 23, 2010 10:38 pm

makedonski написа:
ето и нещо
от мен http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D1%8E_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE
Ако ходиш в Колю Мариново задължително иди на гости на бившия кмет.Аз съм бил у тях и много работи разбрах страхотен човек.
Върнете се в началото Go down
 
Има ли златотърсачи тук ???
Върнете се в началото 
Страница 9 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» има ли златотърсачи тук
» Супер филмче, за бедни златотърсачи
» Темата по Нова Телевизия-22.07.2012г-Златотърсачи мисия Арда

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: