Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
5000 nokta mask нишани kupuvam голден tesoro грунда врътка TEKNETICS wave nexus пират GOLD deus маск VANQUISH lorenz Coil Simplex Майнлаб prodavam Spectrum Minelab Fisher miladinka
 

 Има ли златотърсачи тук ???

Go down 
+66
pvk1967
CLASSICA
papataOtPld
hamido
goturbas
ivo13
maznyo
marin.1982
goderzi
goldhunter
Питър
vezir
gumba
yullis
storka
brutus
senzi
Virosss
cofebabone
maksim12
mdetectors.bg
german
russs_kp
goso
stoian8411
nafta71
багер4е
BEKS
ton69
Shammy
barkov
ivan113
opal68
stil
makedonski
vende
Cicero
miroslavmladenov
staria_jak
nelivo_64
Kiril62
guardia pretoriana
danio1978
Magikman
www
adda333
leo 1
jorodi
sitalk
deultum
d.dr
mcatmanm
nikito
slavitoooo
K7650
stan960
индиана джоунс
yaponetsa
koko bg
sony147
pechkata
zempar
comander
adminn
Aemilivs
aiko
70 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
АвторСъобщение
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyПет Апр 23, 2010 11:04 pm

makedonski написа:
ето и нещо
от мен http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D1%8E_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE
От тия жили покрай Чирпан са намирани най-големите самородки!За съжаление ми е далеко и не съм ходил да търся натам,но някой ден и това ще стане.
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyСъб Апр 24, 2010 9:19 pm

1кг олово от 5 кофи материал-от парчета по 50гр до фини парченца cheers рижия го нямаше хич но това самородно олово дали е добра полиджба pirat
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyСъб Апр 24, 2010 10:07 pm

А може да е и калай много лесно се топи-как да разбера Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: има ли златотърсачи тук   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyСъб Апр 24, 2010 10:26 pm

калая остава лъскав а оловото потъмнява в сиво
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyСъб Апр 24, 2010 10:30 pm

ton69 написа:
А може да е и калай много лесно се топи-как да разбера Rolling Eyes
Незнам какво намирате но златото се топи трудно и прецизно на 1046 градуса,на по малко не се топи а на повече изгаря.Обади се някоя вечер да мина да ти покажа злато за да знаеш какво да търсиш.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 10:54 am

С боракс и дървени въглища температурата на топене се сваляла на половина. :soif100:
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 6:32 pm

багер4е написа:
С боракс и дървени въглища температурата на топене се сваляла на половина. :soif100:
А защо е тоя зор да се топи златото ако не си златар,след това като го направиш на топче не го искат щото не знаят какво има в него.Най добрия вариянт е да договориш цена на не стопено,който го купи да си го топи!
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 7:22 pm

Ялова разходка по реката над Новихан-от магистралата до гарвана поне 50 проби и нищто Mad
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 8:34 pm

ton69 написа:
Ялова разходка по реката над Новихан-от магистралата до гарвана поне 50 проби и нищто Mad
Питай бе човек,по тая река не сам намирал и аз,но сигурно сте носили и металотърсачите да хванете по някой костак на светилището а що не и денар?
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 9:02 pm

stemla написа:
ton69 написа:
Ялова разходка по реката над Новихан-от магистралата до гарвана поне 50 проби и нищто Mad
Питай бе човек,по тая река не сам намирал и аз,но сигурно сте носили и металотърсачите да хванете по някой костак на светилището а що не и денар?

Нека уточна там на Гарван камак са три светилища и едно градище. .Пускаше едно време наистина доста неща но вече незнам ,доста за го раскопали отвсякъде.А по реката няма нищо.Горе са го направили на тренировачен полигон за металдетектори.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 9:13 pm

Kiril62 написа:
stemla написа:
ton69 написа:
Ялова разходка по реката над Новихан-от магистралата до гарвана поне 50 проби и нищто Mad
Питай бе човек,по тая река не сам намирал и аз,но сигурно сте носили и металотърсачите да хванете по някой костак на светилището а що не и денар?

Нека уточна там на Гарван камак са три светилища и едно градище. .Пускаше едно време наистина доста неща но вече незнам ,доста за го раскопали отвсякъде.А по реката няма нищо.Горе са го направили на тренировачен полигон за металдетектори.
Кире ще изместим темата за речното злато но и аз мого да кажа че от там са извадени много хубави работи а лично аз съм извадил около 1000 костака като и редки но в окаяно състояние,ако някой ми каже как да кача снимки мога и да покажа.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 9:42 pm

stemla написа:
Kiril62 написа:
stemla написа:
ton69 написа:
Ялова разходка по реката над Новихан-от магистралата до гарвана поне 50 проби и нищто Mad
Питай бе човек,по тая река не сам намирал и аз,но сигурно сте носили и металотърсачите да хванете по някой костак на светилището а що не и денар?

Нека уточна там на Гарван камак са три светилища и едно градище. .Пускаше едно време наистина доста неща но вече незнам ,доста за го раскопали отвсякъде.А по реката няма нищо.Горе са го направили на тренировачен полигон за металдетектори.
Кире ще изместим темата за речното злато но и аз мого да кажа че от там са извадени много хубави работи а лично аз съм извадил около 1000 костака като и редки но в окаяно състояние,ако някой ми каже как да кача снимки мога и да покажа.

Да прав си наистина ще изместим темата,и аз много неща също съм вадил там преди години.Колкото до снимките ,на скайпа ще ти обясна как да ги качваш.Да спазваме заглавието на темата. Cool
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 9:50 pm

Интересна система за промиване на пясък.https://www.youtube.com/watch?v=N18NTIUIjQA
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 10:23 pm

makedonski написа:
Интересна система за промиване на пясък.https://www.youtube.com/watch?v=N18NTIUIjQA
Системата е интересна,ама тоя човечец като му гледам физиономията не му требе злато.Кога ще се превлечат тия варели и машини,това е трудна работа.
https://www.youtube.com/watch?v=N18NTIUIjQA
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 10:50 pm

В някои от реките има отделяне на кварц,които се определя като по тежка фракция от пясъка и остава на дъното на ситото.Наличието на кварц може ли да е един от признаците че по реката е възможно наличието на частични наноси на злато.
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 10:57 pm

много съсипани излизаха монетите но пък вреше Wink от 6-7 години не съм се качвал по тия места-наистина по едно време беха интернационални Very Happy днес решихме да пробваме рекичката за голд зарад стара имформация на ощте по стар речен златосабирач-но нищто но за тренировка и разходка хич не беше зле-те така с златотърсенето bounce
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyНед Апр 25, 2010 11:14 pm

makedonski написа:
В някои от реките има отделяне на кварц,които се определя като по тежка фракция от пясъка и остава на дъното на ситото.Наличието на кварц може ли да е един от признаците че по реката е възможно наличието на частични наноси на злато.
Златото се е образувало в кварцовите скали и е логично да има и злато където има кварц но съотношението злато кварц се сещаш какво е та може и да няма промишлени наноси,а и може да не се е открила жила и да се откъртва само кварц без злато,вземане на проби му е майката!
Върнете се в началото Go down
barkov
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyВто Апр 27, 2010 7:53 pm

stemla нямам работа и мисла да се занимая с промиване на злато това би ли ми докарало поне за разходите някои лев.и коя река ще ми препорачаш да взема проби в близост до софия.ще сам много благодарен .тая криза ме сасипа. Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyВто Апр 27, 2010 8:49 pm

barkov написа:
stemla нямам работа и мисла да се занимая с промиване на злато това би ли ми докарало поне за разходите някои лев.и коя река ще ми препорачаш да взема проби в близост до софия.ще сам много благодарен .тая криза ме сасипа. Crying or Very sad
Ако не си се занимавал с промиване на злато ще е трудно докато вземеш първите пари,но ако си упорит става!Най близка река до София е Искър,можеш да ходиш с тролея и спира на 50 метра от реката където има злато,но сега водата е много силна.Всички реки които слизат от Витоша са златоносни но лично аз не съм ходил по тях и немога по точно да те насоча!
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyВто Апр 27, 2010 8:58 pm

stemla написа:
barkov написа:
stemla нямам работа и мисла да се занимая с промиване на злато това би ли ми докарало поне за разходите някои лев.и коя река ще ми препорачаш да взема проби в близост до софия.ще сам много благодарен .тая криза ме сасипа. Crying or Very sad
Ако не си се занимавал с промиване на злато ще е трудно докато вземеш първите пари,но ако си упорит става!Най близка река до София е Искър,можеш да ходиш с тролея и спира на 50 метра от реката където има злато,но сега водата е много силна.Всички реки които слизат от Витоша са златоносни но лично аз не съм ходил по тях и немога по точно да те насоча!

Или след Панчарево тръгни по реката до яз.Искър чак може да взимаш проби.От притоците на реката.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyВто Апр 27, 2010 9:38 pm

Kiril62 написа:
stemla написа:
barkov написа:
stemla нямам работа и мисла да се занимая с промиване на злато това би ли ми докарало поне за разходите някои лев.и коя река ще ми препорачаш да взема проби в близост до софия.ще сам много благодарен .тая криза ме сасипа. Crying or Very sad
Ако не си се занимавал с промиване на злато ще е трудно докато вземеш първите пари,но ако си упорит става!Най близка река до София е Искър,можеш да ходиш с тролея и спира на 50 метра от реката където има злато,но сега водата е много силна.Всички реки които слизат от Витоша са златоносни но лично аз не съм ходил по тях и немога по точно да те насоча!

Или след Панчарево тръгни по реката до яз.Искър чак може да взимаш проби.От притоците на реката.
Кире прав си че може да се търси чак до яз. Искър но ходих няколко пъти нагоре над Панчарево и не намерих злато,не казвам че няма! А от Дружба до Герман има навсякъде и в реката и отстрани на сухото,та си мисля че има връзка Панчаревското езеро,да не са били златните жили някаде на местото на езерото?
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyВто Апр 27, 2010 10:13 pm

Имам едно запитване към стемла.На каква дълбочина трябва да спадна при вземане на проба,за да съм сигурен че няма да пропусна златния нанос.Благодаря предварително.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyВто Апр 27, 2010 10:19 pm

stemla написа:
Kiril62 написа:
stemla написа:
barkov написа:
stemla нямам работа и мисла да се занимая с промиване на злато това би ли ми докарало поне за разходите някои лев.и коя река ще ми препорачаш да взема проби в близост до софия.ще сам много благодарен .тая криза ме сасипа. Crying or Very sad
Ако не си се занимавал с промиване на злато ще е трудно докато вземеш първите пари,но ако си упорит става!Най близка река до София е Искър,можеш да ходиш с тролея и спира на 50 метра от реката където има злато,но сега водата е много силна.Всички реки които слизат от Витоша са златоносни но лично аз не съм ходил по тях и немога по точно да те насоча!

Или след Панчарево тръгни по реката до яз.Искър чак може да взимаш проби.От притоците на реката.
Кире прав си че може да се търси чак до яз. Искър но ходих няколко пъти нагоре над Панчарево и не намерих злато,не казвам че няма! А от Дружба до Герман има навсякъде и в реката и отстрани на сухото,та си мисля че има връзка Панчаревското езеро,да не са били златните жили някаде на местото на езерото?

Знаеш ли сега се сещам че съм виждал от Дружба надолу по реката и там едни старци промиваха.Бяха отрязали и си бяха направили копанки от външни гуми на автомобили.Наистина бяха намерили златоносен пясък.Така че то и късмета е важен но момчето може да опита.Мисля че и по Владайската река също може да се пробва.Да му пожелаем късмет.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyВто Апр 27, 2010 10:47 pm

makedonski написа:
Имам едно запитване към стемла.На каква дълбочина трябва да спадна при вземане на проба,за да съм сигурен че няма да пропусна златния нанос.Благодаря предварително.
Златото е много тежко и е логично да е на дълбоко но в повечето случай го намирам на повърхноста,най отгоре на една лопата дълбочина,та съвета ми е да го търсиш отгоре а не на дълбоко,където излезе може да се копне и по дълбоко.Търси го където реката тече по твърда подложка демек скала или глина там наносите са по плитки и е по лесно да се намери богато на злато петно.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 EmptyСря Апр 28, 2010 8:22 am

[img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 5a0e388859fbe Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 5d2986409ac9 Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 70b1945e9f0e Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 79fc8698b50b Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 87fec35add82 Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 471cd1a44c47 Uploaded with ImageShack.us[/img][img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 018f20a6a3d8 Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img]Има ли златотърсачи тук ??? - Page 10 81b70a03e12a Uploaded with ImageShack.us[/img]
Върнете се в началото Go down
 
Има ли златотърсачи тук ???
Върнете се в началото 
Страница 10 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» има ли златотърсачи тук
» Безработни от Монтана стават златотърсачи
» Темата по Нова Телевизия-22.07.2012г-Златотърсачи мисия Арда

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: