Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus lorenz 5000 голден miladinka mask Spectrum маск Simplex kupuvam prodavam грунда пират deus Fisher Майнлаб tesoro wave GOLD врътка VANQUISH нишани TEKNETICS nokta Minelab Coil
 

 Има ли златотърсачи тук ???

Go down 
+66
pvk1967
CLASSICA
papataOtPld
hamido
goturbas
ivo13
maznyo
marin.1982
goderzi
goldhunter
Питър
vezir
gumba
yullis
storka
brutus
senzi
Virosss
cofebabone
maksim12
mdetectors.bg
german
russs_kp
goso
stoian8411
nafta71
багер4е
BEKS
ton69
Shammy
barkov
ivan113
opal68
stil
makedonski
vende
Cicero
miroslavmladenov
staria_jak
nelivo_64
Kiril62
guardia pretoriana
danio1978
Magikman
www
adda333
leo 1
jorodi
sitalk
deultum
d.dr
mcatmanm
nikito
slavitoooo
K7650
stan960
индиана джоунс
yaponetsa
koko bg
sony147
pechkata
zempar
comander
adminn
Aemilivs
aiko
70 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next
АвторСъобщение
slavitoooo
Джадай
Джадай




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 3:22 pm

slavitoooo написа:
Колеги знаете ли какво означава ЗЛАТНОТО РУНО ???????????



Ще ви подскажа ! Къде се намира митичната Колхида ????!!!!!!!!!

Ще ви кажа ,че и до ден днешен има руснаци да промиват злато с овча кожа ! Разпъва се под малки водопади с помощта на няколко колчета така ,че водата да преминава през нея !! След две седмици или някакъв период от време се сваля и суши а после хубавичко изтръсква !!!!!!!
Върнете се в началото Go down
koko bg
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 7:26 pm

Слави, за да има ефект, кожата трябва да седи доста време на подходящо място, след което се суши и изгаря.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 8:25 pm

На мене ми е много интересно ония от Австралията, откъде ги копат тия слитъци от по някостотин грама и нагоре и как такъв слитък се е озовал в горните земни пластове. Някой в час с геологията може ли да разясни механизмът по който подобни слитъци са се озовали на повърхността?
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 9:28 pm

aiko написа:
На мене ми е много интересно ония от Австралията, откъде ги копат тия слитъци от по някостотин грама и нагоре и как такъв слитък се е озовал в горните земни пластове. Някой в час с геологията може ли да разясни механизмът по който подобни слитъци са се озовали на повърхността?
не съм чак толкова вещ , но съм чувал тези че , при оформянето на земната кора златото е било част от магмата (меката повърхност) и като по-тежка (течност) е оставало по-надълбоко . Излизало е по наплитко на места където след временно истиване е имало вторично разместване на пластовете( явлението още се наблюдава на хаваите)
това което съм виждал е че тънка(като китка)жила мед се намира в кварцов сноп 2 метра диаметър , при златото било подобно(ми каза един "специалист")
и пак да кажа , НЕ СЪМ СПЕЦИАЛИСТ , ако бях такъв нямаше да имам време да пиша
та там у Австралия тия дейности на оформяне на земната кора са били по-продължителни


Български металотърсачи
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 10:03 pm

Вероятно за това златото им е на по плитко-Една приятелка беше в Нова Зенландия около година време - Казваше че имало маркирани участъци там където можеш да си ходиш и да копаш или промиваш злато -на изхода та чакал държавен чиновник който изкупувал намереното - Туй им било нещо кат национално хоби -ходели всякъкви - Пенсионери, Семейства -най вече по уйкенда. scratch Кви работи стаят по света Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 10:28 pm

мии , кат си нямат гърция и рим , ко да праят залъгват са с буци злато Sad Sad


Български металотърсачи
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 10:30 pm

я да отидат нашти дипутати , ша им развалът уйкенда Twisted Evil


Български металотърсачи
Върнете се в началото Go down
nikito
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 10:34 pm

aiko написа:
На мене ми е много интересно ония от Австралията, откъде ги копат тия слитъци от по някостотин грама и нагоре и как такъв слитък се е озовал в горните земни пластове. Някой в час с геологията може ли да разясни механизмът по който подобни слитъци са се озовали на повърхността?
да ти разясня във България сички реки са златоносни но какво означава златоносникато от кобик материал се 0.002 сантиграма рентабилно е при 0.20-0.25 за най големия къс във България който сам виздал е 128 грама колкото капачка от бира но това е във южна БЪЛГАРИЯ иначе аз самнамирал0.44 сантиграма колкото пиперено семе
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 11:12 pm

nikito написа:
aiko написа:
На мене ми е много интересно ония от Австралията, откъде ги копат тия слитъци от по някостотин грама и нагоре и как такъв слитък се е озовал в горните земни пластове. Някой в час с геологията може ли да разясни механизмът по който подобни слитъци са се озовали на повърхността?
да ти разясня във България сички реки са златоносни но какво означава златоносникато от кобик материал се 0.002 сантиграма рентабилно е при 0.20-0.25 за най големия къс във България който сам виздал е 128 грама колкото капачка от бира но това е във южна БЪЛГАРИЯ иначе аз самнамирал0.44 сантиграма колкото пиперено семе

Нещо бъркаш сметките! Един сантиграм е една стотна от грама, или 0,01 грама, значи 0,002 сантиграма са 0,00002 грама - няма как да е толкова малко количеството злато от 1 кубичен метър златоносен пясък. А 0,44 сантиграма са 0,0044 грама, кето е 4,4 милиграма и няма как да е колкото пиперено семе. Добре ми ги разясни ... Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Icon_wink
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 11:17 pm

Куб злато със страна 37см. тежи 1тон. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 11:29 pm

[quote="mcatmanm"]Куб злато със страна 37см. тежи 1тон. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE[/quote]

да, един кубически милиметър е около 20 милиграма, значи 4,4 милиграма трябва да са колкото много ситна песъчинка.
Върнете се в началото Go down
nikito
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 11:35 pm

[quote="aiko"]
mcatmanm написа:
Куб злато със страна 37см. тежи 1тон. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE[/quote]

да, един кубически милиметър е около 20 милиграма, значи 4,4 милиграма трябва да са колкото много ситна песъчинка.
palnil sam pelizelinovo chichenze 120 grama sadarza na zlatini a do kolkoto znam litrovoto chiche 16 kilograma
Върнете се в началото Go down
d.dr
Легионер
Легионер
d.dr



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 11:44 pm

[quote="nikito"]
aiko написа:
mcatmanm написа:
Куб злато със страна 37см. тежи 1тон. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE[/quote]

да, един кубически милиметър е около 20 милиграма, значи 4,4 милиграма трябва да са колкото много ситна песъчинка.
palnil sam pelizelinovo chichenze 120 grama sadarza na zlatini a do kolkoto znam litrovoto chiche 16 kilograma
ето едно красиво клипче и от менhttp://www.vbox7.com/play:e22e16d2
Върнете се в началото Go down
koko bg
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyЧет Ное 12, 2009 11:56 pm

Фракции в р.Джерман има от 3.0 до 0.25мм, както от един анализ става ясно, че от 1т. се извлича 377.46г. злато. Направете си сметка.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 8:12 am

До Comander - а Виж този клип ,за това ли говореше ,че ще правиш ..

http://www.vbox7.com/play:1ff9b049
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 10:38 am

Басси как се зарибих само Very Happy .. и как няма даже една златоносна река в северо-источна БГ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 10:52 am

има има , някаде около Елешница , ама и аз ни знам къде точно , правил съм кратки проучвания но нямам попадения , авно трабва да се отдели по-вече време и по-задълбочено да се работи по въпроса


Български металотърсачи
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 12:16 pm

geek


Последната промяна е направена от satir на Вто Ное 17, 2009 10:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 2:54 pm

Е да, но и това го има Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Icon_biggrin :

http://www.vbox7.com/play:1ff9b049

https://www.youtube.com/watch?v=8Uj2yW0RWCY
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 7:11 pm

квот щете разправяйте в това няма тръпка няма грам адреналин същото ще е и с хобито ни ако се легализира нищо не може се сравни с това дасе криеш пак никои дънете гони
Върнете се в началото Go down
nikito
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 9:28 pm

adminn написа:
zempar написа:
прав си , когато ректа пресече жилата го освобождава с времето от скали кварц и др. примеси и почти чисто го трупа в ямки из реката , майсторлъка е да намериш тези ямки , познавах човек , който като погледне реката по-отвисоко и му ставаше ясно къде да бръкне , или както казваше той (тук ще дръпнем , там ще дръпнем ) и така , празен не си тръгваше


Със сито ли?
да сас ситото не с металдедектор
Върнете се в началото Go down
K7650
Легионер
Легионер
K7650



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyПет Ное 13, 2009 11:51 pm

aiko написа:
Колега, за какви сита става въпрос? Тук не се ли ползва принципът на утаяването на тежките фракции?

А и 0,25 микрона, знаеш ли колко ситно е?

Знам , захарта и какаото - когато се смилат и преминат през 0,25 микрона - става на шоколад Very Happy
мисълта ми беше че в България са много малки пясъчинки
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyСъб Ное 14, 2009 10:23 am

Колеги щом си навън във всичко има тръпка!!!
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyСъб Ное 14, 2009 11:10 am

Не забравяйте,че където се промива злато преди това е имало траки,та и други работи могат да излезат cheers
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 3 EmptyСъб Ное 14, 2009 11:52 am

ееее , ама то тъй не става , що не са внимавали къде се заселват тия траки , значи и да промивам ОНИЯ пак ше ми викат престъпник , иманяр


Български металотърсачи
Върнете се в началото Go down
 
Има ли златотърсачи тук ???
Върнете се в началото 
Страница 3 от 17Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next
 Similar topics
-
» има ли златотърсачи тук
» Супер филмче, за бедни златотърсачи
» Темата по Нова Телевизия-22.07.2012г-Златотърсачи мисия Арда

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: