Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
Майнлаб Minelab пират prodavam mask 5000 маск Fisher TEKNETICS nokta tesoro VANQUISH deus lorenz нишани GOLD врътка Spectrum голден wave Coil miladinka грунда Simplex nexus kupuvam
 

 за ОКМ

Go down 
+17
ton69
Lamas
Pukanka
shavlestia
Boti
kvinar
ivangrozni
VIKING
pechkata
SPARTANECA BG
vanko
spartak
rover c 2
trakieca
atd.dr
Yamaha
kraskothgr
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
shavlestia
Новобранец
Новобранец




за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyПон Окт 07, 2013 7:42 pm

ton69 написа:
Ми значи и уреда не го е ползвал 11г.РоверЦ е най обикновен недиференциален маг от най прост тип с визуализиращ софт.Не е радиочестотен скенер.Пишката отдолу дето стърчи е маг датчика.Това е за този модел.Година ми седя отворен на бюрото.Залети с топъл силикон платки от най различен тип.Дори имаше една на гетинакс,като от китайско радиоLaughing .Единственото свч устройство вътре е гпс приемника.Това е.Някъде пазя снимки от карантията на така наречения скенер на ОКМ,ако ги намеря,ще ги постнаShocked 
Много си умен за това не си се научил да работиш с него То не трябва само да го държиш на бюрото а и да се научиш да работиш с него Но изглежда ти си пълен ташак като интелект Почни да работиш с гъдулка Тя е точния апарат за тапир като тебе
Върнете се в началото Go down
Pukanka
Легионер
Легионер
Pukanka



за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyПон Окт 07, 2013 7:54 pm

Шавлест, не виждам въобще защо водим диалог с хора, които на живо не са виждали уредите, но на теория много разбират. Аз приключвам темата защото е все едно да ида да им говоря за гъдулки, като съм нямала никога гъдулка.
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyПон Окт 07, 2013 10:29 pm

Друже,дето не ти се разчита ника,моето интелектуално ниво е оценено от дипломите ми и работата ми.Аз лични нападки и квалификации не съм употребил.Даскалите/или може би докторите/са изстървали някой друг.Тука е ролята на админа да се намеси.Моя опит с най различни техники за търсене на артфакти включва не само гадулкатаVery Happy .В арсенала си имам флуксгейт маг,резистивити радар,акустичен радар и протон маг,като вч радара е почти готов,а за да си чешам крастата търкам с спектра в3.С електроника си вадя и хляба,така че не ме питай ,защо знам кое как е.А който се интересува за ОКМ има достатъчно информация/хубаво е да се зная и чужди езици/.Там истината лъсва.Щте кача и снимки от перфектната карантия на този чудо уред.Всеки сам да прецени за *немското*му изпълнение.Останете си със здравеVery Happy 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyВто Окт 08, 2013 2:03 am

ton69 написа:
Друже,дето не ти се разчита ника,моето интелектуално ниво е оценено от дипломите ми и работата ми.Аз лични нападки и квалификации не съм употребил.Даскалите/или може би докторите/са изстървали някой друг.Тука е ролята на админа да се намеси.Моя опит с най различни техники за търсене на артфакти включва не само гадулкатаVery Happy .В арсенала си имам флуксгейт маг,резистивити радар,акустичен радар и протон маг,като вч радара е почти готов,а за да си чешам крастата търкам с спектра в3.С електроника си вадя и хляба,така че не ме питай ,защо знам кое как е.А който се интересува за ОКМ има достатъчно информация/хубаво е да се зная и чужди езици/.Там истината лъсва.Щте кача и снимки от перфектната карантия на този чудо уред.Всеки сам да прецени за *немското*му изпълнение.Останете си със здравеVery Happy   
Поздрави,колега!
Такива отговори заслужават и аплодисменти.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyВто Окт 08, 2013 12:14 pm

shavlestia написа:
ton69 написа:
Ми значи и уреда не го е ползвал 11г.РоверЦ е най обикновен недиференциален маг от най прост тип с визуализиращ софт.Не е радиочестотен скенер.Пишката отдолу дето стърчи е маг датчика.Това е за този модел.Година ми седя отворен на бюрото.Залети с топъл силикон платки от най различен тип.Дори имаше една на гетинакс,като от китайско радиоLaughing .Единственото свч устройство вътре е гпс приемника.Това е.Някъде пазя снимки от карантията на така наречения скенер на ОКМ,ако ги намеря,ще ги постнаShocked 
Много си умен за това не си се научил да работиш с него То не трябва само да го държиш на бюрото а и да се научиш да работиш с него Но изглежда ти си пълен ташак като интелект Почни да работиш с гъдулка Тя е точния апарат за тапир като тебе
Еиййй,ма и ти,кат те чета,напрау пращиш от интелектRazz Razz Razz Даже се чудя къде го побирашRazz Razz Razz 
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyВто Окт 08, 2013 9:44 pm

окм преди 10 години се държеше от индийци
Върнете се в началото Go down
Lamas
Легионер
Легионер




за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyСря Окт 09, 2013 9:27 am

Вчера си викам: -Бе аз що не-направя запитване направо в ОКМ-Германия?!
И направих, попитах ги:
- hallo,
Können Sie mir sagen, die Instrumente auf OKM, Sie arbeiten auf lehmigen Böden?Vielen Dank.

"Здравей те,
Бихте ли ми казали, дали уредите на ОКМ, работят на глинести почви?Благодаря ви."

Отговора беше:
---------------------------------------------------------
Was genau wollen Sie suchen und in welchen Tiefen?Gerne empfehlen wir Ihnen ein geeignetes Gerät aus unserer Produktreihe.
---------------------------------------------------------
Freundliche GrüßeNancy Quellmalz
OKM GmbHJulius-Zinkeisen-Str. 704600 Altenburg / GermanyVisitor's address:OKM GmbHLeipziger Str. 83 a04600 Altenburg / Germany
------------------------------------------------------ ---
Превеждам:
-Какво точно искате да търсите и на каква дълбочина?
За да можем да ви предложим подходящият за вас от нашата гама уреди.


Аз им отговорих:
-За мен е без значение кой от вашите уреди ще ми предложите, за мен е важно уреда да работи безпроблемно на глинести почви!
В България почвите са с високо съдържание на глина и притесненията са ми в тази насока- "ще работили уреда безпроблемно"?

п.п.Още нямам отговор, а вече минаха 20 часа. На първият имейл ми отговориха веднага, но на втория се затрудняват май?!
Тази марка е обвита в "пълна мистерия"


Върнете се в началото Go down
Lamas
Легионер
Легионер




за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyЧет Окт 10, 2013 3:35 pm

Получих дългоочакваният имейл от ОКМ
Най подходящи за нашите почви са-Ровер С2, еХр 4000, еХр 5000
Но задължително със сондата- суперсензор.

Hallo,kein Problem am besten geeignet sind Rover C II oder eXp 4000 und 5000 mit Supersonde. Die Supersonde ist hochauflösend und am leistungsstärksten.Preise wären wie folgt:Rover CII = 9.639,00 EUR incl. VATeXp 4000 Basic + Supersensor = 14.756,00 EUR incl. VATeXp 5000 Basic + Supersensor = 21.420,00 EUR incl. VATThe max. depth of those detectors is 25m.
Върнете се в началото Go down
Boti
Новобранец
Новобранец
Boti



за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyЧет Дек 05, 2013 9:26 am

колеги, бихте ли искали да обменим опит относно ОКМ-те?
Върнете се в началото Go down
Питър
Новобранец
Новобранец
Питър



за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyВто Яну 05, 2016 3:52 am

Нещо се зачетах в 'умнотиите' из темата. Чудно ми е защо се спори за такива незначителни неща - работи ли ОКМ или не работи ? ОКМ единствено мери магнетизъм. Ако някой работи или не работи това са знанията ви и  магнитното поле и друго няма. .

Магнитното поле - едно или друго винаги е на лице и да искате няма как да изключите магнита, винаги е включен... който успее да си включи и мозъка ще започне да му се получава.
Търкулнете един магнит на пода и го 'сканирайте' с ОКМ - веднага ще откриете 'съкровище' на долния етаж. Приберете магнита, търкулнете един златен пръстен или дори цяла гривна на пода и ги 'сканирайте' - там няма да има нищо освен гол паркет.
Ако не успеете да си обясните това през следващите 11 минути - може би ви чакат дълги години до отговора.

Господин 'радар' ще го попитам - когато на входа имате магнитно поле а на изхода отчет от инструмента, какво искате да намерите вътре в него ? Бихте ли разглобили грамчето за да си обясните как тъй тежи точно един грам ?
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



за ОКМ - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: за ОКМ   за ОКМ - Page 3 EmptyВто Яну 05, 2016 3:01 pm

Питър написа:
.................
Ако не успеете да си обясните това през следващите 11 минути - може би ви чакат дълги години до отговора.
.......................

Това ми хареса!
Върнете се в началото Go down
 
за ОКМ
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: ОКМ-
Идете на: