Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
GOLD 5000 tesoro Minelab грунда голден prodavam маск пират nokta nexus Fisher deus wave Coil Simplex TEKNETICS Spectrum врътка mask miladinka lorenz Майнлаб VANQUISH kupuvam нишани
 

 тапи в скали

Go down 
+49
nnnkkk3679
hellfire
varkolaka999
eli4kato
georgi111
EXTERMINATE
dido_44
Трибал-М
pepino86
marselo1980
lomidol
weimas
milko
vvurbanov
бобо
Stoqnov
wallb2
alexis931101215
alabala
pesh0
handjata
топи
SKUBIDOO
geicezar
EACAN
ivanov11
veselin_grozdanov
gaco bacov
крис 1973
paco
bobo
OFROAD
Podlecii.avg
utus777
markos
inranxan2000
gog
кирката
hamido
pet1r90
stan960
dukavataz
sitalk
SAGITTARIUS
leo 1
zanvan
ksk81
pechkata
zaki83
53 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторСъобщение
marselo1980
Легионер
Легионер




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: zdr   тапи в скали - Page 6 EmptyЧет Ное 01, 2012 11:25 pm

колега немога да изпра6там лични съоб6теня не ми дават о6те сам нов в форума пиюими на скаипа георги1987а име георги пярката
Върнете се в началото Go down
pepino86
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyПет Май 03, 2013 6:01 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/577/140720121080.jpg/тапи в скали - Page 6 140720121080
Върнете се в началото Go down
pepino86
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyПет Май 03, 2013 6:04 pm

zdraveite niakoi mojeli dami pomogne za tazi tapa https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/577/140720121080.jpg/

пиши на кирилица :fessee:
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyПет Май 03, 2013 10:17 pm

pepino86 написа:
zdraveite niakoi mojeli dami pomogne za tazi tapa https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/577/140720121080.jpg/

пиши на кирилица :fessee:

Един приятел може,но ще ти отговори с ейроглифи.
Върнете се в началото Go down
pepino86
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyПет Май 10, 2013 3:14 pm

mi pomogne za tazi tapa https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/577/140720121080.jpg/
Върнете се в началото Go down
dido_44
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyНед Май 12, 2013 12:42 pm

Laughing
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyПон Май 13, 2013 12:16 am

pepino86 написа:
mi pomogne za tazi tapa https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/577/140720121080.jpg/
-Бъзикат те понеже не са сещаш да пропишеш на български бе шамшал -Не съ ли усети..................................... Laughing
Върнете се в началото Go down
EXTERMINATE
Про-Консул
Про-Консул
EXTERMINATE



тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyПон Май 13, 2013 7:37 am

една пръчка динамит е 40 лева трябват ти две пръчки капсул детонатор 2 лева и фитил поне 1 минута може и детонация корт ама той е по скъпичък farao
Върнете се в началото Go down
pepino86
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyПон Май 13, 2013 3:56 pm

s odovolstvie bih pisal na balgarski no kompa mi ne6te da prevkly4i na balgarski goliami 6egajiiste v tozi sait niama 6to qvno nikoi ne razbira ot tapi
Върнете се в началото Go down
georgi111
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyЧет Май 16, 2013 12:30 am

Колега това не е ли в едно китно селце около Пловдив че ми е познато мястото доста Wink А за кокошката с пиленцата не разбрах какво означава само съм чувал че наблизо има такава рисунка .
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyЧет Май 16, 2013 9:13 am

zaki83 написа:
колеги даите предложения как може да се разпознаят тапи в скали и камани преди време ми споделиха че при съмнение за наличие на тапа скалата (камъка) се заливат с вода и ако има тапа мястото поема влагата и се откроява от останалата скала (камък) . Но ще се радвам да чуя и други методи за откриване.

Това за водата е вярно,ако е вряла е по- добре.Иначе има много начини,зависи хоросана какъв е .За 10-15 сантиметра хоросан рецептата е,1 литър лимонов сок ,1 литър винен оцет,1/2 литра чист алкохол,1/2 литра киселина.Заливаш мястото и след 2-3 часа чупиш от разстояние.Внимава се да не се вдишва естествено.
Върнете се в началото Go down
varkolaka999
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: нишан    тапи в скали - Page 6 EmptyПет Юни 14, 2013 4:20 pm

здрасти някой знае ли какво значи на един камък с 5 дупки една до друга и над тях триъгълник над този има друг камък с други тръгълници , http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img32/4858/21da.jpg
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img7/9717/61q8.jpg
на втората снимка е камъка с дупките
Върнете се в началото Go down
hellfire
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyСря Сеп 18, 2013 4:49 pm

tarsya info namerih izdyalata kotva na golyama skala kakvo shte reche.
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyСря Сеп 18, 2013 6:51 pm

hellfire написа:
tarsya info namerih izdyalata kotva na golyama skala kakvo shte reche.
под скалата има корабVery Happy 
Върнете се в началото Go down
hellfire
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyСря Сеп 18, 2013 7:42 pm

be chuval sam gi i teya vicove
Върнете се в началото Go down
hellfire
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyСря Сеп 18, 2013 7:44 pm

nyakoi ako znae neshto pls help
Върнете се в началото Go down
nnnkkk3679
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Камък с кръст в квадрат   тапи в скали - Page 6 EmptyНед Ное 24, 2019 1:08 pm

Здравейте!
Едно време като малки си играехме на един много голям камък ,
един дядо ни разказваше, че този камък е там откакто се помни и бил
свъзрзван със злато и че много келеши ходили да го разбиват или отместят,
но камъкът си стоял непокътнат, даже и реката като "преиждала" и го залива,
си стоял там.Наскоро се разхождах на мястото и се сетих за камъкът.Беше си още
там целият в мъх.Разрових мъхта, защото имам спомен че имаше знак на този камък
и открих кръст в квадрат отгоре, а отстрани има дупки, като дръжки. Аз не разбирам
нов съм на темата за злато, но имам интерес, затова юе публикувам снимки и ако
може да ми дадете своите мнения.тапи в скали - Page 6 74614010
тапи в скали - Page 6 76607510
тапи в скали - Page 6 76759910
Върнете се в началото Go down
icecool
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyВто Дек 10, 2019 2:41 pm

nnnkkk3679 написа:
Здравейте!
Едно време като малки си играехме на един много голям камък ,
един дядо ни разказваше, че този камък е там откакто се помни и бил
свъзрзван със злато и че много келеши ходили да го разбиват или отместят,
но камъкът си стоял непокътнат, даже и реката като "преиждала" и го залива,
си стоял там.Наскоро се разхождах на мястото и се сетих за камъкът.Беше си още
там целият в мъх.Разрових мъхта, защото имам спомен че имаше знак на този камък
и открих кръст в квадрат отгоре, а отстрани има дупки, като дръжки. Аз не разбирам
нов съм на темата за злато, но имам интерес, затова юе публикувам снимки и ако
може да ми дадете своите мнения.тапи в скали - Page 6 74614010
тапи в скали - Page 6 76607510
тапи в скали - Page 6 76759910

Ако не е тапа, вероятно става въпрос за подземие в близост, но, не е пещера а по-скоро като маза или землянка, входа е заровен поне на метър дълбочина.
Върнете се в началото Go down
Mihov
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyВто Фев 11, 2020 11:01 am

Здравейте, оглеждам от известно време една голяма скала (2х2х1м) на която като застане пред нея се вижда добре оформено лице (по подобие на златната маска на Терес от могила Светицата, плосък тип лице. Има два камъка в долния ляв ъгъл които са се отворили след леко свлачище миналата година.... виждат се и не много ясни следи по средата на камъка в долния край, които преди време бях четка за да огледам подробно но са по измити от годините и времето. Та сега на въпроса - кой може да сподели мнение за какво е и какво може би е? тапи в скали - Page 6 Img_2010
Върнете се в началото Go down
icecool
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyВто Фев 11, 2020 1:24 pm

Според мен е природа и ако не ти свири като го обиколиш с машинката не си губи времето.
Върнете се в началото Go down
bogo
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyВто Фев 11, 2020 3:22 pm

Долу в ляво-квадратните форми са интересни.Приличат на тапи.Защо не побликуваш тази снимка във търсачския форум-Глутницата? Там ще я видят повече колеги които се занимават по-отдавна с нишани.Възможно е някой даже да я знае тази скала.
Върнете се в началото Go down
Mihov
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyВто Фев 11, 2020 6:03 pm

До icecool, не са естествени образования със сигурност.... Бих склонил ако ми докажеш че е възможно да се самоиздълбае правилна хоризонтална цепнатина, също така и правилна кръгла форма (горе вляво)...
До bogo, не търся публичност от такъв размер, търся по скоро съвет. Не е проблем че колеги ще се юрнат да я правят нещо тая канара... просто не искам там.
П. С. а знаете ли колко хора не правят снимки на подобни обекти, защото всеки с малко повече познания и на база днешните смартфон може да разбие кода криптиран в снимката и да "нахлуе" във вашият обект...
Върнете се в началото Go down
satir
Легионер
Легионер
satir



тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyВто Фев 11, 2020 8:45 pm

Mihov,не се филмирай......Дишай дълбоко и не се превъзбуждай.Желая ти късмет, но след множество опити да се добереш до ,,НЕЩО" ще се умориш и успокоиш.
Върнете се в началото Go down
Mihov
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyВто Фев 11, 2020 9:37 pm

Satir даже хич не се филмирам, минал съм по подобни обекти и досега освен болки в кръста, чист въздух, бира и раздумка с приятели.... от подобни обекти не съм изкарал нищо...
Преди да си направя регистрация тук, пак си четях. Чета и по други форуми, и форумчета и не само в из Български сайтове... просто съм от онези четящите и не обичам да коментирам и да се правя на интересен...
П. С. Това със снимките ми го демонстрира един колега който от пратена снимка от моя телефон, качена на сайт, ми даде гпс координати с радиус 20 метра.... така че или снимате с прост стар цифров апарат или не снимате...
Върнете се в началото Go down
icecool
Новобранец
Новобранец




тапи в скали - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   тапи в скали - Page 6 EmptyСря Фев 12, 2020 9:58 am

Mihov написа:
До icecool, не са естествени образования със сигурност.... Бих склонил ако ми докажеш че е възможно да се самоиздълбае правилна хоризонтална цепнатина, също така и правилна кръгла форма (горе вляво)...

Водата прави чудеса, особено в такъв вид скали. А поради минималния процент това да е дело на човешка ръка те посъветвах да я обиколош с машинката.
Върнете се в началото Go down
 
тапи в скали
Върнете се в началото 
Страница 6 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Методи за отваряне на тапи и нишани
» Някой знае ли какви са тези скали

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: