Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Coil deus prodavam nexus nokta Spectrum пират kupuvam Minelab маск 5000 wave TEKNETICS Simplex голден lorenz GOLD mask Майнлаб tesoro miladinka Fisher VANQUISH нишани врътка грунда
 

 Металотърсачи - практически схеми

Go down 
+19
markantony
miros
magnetron!
ICETO_86
neron66
verotopasera
laki
hamido
mateus
bulpan
VIKING
Pakata
jagler
pechkata
Satan Claus
www
Petronii
SAGITTARIUS
S.P.Q.R.
23 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Petronii
Цезар
Цезар




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Окт 19, 2011 12:10 am

mateus написа:
Petronii написа:
VIKING написа:
Колега ти поне сии учен човек синженерно образование що ти треябва да обесняваш- да си купят гоотви машини и да работят не да се ебават сас самоделчета-даваш пари и готово е.брули,

Колега , това никога не можеш да разбереш , ако нямаш интерес към техниката . За много хора е много по-интересно да направят нещо сами , не става въпрос какъв ще е резултата.
Аз не съм инженер , това ми е хоби ,както и търсенето ,и не се притеснявай , че от самодейност ще се застраши пазара на баш-майсторите . Един добър детектор се прави с дългогодишни проби и доста познания в аналоговата електроника , за което не мога да се похваля , казах по горе това ми е хоби за разтоварване. Ако нямаше кой да ми сподели опит и аз нямаше да знам нищо . Всеки се е учил , разликата е само в предлаганите и неспестени знания , никой не се е родил научен (това не е моя мисъл Laughing )

rabbit
Aз нямам притеснения никакви колега но следя внимателно почти всички ваши мнения .От техника почти нищо не разбирам...НО похвално е това което половинчато се опитвате да споделите което всъщност ви прави чест!Едва ли от нищо нещо може да се направи,всеки гледа да мине метър,да не дава парички но не винаги се получава-просто си купуваш готова машина и си брулиш ако ти стиска! Very Happy Това със самоделките в свободното време е ебана работа-няма как да стане,козата си иска пръч! Very Happy

Сега не разбирам защо ти да се притесняваш колега, след като мисълта не беше адресирана към вас , или имаш и други профили. Иначе се радвам че някой следи с интерес мненията , значи има нещо интересно . А за пловинчатите споделяния не е така , за теб както казваш не разбираш ,може да изглежда така , но за тези които са запознати повече ,знаят за какво става на въпрос . Сещаш се ,че ако се представят нещата обширно в детайли от А и Б то няма да стигне време до никъде. Друго също е вярно , ако не се счита тръпката да си направиш , по-добре човек да си купи и да не се занимава с глупости .

bounce
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Окт 19, 2011 12:51 am

Petronii написа:
mateus написа:
Petronii написа:
VIKING написа:
Колега ти поне сии учен човек синженерно образование що ти треябва да обесняваш- да си купят гоотви машини и да работят не да се ебават сас самоделчета-даваш пари и готово е.брули,

Колега , това никога не можеш да разбереш , ако нямаш интерес към техниката . За много хора е много по-интересно да направят нещо сами , не става въпрос какъв ще е резултата.
Аз не съм инженер , това ми е хоби ,както и търсенето ,и не се притеснявай , че от самодейност ще се застраши пазара на баш-майсторите . Един добър детектор се прави с дългогодишни проби и доста познания в аналоговата електроника , за което не мога да се похваля , казах по горе това ми е хоби за разтоварване. Ако нямаше кой да ми сподели опит и аз нямаше да знам нищо . Всеки се е учил , разликата е само в предлаганите и неспестени знания , никой не се е родил научен (това не е моя мисъл Laughing )

rabbit
Aз нямам притеснения никакви колега но следя внимателно почти всички ваши мнения .От техника почти нищо не разбирам...НО похвално е това което половинчато се опитвате да споделите което всъщност ви прави чест!Едва ли от нищо нещо може да се направи,всеки гледа да мине метър,да не дава парички но не винаги се получава-просто си купуваш готова машина и си брулиш ако ти стиска! Very Happy Това със самоделките в свободното време е ебана работа-няма как да стане,козата си иска пръч! Very Happy

Сега не разбирам защо ти да се притесняваш колега, след като мисълта не беше адресирана към вас , или имаш и други профили. Иначе се радвам че някой следи с интерес мненията , значи има нещо интересно . А за пловинчатите споделяния не е така , за теб както казваш не разбираш ,може да изглежда така , но за тези които са запознати повече ,знаят за какво става на въпрос . Сещаш се ,че ако се представят нещата обширно в детайли от А и Б то няма да стигне време до никъде. Друго също е вярно , ако не се счита тръпката да си направиш , по-добре човек да си купи и да не се занимава с глупости .

bounce



Читава машина струва между 350-600 л .А ако сам си я сглобяваш то схема(доскоро и схеми нямаше),то части,то кутия,стик,акумулатор,глава,смола...........сумати пари и гонене,и това не е да сглобиш токоизправител или бягащи светлини-разказва ти играта.За доста дълго време.За да изкяриш 100-200 лева.Което ще ти излезе през носа.А да не говорим че резултата далеч няма да е толкова добър,колкото готовата машинка.Оня дето ги прави не е лукова глава,дал си годините да се усъвършенства в тая област.Като ти трябва хляб не се втурваш да отглеждаш пшеница,че след това да го мелиш ,че след това да го печеш и т.н. Всеки да си гледа работата.
Върнете се в началото Go down
VIKING
Про-Консул
Про-Консул
VIKING



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Окт 19, 2011 1:04 am

Kerkenez написа:
Petronii написа:
mateus написа:
Petronii написа:
VIKING написа:
Колега ти поне сии учен човек синженерно образование що ти треябва да обесняваш- да си купят гоотви машини и да работят не да се ебават сас самоделчета-даваш пари и готово е.брули,

Колега , това никога не можеш да разбереш , ако нямаш интерес към техниката . За много хора е много по-интересно да направят нещо сами , не става въпрос какъв ще е резултата.
Аз не съм инженер , това ми е хоби ,както и търсенето ,и не се притеснявай , че от самодейност ще се застраши пазара на баш-майсторите . Един добър детектор се прави с дългогодишни проби и доста познания в аналоговата електроника , за което не мога да се похваля , казах по горе това ми е хоби за разтоварване. Ако нямаше кой да ми сподели опит и аз нямаше да знам нищо . Всеки се е учил , разликата е само в предлаганите и неспестени знания , никой не се е родил научен (това не е моя мисъл Laughing )

rabbit
Aз нямам притеснения никакви колега но следя внимателно почти всички ваши мнения .От техника почти нищо не разбирам...НО похвално е това което половинчато се опитвате да споделите което всъщност ви прави чест!Едва ли от нищо нещо може да се направи,всеки гледа да мине метър,да не дава парички но не винаги се получава-просто си купуваш готова машина и си брулиш ако ти стиска! Very Happy Това със самоделките в свободното време е ебана работа-няма как да стане,козата си иска пръч! Very Happy

Сега не разбирам защо ти да се притесняваш колега, след като мисълта не беше адресирана към вас , или имаш и други профили. Иначе се радвам че някой следи с интерес мненията , значи има нещо интересно . А за пловинчатите споделяния не е така , за теб както казваш не разбираш ,може да изглежда така , но за тези които са запознати повече ,знаят за какво става на въпрос . Сещаш се ,че ако се представят нещата обширно в детайли от А и Б то няма да стигне време до никъде. Друго също е вярно , ако не се счита тръпката да си направиш , по-добре човек да си купи и да не се занимава с глупости .

bounce



Читава машина струва между 350-600 л .А ако сам си я сглобяваш то схема(доскоро и схеми нямаше),то части,то кутия,стик,акумулатор,глава,смола...........сумати пари и гонене,и това не е да сглобиш токоизправител или бягащи светлини-разказва ти играта.За доста дълго време.За да изкяриш 100-200 лева.Което ще ти излезе през носа.А да не говорим че резултата далеч няма да е толкова добър,колкото готовата машинка.Оня дето ги прави не е лукова глава,дал си годините да се усъвършенства в тая област.Като ти трябва хляб не се втурваш да отглеждаш пшеница,че след това да го мелиш ,че след това да го печеш и т.н. Всеки да си гледа работата.
ПРАВИЛНО.
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Окт 19, 2011 10:43 pm

Благодаря на всички за отговорите и успехи в хобито. голд скара
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyВто Ное 08, 2011 12:01 pm

Шашо 2


Последната промяна е направена от Pakata на Сря Яну 04, 2012 11:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
jagler
Про-Консул
Про-Консул
jagler



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyВто Ное 08, 2011 8:49 pm

какви са размерите и данните на сондите Rx,Tx?
Върнете се в началото Go down
hamido
Про-Консул
Про-Консул
hamido



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyВто Ное 08, 2011 9:22 pm

https://2img.net/r/ihimg/g/210/aceloop.gif/
ето малко схеми:
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Ное 09, 2011 10:38 am

мерси


Последната промяна е направена от Pakata на Чет Яну 05, 2012 12:02 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
laki
Консул
Консул




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyЧет Ное 10, 2011 9:48 am

[quote="Pakata"]
jagler написа:
какви са размерите и данните на сондите Rx,Tx?
Tx 80 навивки 0,31. Rx 140 навивки 0,28 Това е за антена DD28см.Схемата работи перфектно,не по зле от други BG апарати.Добра дълбочина и добра дискриминация. Very Happy [/quot

Колега,двете схеми ,които си показал се различават.Коя от двете е вярната?????????
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyПет Ное 11, 2011 8:20 pm

мерси


Последната промяна е направена от Pakata на Сря Яну 04, 2012 11:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСъб Ное 12, 2011 6:22 pm

Цитат :
Още експериментирам със сондата.Ако имаш идея за брои навивки и проводник моля коментирай.Аз съм намотал много тел, но в момента28см антена предавателна 80 навивки 0,31мм приемна 140 навивки 0,28мм 12кхц.Ако имаш идеи сподели. LF353 TL062 TL072 TL082 С кои операционни усилватели ще е по добре.
Пробвай със тези бобини: ген. 50-60н. от 0.50 и приемна 100н. от 0.28 за ДД 28см.
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСъб Ное 12, 2011 7:03 pm

Шашо 2


Последната промяна е направена от Pakata на Сря Яну 04, 2012 11:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
jagler
Про-Консул
Про-Консул
jagler



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСъб Ное 12, 2011 10:06 pm

Ей тука една схема на Goldscan-4 с дискриминация схемата е за пулсиндукция.
https://2img.net/r/ihimg/f/705/goldscaniv.jpg/
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: PCB   Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyВто Ное 22, 2011 9:40 pm

Pakata написа:
Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 4016714hЕто я и схемата с EAGLE. Работи перфектно.

Имали платка за тая схема.
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Ное 23, 2011 12:47 pm

[quote="verotopasera"] Very Happy


Последната промяна е направена от Pakata на Сря Яну 04, 2012 11:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Дек 14, 2011 1:23 pm

Pakata написа:
verotopasera написа:
Pakata написа:
Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 4016714hЕто я и схемата с EAGLE. Работи перфектно.

Имали платка за тая схема.
Колега за съжаление още няма платка. Very Happy

http://prikachi.com/images.php?images/7/4143007j.jpg
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Дек 14, 2011 1:44 pm

[quote="Pakata"]
laki написа:
Pakata написа:
jagler написа:
какви са размерите и данните на сондите Rx,Tx?
Tx 80 навивки 0,31. Rx 140 навивки 0,28 Това е за антена DD28см.Схемата работи перфектно,не по зле от други BG апарати.Добра дълбочина и добра дискриминация. Very Happy [/quot

Колега,двете схеми ,които си показал се различават.Коя от двете е вярната?????????
И двете схеми работят,във втората съм премахнал двата кондензатора и двете съпротивления при 4046,единия електролит 470мф и едно съпротивление 68ома няма никаква ама никаква разлика.Правете втората тя е с по малко елементи.Относно чиповете,в момента LF353 TL062 HEF4046 CD4024 HCF4016 HEF4053 LM1458.1лев на 40см 20стотинки на30см в режим на дискриминация.Успехи на всички Very Happy

Тия резултати въздушнили са или в почвата
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Дек 14, 2011 7:25 pm

[ Шашо 2


Последната промяна е направена от Pakata на Чет Яну 05, 2012 12:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Дек 14, 2011 8:07 pm

голд


Последната промяна е направена от Pakata на Сря Яну 04, 2012 11:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Дек 14, 2011 11:11 pm

Pakata написа:
verotopasera написа:
Pakata написа:
verotopasera написа:
Pakata написа:
Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 4016714hЕто я и схемата с EAGLE. Работи перфектно.

Имали платка за тая схема.
Колега за съжаление още няма платка. Very Happy

http://prikachi.com/images.php?images/7/4143007j.jpg
Много хубава платка има една две грешки.8ми крак на LM1458 + входното захранване от акумулатора 12волта. 6,7,8 крак на HEF4053 на маса,и тест батерии много добре ама и там какво, трябва да мери акумулатора а не стабилизатора.иначе много добра платка браво verotopasera ,ако имаш време корегирай грешките.Успех Very Happy

* pika vlf correct.zip

Платката несам я чертал аз намерихя в друг форум и цитирах грешките там и пича я коригира които я е чертал
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyСря Дек 14, 2011 11:33 pm

бира


Последната промяна е направена от Pakata на Сря Яну 04, 2012 11:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyЧет Дек 15, 2011 12:15 am

Pakata написа:
verotopasera написа:
Pakata написа:
verotopasera написа:
Pakata написа:
verotopasera написа:
Pakata написа:
Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 4016714hЕто я и схемата с EAGLE. Работи перфектно.

Имали платка за тая схема.
Колега за съжаление още няма платка. Very Happy

http://prikachi.com/images.php?images/7/4143007j.jpg
Много хубава платка има една две грешки.8ми крак на LM1458 + входното захранване от акумулатора 12волта. 6,7,8 крак на HEF4053 на маса,и тест батерии много добре ама и там какво, трябва да мери акумулатора а не стабилизатора.иначе много добра платка браво verotopasera ,ако имаш време корегирай грешките.Успех Very Happy

* pika vlf correct.zip

Платката несам я чертал аз намерихя в друг форум и цитирах грешките там и пича я коригира които я е чертал
Нищо не мога да отворя. това да не е от ракията спирам я за сега. успех на всички бира

http://dox.bg/files/dw?a=f44a4a9ef9
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: PCB   Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyВто Дек 20, 2011 1:18 pm

Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 75155115713662653121324379665914gqJUFI6PJ8p53urN4
Върнете се в началото Go down
laki
Консул
Консул




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: по темата   Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyВто Дек 20, 2011 3:24 pm

Колега ,ти ли си я чертал тази платка.Ако не си-защото знам кой я е чертал,редно е той да я качи тук,Поне да уважим труда му.И още нещо тази платка в този вид НЕ ТРЬГВА.
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 2 EmptyВто Дек 20, 2011 6:00 pm

laki написа:
Колега ,ти ли си я чертал тази платка.Ако не си-защото знам кой я е чертал,редно е той да я качи тук,Поне да уважим труда му.И още нещо тази платка в този вид НЕ ТРЬГВА.

не тази платка казах някъде по горе че несам я чертал аз и ли в друг форум да платката не тръгва консултирах се с майстор не пали генератора някои я е правил
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсачи - практически схеми
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Някои схеми на металотърсачи
» Практически наръчник на златотърсача
» МЕТАЛОТЪРСАЧИ XP

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Направи си Сам-
Идете на: