Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
GOLD miladinka VANQUISH mask Simplex голден TEKNETICS nokta врътка deus грунда Minelab Майнлаб lorenz nexus tesoro нишани wave kupuvam Spectrum Coil Fisher маск пират 5000 prodavam
 

 Металотърсачи - практически схеми

Go down 
+19
markantony
miros
magnetron!
ICETO_86
neron66
verotopasera
laki
hamido
mateus
bulpan
VIKING
Pakata
jagler
pechkata
Satan Claus
www
Petronii
SAGITTARIUS
S.P.Q.R.
23 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyВто Дек 20, 2011 9:22 pm

laki написа:
Колега ,ти ли си я чертал тази платка.Ако не си-защото знам кой я е чертал,редно е той да я качи тук,Поне да уважим труда му.И още нещо тази платка в този вид НЕ ТРЬГВА.
колега защо не тръгва къде е грешката сподели. Very Happy
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyВто Дек 20, 2011 9:27 pm

Pakata написа:
Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 4016714hЕто я и схемата с EAGLE. Работи перфектно.


Всъщност на тази схема неработи генератора а казваш че работи перфектно обясни кое и как и съответно защо схемата е публикувана с умишлени грешки най вероятно в стойностите на някои елементи.
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyВто Дек 20, 2011 9:40 pm

Very Happy


Последната промяна е направена от Pakata на Чет Яну 05, 2012 12:33 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyВто Дек 20, 2011 11:24 pm

голд


Последната промяна е направена от Pakata на Чет Яну 05, 2012 12:42 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyВто Дек 20, 2011 11:56 pm

Pakata написа:
Колеги сега си отворих апарата да видя дали няма грешка в схемата.Няма грешка така е схемата така е и генератора,не знам защо колегата пише ,че има грешка,че не работи генератора.Пробвай с тези навивки които аз съм ги дал.Успех Very Happy

Докато не се пробва не може да се провери , но за мен е малко съмнителен генератора , е сега прегледах някой схеми и видях този генератор в бийчкомбер .
Има разлики и това може да е причината да не работи , не би трябвало да е от намотките ,тъй като те не влизат в зависимост с генератора , между емитерите на транзисторите би трябвало да има
резистори , прехвърлящия кондензатор към намотката да е електролитен , стойностите на резисторите са с доста отклонения , не мога да твърдя че не работи докато не се провери , но наистина генератора е доста съмнителен.
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСря Дек 21, 2011 12:26 am

Petronii написа:
Pakata написа:
Колеги сега си отворих апарата да видя дали няма грешка в схемата.Няма грешка така е схемата така е и генератора,не знам защо колегата пише ,че има грешка,че не работи генератора.Пробвай с тези навивки които аз съм ги дал.Успех Very Happy

Докато не се пробва не може да се провери , но за мен е малко съмнителен генератора , е сега прегледах някой схеми и видях този генератор в бийчкомбер .
Има разлики и това може да е причината да не работи , не би трябвало да е от намотките ,тъй като те не влизат в зависимост с генератора , между емитерите на транзисторите би трябвало да има
резистори , прехвърлящия кондензатор към намотката да е електролитен , стойностите на резисторите са с доста отклонения , не мога да твърдя че не работи докато не се провери , но наистина генератора е доста съмнителен.
Колега не гледаи бийчкомбера много добре си работи генератора с тези стойности, един колега вече го е пуснал да работи в другия форум с тези стойности,схеми на генератори които си приличат много Very Happy
Върнете се в началото Go down
neron66
Легионер
Легионер
neron66



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: kolega dai info za 28ta kakiv diametir ima ednata bobina - imali znachenie   Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyПет Дек 23, 2011 3:59 pm

Pakata написа:
Petronii написа:
Pakata написа:
Колеги сега си отворих апарата да видя дали няма грешка в схемата.Няма грешка така е схемата така е и генератора,не знам защо колегата пише ,че има грешка,че не работи генератора.Пробвай с тези навивки които аз съм ги дал.Успех Very Happy

Докато не се пробва не може да се провери , но за мен е малко съмнителен генератора , е сега прегледах някой схеми и видях този генератор в бийчкомбер .
Има разлики и това може да е причината да не работи , не би трябвало да е от намотките ,тъй като те не влизат в зависимост с генератора , между емитерите на транзисторите би трябвало да има
резистори , прехвърлящия кондензатор към намотката да е електролитен , стойностите на резисторите са с доста отклонения , не мога да твърдя че не работи докато не се провери , но наистина генератора е доста съмнителен.
Колега не гледаи бийчкомбера много добре си работи генератора с тези стойности, един колега вече го е пуснал да работи в другия форум с тези стойности,схеми на генератори които си приличат много Very Happy
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyПет Дек 23, 2011 4:50 pm

neron66 написа:
Pakata написа:
Petronii написа:
Pakata написа:
Колеги сега си отворих апарата да видя дали няма грешка в схемата.Няма грешка така е схемата така е и генератора,не знам защо колегата пише ,че има грешка,че не работи генератора.Пробвай с тези навивки които аз съм ги дал.Успех Very Happy

Докато не се пробва не може да се провери , но за мен е малко съмнителен генератора , е сега прегледах някой схеми и видях този генератор в бийчкомбер .
Има разлики и това може да е причината да не работи , не би трябвало да е от намотките ,тъй като те не влизат в зависимост с генератора , между емитерите на транзисторите би трябвало да има
резистори , прехвърлящия кондензатор към намотката да е електролитен , стойностите на резисторите са с доста отклонения , не мога да твърдя че не работи докато не се провери , но наистина генератора е доста съмнителен.
Колега не гледаи бийчкомбера много добре си работи генератора с тези стойности, един колега вече го е пуснал да работи в другия форум с тези стойности,схеми на генератори които си приличат много Very Happy

вижте тук има голямо разминаване на стойности и пропуски на 2 резистора един кондензатор които е електролитен това е схема на бийчкомбер доста съмнителна работа е тоя генератор при мен нетръгна



Върнете се в началото Go down
neron66
Легионер
Легионер
neron66



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: колега начинаещ съм , дай повече инфо за сондата - по подробно ако може   Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyНед Дек 25, 2011 8:45 pm

Surprised
Pakata написа:
Petronii написа:
Pakata написа:
Колеги сега си отворих апарата да видя дали няма грешка в схемата.Няма грешка така е схемата така е и генератора,не знам защо колегата пише ,че има грешка,че не работи генератора.Пробвай с тези навивки които аз съм ги дал.Успех Very Happy

Докато не се пробва не може да се провери , но за мен е малко съмнителен генератора , е сега прегледах някой схеми и видях този генератор в бийчкомбер .
Има разлики и това може да е причината да не работи , не би трябвало да е от намотките ,тъй като те не влизат в зависимост с генератора , между емитерите на транзисторите би трябвало да има
резистори , прехвърлящия кондензатор към намотката да е електролитен , стойностите на резисторите са с доста отклонения , не мога да твърдя че не работи докато не се провери , но наистина генератора е доста съмнителен.
Колега не гледаи бийчкомбера много добре си работи генератора с тези стойности, един колега вече го е пуснал да работи в другия форум с тези стойности,схеми на генератори които си приличат много Very Happy
Върнете се в началото Go down
ICETO_86
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: схема   Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСря Дек 28, 2011 8:26 am

Кoлеги говорих с Миладин,пратих му схемата и той каза Че в генератора има грешка.Умишлено е допусната грешката и тези който разбират сигурно са я корегирали.Генаратора дава на късо по този начин както е дадено в схемата.Този генаратор няма нищо общо с този на биичкомбера,нека клегата кадето се изказа по този въпрос да не се заблуждава.Има и още грешки,успех на всички
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСря Дек 28, 2011 8:55 am

ICETO_86 написа:
Кoлеги говорих с Миладин,пратих му схемата и той каза Че в генератора има грешка.Умишлено е допусната грешката и тези който разбират сигурно са я корегирали.Генаратора дава на късо по този начин както е дадено в схемата.Този генаратор няма нищо общо с този на биичкомбера,нека клегата кадето се изказа по този въпрос да не се заблуждава.Има и още грешки,успех на всички
[justify]


като има грешки що не ги кажеш Smile
Върнете се в началото Go down
magnetron!
Преторий
Преторий




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: shema   Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСря Дек 28, 2011 9:31 am

verotopasera написа:
ICETO_86 написа:
Кoлеги говорих с Миладин,пратих му схемата и той каза Че в генератора има грешка.Умишлено е допусната грешката и тези който разбират сигурно са я корегирали.Генаратора дава на късо по този начин както е дадено в схемата.Този генаратор няма нищо общо с този на биичкомбера,нека клегата кадето се изказа по този въпрос да не се заблуждава.Има и още грешки,успех на всички
[justify]


като има грешки що не ги кажеш Smile

Момчета,ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ!!Работи ли схемата , не работи ли,че Миладин да питате ,че ако има грешки някой да ги каже ,ГОЛЯМ СПОР!!!Туй младото поколение сте големи калпазани ,всичко на готово да ви се даде.ВЗЕМИ ПОЯЛНИКА,седни запои 10 елемента и ще провериш работи ли или не работи схемата ,ако има грешки отстрани ги и направи схемата работеща,ТАКА СЕ ПРАВИ! Успех!
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСря Дек 28, 2011 2:08 pm

magnetron! написа:


Момчета,ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ!!Работи ли схемата , не работи ли,че Миладин да питате ,че ако има грешки някой да ги каже ,ГОЛЯМ СПОР!!!Туй младото поколение сте големи калпазани ,всичко на готово да ви се даде.ВЗЕМИ ПОЯЛНИКА,седни запои 10 елемента и ще провериш работи ли или не работи схемата ,ако има грешки отстрани ги и направи схемата работеща,ТАКА СЕ ПРАВИ! Успех!

Е то това е ясно , ако имах повече време до сега вече да съм пробвал , ей така за спорта , но сега няма време , работим от сутрин до вечер и не остава възможност . Отделно нали трябва и малкото време ,което остава да изкопаем по някоя дупка . Аз по -принцип не харесвам , когато някой пуска нещо фалшиво и не работещо и после гледа сеира на тези ,които малко разбират и правят първи стъпки схемотехниката . В индия има марков израз когато чужденец се сблъска с тамошната действителност му казват this is India , тук е нещо подобно , това е България , що да не вредим, като не помагаме .

drunken
Върнете се в началото Go down
Pakata
Новобранец
Новобранец
Pakata



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСря Дек 28, 2011 6:24 pm

ICETO_86 написа:
Кoлеги говорих с Миладин,пратих му схемата и той каза Че в генератора има грешка.Умишлено е допусната грешката и тези който разбират сигурно са я корегирали.Генаратора дава на късо по този начин както е дадено в схемата.Този генаратор няма нищо общо с този на биичкомбера,нека клегата кадето се изказа по този въпрос да не се заблуждава.Има и още грешки,успех на всички
Добре колега защо не ги споделиш тия грешки.
Върнете се в началото Go down
verotopasera
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСря Дек 28, 2011 7:21 pm

Pakata написа:
verotopasera написа:
Pakata написа:
Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 4016714hЕто я и схемата с EAGLE. Работи перфектно.


Всъщност на тази схема неработи генератора а казваш че работи перфектно обясни кое и как и съответно защо схемата е публикувана с умишлени грешки най вероятно в стойностите на някои елементи.
при мен работи точно по тази схема перфектно ,не знам с какви предавателни намотки пробвате.успех.

Колега щом казваш че работи що некачиш клип да видиме че работи или поне снимки.
Върнете се в началото Go down
miros
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyСъб Яну 28, 2012 11:03 pm

Та , докъде стигна работата ? Интересувам се от схемата и наблюдавам темата .
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyНед Яну 29, 2012 4:43 pm

В саита на Империо , форума .Прегледаи я там темата.
Върнете се в началото Go down
djaksparrow
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyПон Яну 30, 2012 1:03 am

markantony написа:
В саита на Империо , форума .Прегледаи я там темата.
Колега в кои саит Благодаря.
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyПон Яну 30, 2012 10:54 am

Форум металдетектинг -трябва да се регистрираш, за да разглеждаш схемите.
Върнете се в началото Go down
djaksparrow
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyНед Фев 12, 2012 12:21 am

verotopasera написа:
ICETO_86 написа:
Кoлеги говорих с Миладин,пратих му схемата и той каза Че в генератора има грешка.Умишлено е допусната грешката и тези който разбират сигурно са я корегирали.Генаратора дава на късо по този начин както е дадено в схемата.Този генаратор няма нищо общо с този на биичкомбера,нека клегата кадето се изказа по този въпрос да не се заблуждава.Има и още грешки,успех на всички
[justify]


като има грешки що не ги кажеш Smile
Колеги работи ли тази схема или е пак някакво менте,дайте съвет заслужава ли си да се прави.
Върнете се в началото Go down
miros
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyПон Фев 27, 2012 9:15 pm

djaksparrow написа:
verotopasera написа:
ICETO_86 написа:
Кoлеги говорих с Миладин,пратих му схемата и той каза Че в генератора има грешка.Умишлено е допусната грешката и тези който разбират сигурно са я корегирали.Генаратора дава на късо по този начин както е дадено в схемата.Този генаратор няма нищо общо с този на биичкомбера,нека клегата кадето се изказа по този въпрос да не се заблуждава.Има и още грешки,успех на всички
[justify]


като има грешки що не ги кажеш Smile
Колеги работи ли тази схема или е пак някакво менте,дайте съвет заслужава ли си да се прави.

Аз задавам същия въпрос : моля дайте съвет от хора които са изпълнили тази схема . Заслужава ли се да се захване човек да прави тази схема ?
Благодаря предварително
Върнете се в началото Go down
georgi_at
Легионер
Легионер
georgi_at



Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyПет Мар 09, 2012 7:49 am

в някой схеми съм виждал написано :фаза:това потенциометър за земния баланс или не.
Върнете се в началото Go down
Siromahus
Новобранец
Новобранец




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyПет Мар 09, 2012 7:28 pm

фаза - нагласяш фазовата разлика между тх и рх ,за да сработи земния баланс и дискриминацията.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyНед Мар 11, 2012 9:12 am

miros написа:

Аз задавам същия въпрос : моля дайте съвет от хора които са изпълнили тази схема . Заслужава ли се да се захване човек да прави тази схема ?
Благодаря предварително
Да ще работи ако се подмени генератора със генератора на Магнума и след 4046 се върже 4011...Успех...
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсачи - практически схеми    Металотърсачи - практически схеми   - Page 3 EmptyВто Мар 13, 2012 11:53 pm

pechkata написа:
miros написа:

Аз задавам същия въпрос : моля дайте съвет от хора които са изпълнили тази схема . Заслужава ли се да се захване човек да прави тази схема ?
Благодаря предварително
Да ще работи ако се подмени генератора със генератора на Магнума и след 4046 се върже 4011...Успех...

Сега като гледам , вярно след 4046 няма нищо и ключовете няма да могат да се управляват правилно. Озадачава ме и това R6 2.2 MOm и последващото свързване , каква функция представляват.

scratch
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсачи - практически схеми
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Някои схеми на металотърсачи
» Практически наръчник на златотърсача
» МЕТАЛОТЪРСАЧИ XP

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Направи си Сам-
Идете на: