Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
    Keywords
    нишани lorenz tesoro kupuvam Coil miladinka TEKNETICS deus грунда Майнлаб Minelab nokta prodavam VANQUISH Fisher Spectrum голден 5000 GOLD nexus wave mask пират врътка Simplex маск
     

     „Мирното съвместно същестуваване с исляма”

    Go down 
    +17
    Lamas
    ianmaklaud
    sdsds
    versay
    stil
    stan960
    Radislav
    hubavito
    madeyes
    Podlecii.avg
    alireza
    Трибал-М
    бобо
    Kolev
    charon
    ivanasen
    lomidol
    21 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
    АвторСъобщение
    hubavito
    Легионер
    Легионер




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyНед Сеп 01, 2013 11:33 pm

    Чета и се чудя как почти няма тема в която някой да не скара с някой (типично българска черта). Моето мнение по темата е че почти винаги в България е имало мирно съществуване на двете религии с малки изключения. Сами споменавате че ниско образованите попадат под по силем контрол на религията, за това и според мен ислямската вяра набира сила защото света не върви в посока на образоване, а тъкмо обратното. Никой не коментира клипчето от началото на темата за някои е по важно да се карат, щом им доставя удоволствие да са живи и здрави. Зачудих се като гледах клипчето каква е тази насадена омраза в хората че чак се катерят чупят кръстовете, а дори им ръкопляскат. Ако религията която изповядват е толерантнаа тези хора не биха направили такова нещо. Отговора на въпроса е че са ниско интелигентни и по скоро хора без работа.
    Върнете се в началото Go down
    Radislav
    Цезар
    Цезар




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyНед Сеп 01, 2013 11:45 pm

    Скъпи колеги и приятели,
    стана ми тъжно, когато прочетох как се нападате, обиждате и нагрубявате.Това, както и ЛИПСАТА на достоверна информация и изкривените Ви разбирания по въпросите за религията и теологията ме подтикнаха да взема отношение по тази тема.
    Първо:-да се опитам да внеса малко яснота относно това -Какво е Бог и какви са разбиранията относно понятието за това.Няма да се впускам в подробности.За интересуващите се има достатъчно литература и видеоматериали.
    Тук иде реч за КОЛОСАЛНО количество високоинтелигентна материя от свръхфина високовибрираща ЕНЕРГИЯ, която е Разумна и ТВОРЯЩА...Нека не бъдем наивни, че с ограничените си мозъци можем да обхванем онова, което изпълва това понятие.Можем само отчасти да се опитаме да го разберем...
    В Азия и по точно в Тибет хората, когато се обръщат в молитвите си към него казват:"-О, Висш Разум...", а не Боже, Господи и др.подобни...И мисля, че те са най-близо до истината.За пример обичам да посочвам едно животно, което на различни езици звучи по различен начин: хорс, кавал, ат, лошадъ,...но в края на краищата от където и да го погледнеш разбираш, че животното си е едно и също и иде реч за коня...Така е и със понятието за Бог- много имена, много(грешни) разбирания, но  едно начало.
    Второ:-за религиите...Ами те са се появявали тогава, когато хората в определеното географско място са били готови да ги възприемат, като целта им е била да обединяват хората и те да еволюират, а не да ги настройват и противопоставят.Като всяка една религия си е изпълнила предназначението в даденият исторически период.Проблемът е,че с времето те са изкривени, изопачени и използвани за да се упражнява КОНТРОЛ над масите и чрез тях да се прокарват определени лични интереси на група хора.
    Ще Ви напиша, че Христос не е бил християни, Буда не е бил будист, нито Мохамед е бил мохамеданин..., а пък Вие се замислете и поразсъждавайте върху това !
    Другото с , което МНОГО се злоупотребява е написаното в Корана за свещенната война...Иде реч за война с нашите недостатъци и пороци, а не за война с други религии...
    И още много по темата, но мисля, че всеки който търси-рано или късно намира...Не само алтъни, а отговорите на въпросите за "смисълът на Живота", "защо съм се появил на този свят", "защо има щастливи и нещастни, здрави и болни, бедни и богати...", "защо има добри и лоши хора-и аз какъв искам да бъда", "дали забогатяването ми е най-важното нещо в живота и правилно ли е да стане "на всяка цена" дори и, ако в следствие на това някой друг е прецакан...", "Какво става, когато напусна този свят и къде отива Душата ми...?" (Само да поясня, че душата е ЕИК - енергийно-информационен комплекс, а не някакво имагинерно понятие лишено от смисъл...)
    Потърсете за вас си отговорите на тези въпроси и Ви гарантирам, че ще направите невероятен скок в своята лична (духовна) еволюция...А дори и да не намерите всички отговори, то аз съм сигурен,че тези въпроси ще доведат със себе си нови и то ще бъде достатъчно за да започнете да търсите и да проглеждате.В един момент ще бъдете ТЪРСАЧИ на пътя на духа, което пък води със себе си разбирането, че ВСИЧКИ сме взаимно свързани във вселената-хора, растения, животни.Всички произлизаме от общо начало и сме БРАТЯ и СЕСТРИ на този свят.Няма значение каква религия изповядваш, какъв ти е цвета на кожата и какъв език говориш.Има значение дали си Человек или си човекоподобен !
    Идват времена, когато религиите ще се разпаднат и човечеството ще бъде обединено под "една вяра и едно небе"-разбирането за ИСТИНАТА на нещата.
    За тези, които имат търсене по пътя на Духовноста прилагам няколко ключета.Нека те отворят вратите към пътя към Духа.И нека тъсенето Ви никога не престава, колкото труден, прашен и трънлив да е той...

    http://edinnouchenie.bg/str.php
    книгите на Ваклуш Толев- "История на религиите" и други,
    Както и филма "Raising of the new eden"-потърсете го и го изгледайте.Гарантирам Ви, че след него ще имате много размисли в главите си...
    Нещата не свършват с изброеното от мен, а започват.Който е готов да тръгне по този път-ще върви.Рано или късно всеки стъпва на него- това е Истината.И нека, който е стъпил- "Да бъде Благословен!"

    А на всички останали желая Здраве и Късмет.
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 12:14 am

    Възможно е и да сме братя и сестри,но при тази огромна разлика в интелектуалните равнища,не съм оптимист за близкото бъдеще.Авангардът е на път да колонизира близкия Космос,ариегардът ги дърпа за шлиферите,за да ги вкара в лоното на правата вяра.


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    stan960
    Джадай
    Джадай
    stan960



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 12:18 am

    Podlecii.avg написа:
    lomidol написа:
    На това аз казвам Толерастия
    Щото върви в тяхна държава вземи си една мюсюслманка за жена и си отвори магазинче. ....
    ..и на третия ден ще си заклан някъде и никой нама да го интересува за теб , щото си чуждоверец
    долна и мръсна свиньо!!!!!! по-тъпо парче от теб никога не бях виждал!!!! най-страшното робство по тези земи от 2000год. насам е точно сегашното!!!! само преди няколко дни се върнах от Гърция и за разлика от тук, там няма платени паркинги, няма полиция зад храстите по пътищата, като стана въпрос за пътищата ми: поне 3 пъти са по широки и подържани от тези в скапаната държава  в която всички ние живеем!!!! абсолютно във всеки магазин хората там като разберат че си чужденец и задължително ти говорят поне на други 3-4  езика освен гръцкия (включително и турски) ако поне малко си направиш труда да опознаеш съседните нам страни, и начина и стандарта им на живот , сам ще си направиш извода че всички ние тук сме РОБИ в СОБСТВЕНАТА си ДЪРЖАВА!!!!!!!! извинявай, но за мен ТИ си абсолютен ГЛУПАК!!!!!
    -Бая силничко изказване баце и що пък трябва да обиждаш на свиня или по традиция искаш да подчертаеш ква ти е религията макар че етинически си чист българин или по скоро по родова линия вероотстъпник -Това че си минал през еди къде си като турист не значи че си схванал същноста на народа и държавата където си бил временно -През мен примерно на ден минават по не по малко от 100 чужденци от всички държави в ЕС -Много малък процент от тях ми говорят на английски и определено не разбират никакъв чужд език за култура да не говорим -Гърците не знам що ги даваш за пример като примерно от група наброяваща 20-30 човека най много двама ще говорят слаб английски другите си мелят на техното си наречие -Това че ти примерно си контактувал с по образована среда от хора не значи че това е преобладаващ процент от населението -В това отношение ние Българите ги бием всичките тъпи бюргери от Западна Европа както и всичките ни съседи по граница............................................Cool 
    Върнете се в началото Go down
    stil
    Легионер
    Легионер
    stil



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 2:34 pm

    Защо админите не изтрият тази тема?
    Исляма или християнството какво общо има с нашето хоби?
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 2:50 pm

    stil написа:
    Защо админите не изтрият тази тема?
    Исляма или християнството какво общо има с нашето хоби?
    Админите не вземат отношение,защото темата е точно на мястото си,на собствена територия,където...(прочети какво се допуска).
    Тук можеш да "отвориш" тема за ръчно плетиво,за черно-бяла фотография и т.н.,и да пишеш на афгански.Точно тук е и "маймунарника",а това вече е добре да се съблюдава строго!
    Поздрави и късмет!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    versay
    Новобранец
    Новобранец
    versay



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: d   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 3:54 pm

    аз и моята съпруга си живеем 4 години заедно аз съм християнин а мойта муслуманка празнуваме християнски и муслимански празници нито тя нито пик техните саме гледали с лошо нито пък наште това трябва да го разберем.Като отида за турция разговарялисме с свекаря за историята и той само казва времената са били такива не само в бг е било така на всякиде посвета е имало това
    Върнете се в началото Go down
    sdsds
    Про-Консул
    Про-Консул
    sdsds



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 4:53 pm

    То може да се пуска всякаква тема в този раздел,въпроса е да ли е нужно точно такава да се пуска.Уж форума е за металдетектинг да се поддържаме и да сме единни в хобито...а то пак ще се делим на наши и ваши Shocked 
    Върнете се в началото Go down
    Kolev
    Цезар
    Цезар
    Kolev



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 4:59 pm

    Интелигентните и добре възпитани хора, от каквито и да е религии, могат да съжителстват при каквито и да е обстоятелства.


    Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
    На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
    Върнете се в началото Go down
    lomidol
    Цезар
    Цезар
    lomidol



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 8:34 pm

    Kolev написа:
    Интелигентните и добре възпитани хора, от каквито и да е религии, могат да съжителстват при каквито и да е обстоятелства.

    Поздрави за мнението.
    Тук с 1колегите разговаряме по теми които не са свързани с хобито и не виждам защо трябва да ЗАБУЛВАМЕ темата
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 8:59 pm

    sdsds написа:
    То може да се пуска всякаква тема в този раздел,въпроса е да ли е нужно точно такава да се пуска.Уж форума е за металдетектинг да се поддържаме и да сме единни в хобито...а то пак ще се делим на наши и ваши Shocked 
    Ти си първия,който вижда някакво делене и противопоставяне.Когато има глобални проблеми не трябва да бягаме от тях и да замазваме истината ...Колегата Колев ти е е отговорил съвсем точно!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПон Сеп 02, 2013 9:58 pm

    Момчета каво ще спечелиме всички ние от това нищо всеки ден губиме живота си,скъпи мили години се прахосват в робство.То тези в парламента се оказаха по голями поробители от турците.И губиме пари цености за нас е противозоконно за други е законно понеже са от власта.Милиярди около 160 само за 23.години не бой се народе още може.И сега се белосваме кой мисюлманин кой. християнин Бог е един ннаш баща.Останахме без злато и пари а и работя няма кой е виновен Турците ли.
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyСря Сеп 04, 2013 1:27 pm

    alireza написа:
     Момчета каво ще спечелиме всички ние от това нищо всеки ден губиме живота си,скъпи мили години се прахосват в робство.То тези в парламента се оказаха по голями поробители от турците.И губиме пари цености за нас е противозоконно за други е законно понеже са от власта.Милиярди около 160 само за 23.години не бой се народе още може.И сега се белосваме кой мисюлманин кой. християнин Бог е един ннаш баща.Останахме без злато и пари а и работя няма кой е виновен Турците ли.
    ...Колега,ако имаш плътски щения и си подхванал жената,ама не може да ти стане,все има някой виновен-дъртозата,бирата,ракията...,но не и комшията.Възможно е той дори да ти помага,като те отменя от време на време...


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    madeyes
    Новобранец
    Новобранец
    madeyes



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyСря Сеп 04, 2013 9:37 pm

    Трибал-М написа:
    alireza написа:
     Момчета каво ще спечелиме всички ние от това нищо всеки ден губиме живота си,скъпи мили години се прахосват в робство.То тези в парламента се оказаха по голями поробители от турците.И губиме пари цености за нас е противозоконно за други е законно понеже са от власта.Милиярди около 160 само за 23.години не бой се народе още може.И сега се белосваме кой мисюлманин кой. християнин Бог е един ннаш баща.Останахме без злато и пари а и работя няма кой е виновен Турците ли.
    ...Колега,ако имаш плътски щения и си подхванал жената,ама не може да ти стане,все има някой виновен-дъртозата,бирата,ракията...,но не и комшията.Възможно е той дори да ти помага,като те отменя от време на време...
    хахахаахах
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyЧет Сеп 05, 2013 2:20 pm

    Приятелю дълбок поклон пред твойта мъдрост и точност,но все пак нека да запазиме взаимни отношения данеги разваляме с обиди о грозни намеси от полова страна.Обиччам женаси не казвам,че е цвете без мирис но съм доволен Бог ми даде точно тази която трябва.Да ли става или не ще го запазя в тайна.
    Върнете се в началото Go down
    ianmaklaud
    Новобранец
    Новобранец
    ianmaklaud



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyЧет Сеп 05, 2013 3:17 pm

    madeyes написа:
    Трибал-М написа:
    alireza написа:
     Момчета каво ще спечелиме всички ние от това нищо всеки ден губиме живота си,скъпи мили години се прахосват в робство.То тези в парламента се оказаха по голями поробители от турците.И губиме пари цености за нас е противозоконно за други е законно понеже са от власта.Милиярди около 160 само за 23.години не бой се народе още може.И сега се белосваме кой мисюлманин кой. християнин Бог е един ннаш баща.Останахме без злато и пари а и работя няма кой е виновен Турците ли.
    ...Колега,ако имаш плътски щения и си подхванал жената,ама не може да ти стане,все има някой виновен-дъртозата,бирата,ракията...,но не и комшията.Възможно е той дори да ти помага,като те отменя от време на време...
    хахахаахах
    Върнете се в началото Go down
    ianmaklaud
    Новобранец
    Новобранец
    ianmaklaud



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyЧет Сеп 05, 2013 7:11 pm

    [quote="ivanasen"][quote="lomidol"]https://www.youtube.com/watch?v=fkgHkxIfgBc
    През 635 г. сл. Хр. три години след смъртта на Мохамед, армиите на полумесеца нахлуват в християнска Сирия и християнска Палестина. През 638 г. те превземат Йерусалим и Божи гроб. През 640 г. след като са завладели Персия и Армения, навлизат в християнски Египет и в християнския Магреб. Това са днешните Алжир и Мароко. През 668 г. нападат Константинопол. През 711 г. прекосяват Гибралтар и атакуват католическия Иберийски полуостров. Завладяват Португалия и Испания и владеят Иберийския полуостров цели осем века.


    Ето и цалата статия , ама е малко дълга и се опитах на части ...
    ама на който му се чете моля!
    Привържениците на мита за „мирното съвместно същестуваване с исляма”, нека да прочетат разказите за изгорените мъжки и женски манастири, за осквернените църкви, за изнасилените монахини, за християнките и еврейките, отвлечени в харемите на победителите, за разпъванията на кръст в Кордоба, обесените в Гранада, обезглавените в Толедо и Барцелона, Севиля и Замора. Християните в Севиля били обезглавени по заповед на Мутамид, който украсил двореца си с отсечени глави на евреи и християни. Само споменаването на името на Исус означавало мигновена екзекуция чрез разпъване на кръст, обезглавяване, обесване или набиване на кол. Същите наказания се прилагали за всеки, който бие камбана в църква. За всеки, който носел дрехи в зелено – цвят, запазен само за мюсюлманите. Всички християни и евреи били длъжни да се покланят и да правят път на мюсюлманите на улицата.

    От Испания в 721г., те преминали в католическата Франция. Прекосили Пиринеите и превзели Нарбона. Там изклали всички мъже и взели в робство жените и децата. После продължили към Каркасон. Оттам отишли в Ним, където избили монасите и монахините. От Ним поели към Дижон и Лион, където ограбили и разрушили всички църкви, до една.

    През 731 г. пристигнали пред Бордо с 380 000 пехотинци и 16 000 конница. Градът се предал. От Бордо тръгнали към Поатие, сетне към Тур. През 732 г. Карл Мартел ги победил в битката при Поатие. Ако това не беше се случило, днес европейците щяха да танцуват под ударите на дайрето.

    През 827 г. завоевателите се появили в Сицилия. Като колели, обезглавявали и набивали на кол, както им бил обичая, те завладели Сиракуза и Таормина. След това – Месина и Палермо. Останали в Сицилия два века, докато норманите не ги прогонили. Но през 836 г. пристигнали в Бриндизи. През 840 г. – в Бари. Ислямизирали и Пулия. През 841 г. превзели Анкона. После прекосили Адриатика, върнали се в Тиренско море и през лятото на 846г. се появили в Остия. Ограбили и опожарили града и като се придвижили нагоре по устието на Тибър, стигнали до Рим. Обсадили го и една нощ нахлули в града. Ограбили и опустошили базиликите Св. Петър и Св. Павел. За да се отърве от тях, папа Сергий II се съгласил да им плаща годишен данък от 25 хиляди сребърника. Наследникът му Лео IV издигнал лъвските стени около Рим, за да го предпази от бъдещи нападения.

    Напуснали Рим, но се появили в Кампания. Унищожили Монтекасино и обезлюдили Салерно. В този град се забавлявали, като отнемали всяка нощ девствеността на една монахиня. Знаете ли къде? На олтара, в катедралата. През 898 г. нахлули в Прованс, по-точно в Сан Тропе. Заселили се там, и в 911г. прекосили Алпите и влезли в Пиемонт.

    Окупирали Торино и Казале, изгорили всички църкви и библиотеки, избили хиляди християни. Сетне се отправили към Швейцария, към долината Граубунден и женевското езеро. Но снеговете ги отблъснали, затова направили кръг и върнали в топлия Прованс. През 940г. окупирали Тулон…

    Днес е левичари и ислямисти много обичат да обвиняват Християнството заради Кръстоносните походи. Но походите, организирани за Божи гроб и Йерусалим са отговор на четиривековното мюсюлманско нашествие и окупация на Европа. Първият кръстоносен поход е обявен чак през 1095г., от папа Урбан II. Походите били контранападение срещу ислямското нашествие в Европа. Опит за отклоняване на нашествието. Именно, след края на Кръстоносните походи мюсюлманите възобновили и засилили репресиите срещу християните.

    Този път турците се заели с тази задача. През 1356 г., 84 години след Осмия кръстоносен поход, турците превзели Галиполи, полуостровът, който се простира на сто километра по северните брегове на Дарданелите. Оттам те завладели югоизточна Европа и окупирали Тракия, Македония и Албания. Покорили Сърбия. Парализирали Константинопол. Нахлули във Валахия, Молдова, Трансилвания, България и Румъния. През 1430 г. окупирали Венеция. Разгромили християнските армии край Варна през 1444 г. През 1453г. паднал Константинопол. Вероятно не сте чели хрониките на писаря Фаранцес за падането на Константинопол? Защото Европа плаче само за страданията на мюсюлманите, а не за християните, евреите, будистите, хиндуистите.

    За левичаро-ислямистите не е политически коректно да се знаят подробности за падането на Константинопол. Да научат как са били изклани жителите на града, много от които потърсили убежище в църквата „Света София”, докато Мехмет II обстрелвал града. Патриархът отслужил литургия в опит да успокои хората. Децата плачели от ужас. Османските войски отблъснали защитниците на града от Венеция, Генуа и Испания и ги изклали. После нахлули в катедралата и обезглавили всички, дори и бебетата. Забавлявали се, като гасели свещите с малките им отсечени глави. Константинопол горял, турците разпъвали на кръст, бесели, набивали на кол. Еничарите насилвали и колели монахините – четири хиляди за няколко часа! Султанът Мехмет имал слабост към малки момчета. Затова заповядал да доведат първородния син на византийския аристократ Нотарас – 14 годишно момче. Пред очите на всички Мехмет го изнасилил. После заповядал да доведат и семейството на момчето. Родителите му, бабите и дядовците, чичовците, лелите и братовчедите. Султанът собственоръчно им отсякъл главите. Константинопол станал Истанбул.

    Три години по-късно, през 1456 г., турците завладели Атина. Там Мехмет II превърнал всички църкви в джамии. После се насочили към Венецианската република. През 1476 г. войските им се появили във Фритули и в долината Исонцо. През 1480 г. се нахвърлили върху Пулия и на 28 юли Ахмет паша превзел Отранто. Нахлули в катедралата и веднага обезглавили архиепископа. После отсекли главите на всички свещеници. Отвлекли младите жени и ги хвърлили на войниците. Останали осемстотин оцелели момичета и момчета на около осемнадесет години ги докарали в лагера на Ахмет паша, който им предложил избор: „Какво искате – да приемете правата вяра, или да умрете?”

    „Искам да умра!” – отговорил 16-годишния Антонио Грималди Пецула, тъкач на дрехи. Другите го последвали: „И аз, и аз, и аз!” Ахмет паша изпълнил желанието им – всички да бъдат обезглавени. На ден падали по сто глави. Клането продължило осем дни. Само един човек на име Марио Бернабей спасил живота си, като приел Исляма. Но скоро след това се оказало, че е лош мюсюлманин и го набили на кол.
    отговора ми е единственно до тоя дето се пише али рязания-нека не вземат отношение другите чалми във форума-циганино али реза знаеш ли защо живееш в меден рудник а не в комлука където бяхте-щото баща ти дъртия мангал беше ухо на Дс и тропаше другите мангали и чичковците му подариха апартамент за вярна служба-циганино а знаеш ли защо племенницата ти не е от брат ти а от мен нали сте големи ебачи и защо циганино на снаха ти и трябваха на вечер по 8 българчета а не мангали-аз циганино съм готов да платя теста за бащинство-струва 800лв но ако теста е правилен и аз съм таткото ще ми върнеш ли парите-вярно снаха ти е българка с мокри гащи и е готина но ще ми платиш ли циганино за 4 години в които съм я задоволявал-омръзна ми циганино да се заигравате с етническия мир и ни струва много скъпо циганино-давам ти пример-малко градче като Стралджа до Петолъчката е с 4000 българи и 5000 цигани-нее циганино няма ромски етнос ром значи ромънец а Мангалия е голяма област нещо като Добруджа и е над нея и от тия 5000 цигани половината получават помощи по 400-700 лв-затова циганино няма пари за пенсии и щото ви плащаме тока и водата-когато циганино Ви сменяха имената аз бях в Атия във ареста-дежурния капитан втори ранг циганино каза че това е грешка а трябва да ви изколим за една вечер и за 20 г света ще забрави и е бил прав циганино-това което циганино съм работил най много е учител и още като нов учител циганино бях в турско село и на въпрос от темата земя на герои-за Ботев за Левски за тия от Априлското въстание-добре деца какво чувство изпитал българския народ като обесили Левски и отговора-радостно другари-то е наш враг разбрах че офицера е бил прав-сега циганино и аз съм капитан втори ранг от запаса и с нетърпение чакам призовка за запас в която да пише-за една нощ изколете мангалите в следващата рязаните в третата македонците и си върнете държавата-бих я приветствал с радост циганино и бих се отзовал-етничаския мир ни струва много по скъпо циганино-и в най старата демокрация Америка циганите и неграта живеете в гета





















    Върнете се в началото Go down
    ianmaklaud
    Новобранец
    Новобранец
    ianmaklaud



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyЧет Сеп 05, 2013 7:31 pm

    защо ли предния ми пост е изтрит-Кире вярно че си от Кържали и сигурно живееш с кадъна но къде е предния ми пост-аз се зарадвах на темата и написах че в последните 24 г в България са построени 1300 джамии и само 35 църкви-попитах и защо като гръмнаха Илииката Павлов от Мулти груп парите и печелившите му фирми се оказаха в ДПС-попитах и защо всички силни медии са на същата партия-попитах и защо циганина Меди Доганов е 24 г във власта и разпределя баницата-попитах и защо няма българин спечелил еврофондове в рибовъдство-животновъдство-селско стопанство-енергиини пректи а са все мюсулмански имена-попитах и защо 25 процента от тия фондове остават за дпс-ето ви ги обръчите от фирми на Доган имаше и по неудобни въпроси и поста беше изтрит
    Върнете се в началото Go down
    ianmaklaud
    Новобранец
    Новобранец
    ianmaklaud



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyЧет Сеп 05, 2013 7:37 pm

    и сайта ли е на господарите на Доган Станишев и Сидеров че ме триете-вярно че нямам айпи адрес щото всеки път ползвам различен но то е заради куките-ето ми телефона дайте им него-има имей адрес-0882557799
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyЧет Сеп 05, 2013 9:56 pm

    alireza написа:
    Приятелю дълбок поклон пред твойта мъдрост и точност,но все пак нека да запазиме взаимни отношения данеги разваляме с обиди о грозни намеси от полова страна.Обиччам женаси не казвам,че е цвете без мирис но съм доволен Бог ми даде точно тази която трябва.Да ли става или не ще го запазя в тайна.
    Колега,Алиреза,това,което съм написал е символично,трябва да се разбира в "преносен смисъл"!То не се отнася конкретно до теб и съпругата ти,опитай да го разбереш правилно.То е подобно на алегорията в детските приказки...Поздрави!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    stan960
    Джадай
    Джадай
    stan960



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyЧет Сеп 05, 2013 11:59 pm

    ianmaklaud написа:
    ivanasen написа:
    lomidol написа:
    https://www.youtube.com/watch?v=fkgHkxIfgBc
    През 635 г. сл. Хр. три години след смъртта на Мохамед, армиите на полумесеца нахлуват в християнска Сирия и християнска Палестина. През 638 г. те превземат Йерусалим и Божи гроб. През 640 г. след като са завладели Персия и Армения, навлизат в християнски Египет и в християнския Магреб. Това са днешните Алжир и Мароко. През 668 г. нападат Константинопол. През 711 г. прекосяват Гибралтар и атакуват католическия Иберийски полуостров. Завладяват Португалия и Испания и владеят Иберийския полуостров цели осем века.


    Ето и цалата статия , ама е малко дълга и се опитах на части ...
    ама на който му се чете моля!
    Привържениците на мита за „мирното съвместно същестуваване с исляма”, нека да прочетат разказите за изгорените мъжки и женски манастири, за осквернените църкви, за изнасилените монахини, за християнките и еврейките, отвлечени в харемите на победителите, за разпъванията на кръст в Кордоба, обесените в Гранада, обезглавените в Толедо и Барцелона, Севиля и Замора. Християните в Севиля били обезглавени по заповед на Мутамид, който украсил двореца си с отсечени глави на евреи и християни. Само споменаването на името на Исус означавало мигновена екзекуция чрез разпъване на кръст, обезглавяване, обесване или набиване на кол. Същите наказания се прилагали за всеки, който бие камбана в църква. За всеки, който носел дрехи в зелено – цвят, запазен само за мюсюлманите. Всички християни и евреи били длъжни да се покланят и да правят път на мюсюлманите на улицата.

    От Испания в 721г., те преминали в католическата Франция. Прекосили Пиринеите и превзели Нарбона. Там изклали всички мъже и взели в робство жените и децата. После продължили към Каркасон. Оттам отишли в Ним, където избили монасите и монахините. От Ним поели към Дижон и Лион, където ограбили и разрушили всички църкви, до една.

    През 731 г. пристигнали пред Бордо с 380 000 пехотинци и 16 000 конница. Градът се предал. От Бордо тръгнали към Поатие, сетне към Тур. През 732 г. Карл Мартел ги победил в битката при Поатие. Ако това не беше се случило, днес европейците щяха да танцуват под ударите на дайрето.

    През 827 г. завоевателите се появили в Сицилия. Като колели, обезглавявали и набивали на кол, както им бил обичая, те завладели Сиракуза и Таормина. След това – Месина и Палермо. Останали в Сицилия два века, докато норманите не ги прогонили. Но през 836 г. пристигнали в Бриндизи. През 840 г. – в Бари. Ислямизирали и Пулия. През 841 г. превзели Анкона. После прекосили Адриатика, върнали се в Тиренско море и през лятото на 846г. се появили в Остия. Ограбили и опожарили града и като се придвижили нагоре по устието на Тибър, стигнали до Рим. Обсадили го и една нощ нахлули в града. Ограбили и опустошили базиликите Св. Петър и Св. Павел. За да се отърве от тях, папа Сергий II се съгласил да им плаща годишен данък от 25 хиляди сребърника. Наследникът му Лео IV издигнал лъвските стени около Рим, за да го предпази от бъдещи нападения.

    Напуснали Рим, но се появили в Кампания. Унищожили Монтекасино и обезлюдили Салерно. В този град се забавлявали, като отнемали всяка нощ девствеността на една монахиня. Знаете ли къде? На олтара, в катедралата. През 898 г. нахлули в Прованс, по-точно в Сан Тропе. Заселили се там, и в 911г. прекосили Алпите и влезли в Пиемонт.

    Окупирали Торино и Казале, изгорили всички църкви и библиотеки, избили хиляди християни. Сетне се отправили към Швейцария, към долината Граубунден и женевското езеро. Но снеговете ги отблъснали, затова направили кръг и върнали в топлия Прованс. През 940г. окупирали Тулон…

    Днес е левичари и ислямисти много обичат да обвиняват Християнството заради Кръстоносните походи. Но походите, организирани за Божи гроб и Йерусалим са отговор на четиривековното мюсюлманско нашествие и окупация на Европа. Първият кръстоносен поход е обявен чак през 1095г., от папа Урбан II. Походите били контранападение срещу ислямското нашествие в Европа. Опит за отклоняване на нашествието. Именно, след края на Кръстоносните походи мюсюлманите възобновили и засилили репресиите срещу християните.

    Този път турците се заели с тази задача. През 1356 г., 84 години след Осмия кръстоносен поход, турците превзели Галиполи, полуостровът, който се простира на сто километра по северните брегове на Дарданелите. Оттам те завладели югоизточна Европа и окупирали Тракия, Македония и Албания. Покорили Сърбия. Парализирали Константинопол. Нахлули във Валахия, Молдова, Трансилвания, България и Румъния. През 1430 г. окупирали Венеция. Разгромили християнските армии край Варна през 1444 г. През 1453г. паднал Константинопол. Вероятно не сте чели хрониките на писаря Фаранцес за падането на Константинопол? Защото Европа плаче само за страданията на мюсюлманите, а не за християните, евреите, будистите, хиндуистите.

    За левичаро-ислямистите не е политически коректно да се знаят подробности за падането на Константинопол. Да научат как са били изклани жителите на града, много от които потърсили убежище в църквата „Света София”, докато Мехмет II обстрелвал града. Патриархът отслужил литургия в опит да успокои хората. Децата плачели от ужас. Османските войски отблъснали защитниците на града от Венеция, Генуа и Испания и ги изклали. После нахлули в катедралата и обезглавили всички, дори и бебетата. Забавлявали се, като гасели свещите с малките им отсечени глави. Константинопол горял, турците разпъвали на кръст, бесели, набивали на кол. Еничарите насилвали и колели монахините – четири хиляди за няколко часа! Султанът Мехмет имал слабост към малки момчета. Затова заповядал да доведат първородния син на византийския аристократ Нотарас – 14 годишно момче. Пред очите на всички Мехмет го изнасилил. После заповядал да доведат и семейството на момчето. Родителите му, бабите и дядовците, чичовците, лелите и братовчедите. Султанът собственоръчно им отсякъл главите. Константинопол станал Истанбул.

    Три години по-късно, през 1456 г., турците завладели Атина. Там Мехмет II превърнал всички църкви в джамии. После се насочили към Венецианската република. През 1476 г. войските им се появили във Фритули и в долината Исонцо. През 1480 г. се нахвърлили върху Пулия и на 28 юли Ахмет паша превзел Отранто. Нахлули в катедралата и веднага обезглавили архиепископа. После отсекли главите на всички свещеници. Отвлекли младите жени и ги хвърлили на войниците. Останали осемстотин оцелели момичета и момчета на около осемнадесет години ги докарали в лагера на Ахмет паша, който им предложил избор: „Какво искате – да приемете правата вяра, или да умрете?”

    „Искам да умра!” – отговорил 16-годишния Антонио Грималди Пецула, тъкач на дрехи. Другите го последвали: „И аз, и аз, и аз!” Ахмет паша изпълнил желанието им – всички да бъдат обезглавени. На ден падали по сто глави. Клането продължило осем дни. Само един човек на име Марио Бернабей спасил живота си, като приел Исляма. Но скоро след това се оказало, че е лош мюсюлманин и го набили на кол.
    отговора ми е единственно до тоя дето се пише али рязания-нека не вземат отношение другите чалми във форума-циганино али реза знаеш ли защо живееш в меден рудник а не в комлука където бяхте-щото баща ти дъртия мангал беше ухо на Дс и тропаше другите мангали и чичковците му подариха апартамент за вярна служба-циганино а знаеш ли защо племенницата ти не е от брат ти а от мен нали сте големи ебачи и защо циганино на снаха ти и трябваха на вечер по 8 българчета а не мангали-аз циганино съм готов да платя теста за бащинство-струва 800лв но ако теста е правилен и аз съм таткото ще ми върнеш ли парите-вярно снаха ти е българка с мокри гащи и е готина но ще ми платиш ли циганино за 4 години в които съм я задоволявал-омръзна ми циганино да се заигравате с етническия мир и ни струва много скъпо циганино-давам ти пример-малко градче като Стралджа до Петолъчката  е с 4000 българи и 5000 цигани-нее циганино няма ромски етнос ром значи ромънец а Мангалия е голяма област нещо като Добруджа и е над нея и от тия 5000 цигани половината получават помощи по 400-700 лв-затова циганино няма пари за пенсии и щото ви плащаме тока и водата-когато циганино Ви сменяха имената аз бях в Атия във ареста-дежурния капитан втори ранг циганино каза че това е грешка а трябва да ви изколим за една вечер и за 20 г света ще забрави и е бил прав циганино-това което циганино съм работил най много е учител и още като нов учител циганино бях в турско село и на въпрос от темата земя на герои-за Ботев за Левски за тия от Априлското въстание-добре деца какво чувство изпитал българския народ като обесили Левски и  отговора-радостно другари-то е наш враг разбрах че офицера е бил прав-сега циганино и аз съм капитан втори ранг от запаса и с нетърпение чакам призовка за запас  в която да пише-за една нощ изколете мангалите в следващата рязаните в третата македонците и си върнете държавата-бих я приветствал с радост циганино и бих се отзовал-етничаския мир ни струва много по скъпо циганино-и в най старата демокрация Америка циганите и неграта живеете в гета.





















    -С Алийката(Юлиан) така се случи че се запознахме лично баце -Нящо са бъркаш с етноса-Може да е помак или наполовина турчин ма в него нема нищо циганско-Виж това с кви хора живее си е негова работа,и аз съм живял през различни периоди от живота си наедно и с цигани и с турци-Това не ме прави по малко българин обаче...............................Cool 
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПет Сеп 06, 2013 8:59 am

    Приятелю ти и за войник не ставаш.Пич внимавай как ми говориш.Не си силен ти си слаб и глупав в живота винаги щете мачка и все с празни джобове ще стоиш.А коя жена ще застане до тъкав тип мразещ човечеството.Хе хе бая хляб трябва да похапнеш докато стигнеш циганин като мен.Да циганин турчин помак какти искаш ме наричай.Бащами е чужденец майками също и двамата завършили тук училище при теб българино.Не забравяйТодор Живков беше достоен Ром майкаму бабаму са цигани.Та като яде от циганската баница добре ти беше а сега готин нямаш възможност да подушиш българската пица.Виж готин мисля ,че си жесграник и импотентен съжалявам за недостатъците ти.
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПет Сеп 06, 2013 9:07 am

    И така като сиго заизвадил били дошал да ни покажеш колко си добър в тази част.Ела на красна поляна близо до циганите бъди сигурен ,че ще има опашка за теб и аз ще съм там.Доведи войската си моляте та да видиш цигани как еб.и бият.То такива болни мозъци като теб имат нижда от преобразяване.
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПет Сеп 06, 2013 9:13 am

    Не обичам да заплашвам,.Обичам да действам ще те помоля да имаш уважение към християни мисюлмани и вско живо в този форум за да нямаш потни нощи.
    Върнете се в началото Go down
    Lamas
    Легионер
    Легионер




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 2 EmptyПет Сеп 06, 2013 11:52 am

    Нямам нищо против циганите, но ако се научат:

    1. Да се научат да работят!
    2. Да си плащат всички сметки и данъци!
    3. Да не обграждат всяко празно място, за да строят катуни!
    4. Големите цигани да научат малките да ходят на училище, а не как да крадат!
    5. Да не раждат по 10 деца, след като не-могат да ги изгледат...и да тормозят държавата за пари, които ние данъкоплатците плащаме!
    (Аз имам 2 деца ,не защото неискам още, а защото няма да мога да ги изхраня)

    Тогава отношенията ще се оправят, между българи и цигани!
    И сега някой да не почне да казва, чи има и такива които ходят на училище и такива които работели и си плащали всички задължения...може и да има такива, но са толкова малко, че чак не се забелязват.
    Поздрави.
    Върнете се в началото Go down
     
    „Мирното съвместно същестуваване с исляма”
    Върнете се в началото 
    Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
     Similar topics
    -
    » БАТСЗМ в участие в нов проект съвместно с архелози и историци.

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
    Идете на: