Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
    Keywords
    VANQUISH TEKNETICS Майнлаб Coil mask GOLD wave врътка deus lorenz Simplex пират kupuvam miladinka Minelab prodavam nokta нишани голден грунда 5000 Fisher tesoro маск nexus Spectrum
     

     „Мирното съвместно същестуваване с исляма”

    Go down 
    +17
    Lamas
    ianmaklaud
    sdsds
    versay
    stil
    stan960
    Radislav
    hubavito
    madeyes
    Podlecii.avg
    alireza
    Трибал-М
    бобо
    Kolev
    charon
    ivanasen
    lomidol
    21 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3
    АвторСъобщение
    бобо
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 2:22 pm

    Lamas написа:
    Нямам нищо против циганите, но ако се научат:

    1. Да се научат да работят!
    2. Да си плащат всички сметки и данъци!
    3. Да не обграждат всяко празно място, за да строят катуни!
    4. Големите цигани да научат малките да ходят на училище, а не как да крадат!
    5. Да не раждат по 10 деца, след като не-могат да ги изгледат...и да тормозят държавата за пари, които ние данъкоплатците плащаме!
    (Аз имам 2 деца ,не защото неискам още, а защото няма да мога да ги изхраня)

    Тогава отношенията ще се оправят, между българи и цигани!
    И сега някой да не почне да казва, чи има и такива които ходят на училище и такива които работели и си плащали всички задължения...може и да има такива, но са толкова малко, че чак не се забелязват.
    Поздрави.
    Абсолютно точно.Това е абсолютната истина.Тези хора в 99% са паразити!
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 4:10 pm

    бобо написа:
    Lamas написа:
    Нямам нищо против циганите, но ако се научат:

    1. Да се научат да работят!
    2. Да си плащат всички сметки и данъци!
    3. Да не обграждат всяко празно място, за да строят катуни!
    4. Големите цигани да научат малките да ходят на училище, а не как да крадат!
    5. Да не раждат по 10 деца, след като не-могат да ги изгледат...и да тормозят държавата за пари, които ние данъкоплатците плащаме!
    (Аз имам 2 деца ,не защото неискам още, а защото няма да мога да ги изхраня)

    Тогава отношенията ще се оправят, между българи и цигани!
    И сега някой да не почне да казва, чи има и такива които ходят на училище и такива които работели и си плащали всички задължения...може и да има такива, но са толкова малко, че чак не се забелязват.
    Поздрави.
    Абсолютно точно.Това е абсолютната истина.Тези хора в 99% са паразити!
    ...()...Ама они не знаат кво е паразит,они не познават себе си.Но ги има и се множат!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 4:46 pm

    Абе момци не взимам страна ама са циганите и турците ви криви и те ви докарраха до просешка тояга.Аз се питам ако тях ги нямаше кой ще вие виновен след като българина е завислив алчен убиец и на брата око вади.Турците и циганите оцеляват независимо,че са неграмотни се държат един за друг едини са.Пък ние се самоизбиваме в кой свят го има тва били сме богословен народ пълни глупости по скоро прокълнат.
    Върнете се в началото Go down
    Lamas
    Легионер
    Легионер




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 5:13 pm

    alireza написа:
    Абе момци не взимам страна ама са циганите и турците ви криви и те ви докарраха до просешка тояга.
    Турците не...те хората си работят!
    Ама циганите само смучат...
    http://www.ns-front.info/1062108010751072108510821072-10741079108010841072-1100-10851072-10841077108910771094-10791072-16-1074108010761072-108710861084108610971080.html
    Върнете се в началото Go down
    Kolev
    Цезар
    Цезар
    Kolev



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 5:35 pm

    Турците, като цяло са много по-работливи и добродетелни от нас българите. Срам ме е да го призная, но е факт. Техните семейства са патриархални и са научени на труд и уважение. Имат си трески за дялане и те, като нация, но никой не е идеален.
    Върнете се в началото Go down
    sdsds
    Про-Консул
    Про-Консул
    sdsds



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 5:40 pm

    Lamas написа:
    alireza написа:
    Абе момци не взимам страна ама са циганите и турците ви криви и те ви докарраха до просешка тояга.
    Турците не...те хората си работят!
    Ама циганите само смучат...
    http://www.ns-front.info/1062108010751072108510821072-10741079108010841072-1100-10851072-10841077108910771094-10791072-16-1074108010761072-108710861084108610971080.html
    А точно го каза, турците учат и са работливи и са интегрирани успешно в обществото.Аз съм супер толерантен,обаче и аз недоумявам че мнозинството от циганите не правят и малък опит да се интегрират и да са полезни с нещо. Shocked 


    https://www.youtube.com/watch?v=nHATwgRlxX4
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 9:21 pm

    Ако българина не беше толква крадлив,можеше да ползва ниско ообразованите и неграмотни роми за ,черната работа.Но понеже всичко се изкраде и съсипа хораза нямат семеен бизнес с който могат да дават работа.
    Върнете се в началото Go down
    бобо
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 11:01 pm

    alireza написа:
    Ако българина не беше толква крадлив,можеше да ползва ниско ообразованите и неграмотни роми за ,черната работа.Но понеже всичко се изкраде и съсипа хораза нямат семеен бизнес с който могат да дават работа.
    А фани си ти некой ром да ти свърши некоя работа,пък после пак ша говориме кой кого може да ползва ,и за каквоRazz Razz Razz Мамооооо,тука не си наясно с материятаRazz Razz Razz На тая тема-"работник от цигански произход" може цял роман да се напише-от мащаба на "Война и мир"Razz Razz Razz 
    Върнете се в началото Go down
    ivanasen
    Джадай
    Джадай
    ivanasen



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyПет Сеп 06, 2013 11:12 pm

    бобо написа:
    alireza написа:
    Ако българина не беше толква крадлив,можеше да ползва ниско ообразованите и неграмотни роми за ,черната работа.Но понеже всичко се изкраде и съсипа хораза нямат семеен бизнес с който могат да дават работа.
    А фани си ти некой ром да ти свърши некоя работа,пък после пак ша говориме кой кого може да ползва ,и за каквоRazz Razz Razz Мамооооо,тука не си наясно с материятаRazz Razz Razz На тая тема-"работник от цигански произход" може цял роман да се напише-от мащаба на "Война и мир"Razz Razz Razz 
    Не , Колега тук ни си прав! Наскоро виках един ром да ми помага за една работа . Нахраних го и му дадох 30лв. Върна ми 10 лв . и ми каза , че не ги заслужава за тази работа , а 20лв. само. Докато не ги взех не си тръгна.

    Престанете с тези простотии. Елате в провинцията и поживейте поне 6 м. Тогава друга песен ще запеете.


    Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

    Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
    Върнете се в началото Go down
    pantera
    Легионер
    Легионер




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 10:27 am

    Циганин българин не храни! Виж обратното се доказва всеки ден навсякъде...
    Защо циганина не започне сам семеен бизнес а му е необходим предприемач, който да създаде и разработи някакъв бизнес за да може някой да му предложи работно място???
    Върнете се в началото Go down
    alireza
    Консул
    Консул
    alireza



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 10:32 am

    Защото колега Пантера не от всяко дърво става свирка.Генетиката им е на друго ниво от европейското.Има много мърша и при тях но не всички.
    Върнете се в началото Go down
    Radislav
    Цезар
    Цезар




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 10:33 am

    Има една приказака, че "циганин, българин не храни" и с много малки изключения е вярна на 100%.Практиката ми в строителството показва, че циганите работят само когато вече няма накъде или за момента няма какво да се открадне.Непостоянни са и като вземат някой лев после не можеш ги намери няколко дена да работят...
    Докато съм работил с турци и за тях мога да кажа, че са работливи, организирани и честни !Тези, качества ценя и уважавам в тях.Имам колеги и приятели турци и сме си помагали много пъти.Винаги сме си делили заработеното и никога до сега не сме се лъгали и мамили.
    Не тая негативни чувства към ромите, но мисля че мнооого имат да се култивират докато станат годни за приобщаване към европейски ценности и отговорности като част от едно развито гражданско общество...
    Но пак повтарям, че уважавам всеки човек без разлика в цвета на кожата и вероизповеднието му стига да е честен, трудолюбив, добронамерен и ЧОВЕЧЕН !


    "Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна !"
    Върнете се в началото Go down
    deultum
    Цезар
    Цезар
    deultum



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 3:52 pm

    брей много злоба в тая тема бе ! Аз само да попитам че ми стана интересно повече за турците . Колега ,защо си толкова настръхнал против турците , щото са колили и бесили по време на османското робство ли ? Ами германците не са ли тормозили и те българския народ те не са ли ги горели в концлагерите били и изнасилвали ?Това е то историята , по време на война е било така убива се коли се беси се,нямали са модерни оръжия .Сега вече минават с самолетите и няма време за колене и бесене . Моя съвет към теб е да си създадеш собствено мнение за хората а не да говориш това което са ти набивали в главата баба и дядо ,че турците са лоши и трябва да се мразят .От личен опит знам че турците са много по - човечни и отзивчиви .Ако ти се е случвало да закъсаш с колата на път ще ме разбереш ! И запомни едно - всяко стадо си има мършата . Няма да ти давам примери с българи какви изруди има .А за циганите е друга тема техните своеволия идват от образованието им . Както каза един колега в една друга тема , нека да направят закон в който ако не им учат децата и ако те нямат образование да им спрат детски и помощи да видиш как ще потръгнат нещата . Цялата работа е че държавата толерира държанието им и те се възползват.
    Успех!
    Върнете се в началото Go down
    бобо
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 6:09 pm

    ivanasen написа:
    бобо написа:
    alireza написа:
    Ако българина не беше толква крадлив,можеше да ползва ниско ообразованите и неграмотни роми за ,черната работа.Но понеже всичко се изкраде и съсипа хораза нямат семеен бизнес с който могат да дават работа.
    А фани си ти некой ром да ти свърши некоя работа,пък после пак ша говориме кой кого може да ползва ,и за каквоRazz Razz Razz Мамооооо,тука не си наясно с материятаRazz Razz Razz На тая тема-"работник от цигански произход" може цял роман да се напише-от мащаба на "Война и мир"Razz Razz Razz 
    Не , Колега тук ни си прав! Наскоро виках един ром да ми помага за една работа . Нахраних го и му дадох 30лв. Върна ми 10 лв . и ми каза , че не ги  заслужава за тази работа , а 20лв. само.  Докато не ги взех не си тръгна.  

    Престанете с тези простотии. Елате в провинцията и поживейте поне 6 м.  Тогава друга песен ще запеете.
    Very Happy А,бе човече,най добрия ми работник е циганин,и съжалявам,ма не ми се маха от морето,та да идвам в провинцията ,но твърдо поддържам горното си мнение.Знам много добре какво говоря/пиша/,за разлика от теб!
    Върнете се в началото Go down
    pantera
    Легионер
    Легионер




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 8:34 pm

    Над 1 милиард налети европари за интеграция на ромите до сега и...???
    Колко още трябва да им се налее, в продължение на колко време и постигането на какви резултати ще са нормата за траен ефект? Ами да налеят и няколко милиарда за евроинтеграцията на етническите българи с европейците тогава!
    Върнете се в началото Go down
    ivanasen
    Джадай
    Джадай
    ivanasen



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 9:27 pm

    бобо написа:
    Знам много добре какво говоря/пиша/,за разлика от теб!
    Нещо започнахме да се обиждаме! Ако е така напълно съм готов да ти отговоря подобаващо. Но засега , ще си замълча като по възпитан и може би по-голям. Надявам се да разбереш правилно думите ми! Very Happy 


    Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

    Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
    Върнете се в началото Go down
    бобо
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyСъб Сеп 07, 2013 9:58 pm

    ivanasen написа:
    бобо написа:
    Знам много добре какво говоря/пиша/,за разлика от теб!
    Нещо започнахме да се обиждаме! Ако е така напълно съм готов да ти отговоря подобаващо. Но засега , ще си замълча като по възпитан и може би по-голям. Надявам се да разбереш правилно думите ми! Very Happy 
    Оооо,не се дръж като ощипана девственица.....,давай по темата...За мен националността и религията са последното нещо което е важно за един човек,но няма как да пренебрегна някои характерни за циганите черти,които са следствие на начина им на живот от векове!
    Върнете се в началото Go down
    vvurbanov
    Консул
    Консул
    vvurbanov



    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyНед Сеп 08, 2013 5:54 am

    Според мен не трябва да се правят опити за интеграция на ромите.Те са пристигнали преди стотици години в България и са имали достатъчно време до сега ако искат да се интегрират.Самата им култура,бита и обичаите им пречат да се приобщят към народа на всяка държава в която живеят.У нас не са спирали опитите за интеграция на циганите ,но не е наша вината че това не става.Много от старите занаяти на ковачи,калайджии,бургуджии,копанари и други, където циганите бяха майстори вече не се търсят.Те са неотменна част от нашата история за която си спомняме със съжаление и носталгия.Циганите са пример за религиозна толерантност ,от тях има християни и мисюлмани и всички те живеят в мир и разбирателство.A и крадат безпристрастно и без оглед на религиозна принадлежност.От тая гледна точка всички са равнопоставени.
    Може да се иска от тях по малко да крадат,но ние всички сме на това дередже благодарение на нашите управници ,а не заради циганите.Това че някои не си плащат тока и водата пак е политика и далавера на властимащите.Които им пущат аванта за да гласуват за тях.Смятам че циганите няма да изгонят никой българин който отиде да живее в тяхната махала и спре да си плаща сметките.
    Там е работата че много голяма част от циганите живеят много лошо и мизерно.Политическите партии нямат интерес да поддържат законност сред най бедните като ги вкарват в затвора.Защото хем са много ,хем трябва да спазват европейските стандарти като ги лекуват,обличат и хранят.Това са много пари които могат да се откраднат.
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyНед Сеп 08, 2013 1:52 pm

    Здравейте! За да не отварям нова тема(а би трябвало),ще попитам дали е възможно да съществува самостоятелна циганска държава? До днес не зная да е имало такава.


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    emilio
    Про-Консул
    Про-Консул




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:26 pm

    Казва се Индия-река Циган.
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: „Мирното съвместно същестуваване с исляма”   „Мирното съвместно същестуваване с исляма” - Page 3 EmptyНед Сеп 08, 2013 8:45 pm

    emilio написа:
    Казва  се Индия-река Циган.
    За автономна област в рамките на Индия ли става въпрос,коя е тяхната столицата?...Реката им е "кръстница",но са започнали да я напускат 11-12 век,ако не се лъжа.


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
     
    „Мирното съвместно същестуваване с исляма”
    Върнете се в началото 
    Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
     Similar topics
    -
    » БАТСЗМ в участие в нов проект съвместно с архелози и историци.

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
    Идете на: