Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Нашия принос - подарявате ли на музеите???

Go down 
+54
miroslav
Rgogo
Pukanka
BEKS
petrov81231
G.M.2
spataneca
QNUS
mitkovich
gullam
wallb2
Джони
miroslavmladenov
bobo
Petronii
hagemon4o
charon
vvurbanov
don
smigol
Vergilius
Danich
adminn
Dominos
zaki83
GETA
vale
vaskonti
OFROAD
Magikman
pet1r90
pechkata
monetar
pop_folk
NERON
ulpia.au
sony147
hercones
PlovdivTrakiq
MITKO_85
бушон
yaponetsa
Kiril62
van
stan960
kodokan
Gogo
krasko
Wotan
sitalk
bai venco
hron
Aemilivs
imperio
58 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
yaponetsa
Цезар
Цезар




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyЧет Дек 10, 2009 12:16 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 8:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyПет Дек 11, 2009 9:42 am

yaponetsa написа:
Похвално че колеги даряват,ма кат чета тия квитанции хвърчащи,гледам много постно описанието на монетките.Нито качеството е посочено,нито описание на обверса и реверса.Начи ако ми изпие чавка мозъка и реша да даря на някой музей денарче,с портретен цезар в много добро качество ,няма никва гаранция,че някой служител няма да го подмени с някоя шайба имаща съвсем друг обверс и реверс.И така една скъпа паричка се подменя с друга мнооого по евтина.Накрая всички доволни,дарителя си вика че направил добро,служителя в музея - "да живеят баламите".Дано "заинтересованите лица" прочетат и моя пост,та белки се намери някой съвестен служител който да се позамисли.
успех
Прав си,ама какво да се прави...
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Дек 23, 2009 10:43 pm

caracalla написа:
Малко като американските рибари съм
Има една малка разлика - рибите се размножават, а шайбичките - не.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 6:19 pm

Колеги новата година започна с дарителски акции на музейте от страна на наши колеги и потребители на форума.Ето нагледедн матерял за това нещо.Гостите също да го видят и прочетът.Много похвално е това нещо,а не само да се пишат глупости за нас.




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Darenie
Върнете се в началото Go down
MITKO_85
Новобранец
Новобранец
MITKO_85



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 6:47 pm

И аз редовно дарявам на музеите- всичко!Но ми е много болно когато знам,че там ще ги унищожат поради некадърност...всичко което попадне в рацетеим бива обезобразено и поругано.Даже в статията ясно казват,че ще обезличат наи-брутално монетите който колегата е дарил - "....за да ги датират точно и ПОЧИСТЯТ ОТ ПАТИНАТА".В музеите винаги монетите за едни "озъбени" а се правят на реставратори.Мисля,че трябва да се намесим и да спрем унищожаването на култутно-историческото ни наследство от некомпетентните музеини работници.
Дано някои от музея прочета това и да се замисли кви ги вършат.
Още веднъж поздравления за колегата - за добрата инициатива! super21
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 7:35 pm

Пълни глупости.

Едит: Кире, хората ще престанат да пишат глупости за нас когато ние спрем да пишем такива. На Митко му дадох един голям червен минус по повод поредното му неподготвено изказване.
Върнете се в началото Go down
MITKO_85
Новобранец
Новобранец
MITKO_85



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 10:14 pm

imperio моето изказване се оповава на факти.Ходил съм в много музей и съм видял много унищожени експонати поради некомпетентност.А ти с твоите пополиски глупости,дето ги пишеш само за пред хората се излагаш.Не знам чии интереси защитаваш,но определено много често имаш разминаване с по-голяма част от колегите(визирам и колеги които не влизат в този форум).Останал съм с впечатление,че имаш много ограничен поглед върху нещата.
Пожелавам ти успех и дано напреднеш малко в нещата!
Цъкаи минуси няма да ти се сърдя....аз уважавам мнението на колегите дори и не винаги да ми допада за това нямам намерение да давам минуси на когото и да било.
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 10:42 pm

Ако критерия ти за напредналост е твоето ниво, то трябва да слизам бая надолу за да го стигна. Темата е за даренията. Ако нямаш да кажеш нещо по въпроса си намери друга тема в която да тренираш граматика си. Благодаря предварително.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 11:46 pm

Тъй като се води голяма дискусия тука ,реших и аз да се включа с един въпрос:
Някой от вас ,който е дарявал на музейте ,дали някога се е връщал примерно 1 година след даряването и дали си е виждал предметите,който е дарил?
Върнете се в началото Go down
MITKO_85
Новобранец
Новобранец
MITKO_85



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 11:50 pm

imperio - нямам намерение да отклонявам темата и да си мерим "атрибутите"!Но спри да се хвалиш,не си най-големия дарител.Преди около 25 години си дарил тракийски шлем - на кого ги разправяш тез глупости,та ти тогава си бил на 14 години.Пак ти казвам това са популиски приказки с който се излагаш.И не мога да те разбера,защо се ядосваш и защитаваш музеините обирджии!?
Кажи ми едно мое мнение,което да не се оповава на факти и тогава ми се прави на велик.
Върнете се в началото Go down
MITKO_85
Новобранец
Новобранец
MITKO_85



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 11:54 pm

До PlovdivTrakiq:Аз даже имам оплакване до полицията,че нещата,който се даряват изчезват.Естествено те не го вземаха под внимание....защото за тях ние сме престъпниците,а музеините обирджии са държавни служители.Жал ми е,че така унищожават части от историятани.
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyВто Яну 12, 2010 11:57 pm

Поне моите неща стоят във витрините до ден днешен. Най-ценния предмет е в окръжен музей при сравнително сигурни условия за съхранение. Проблема е при малките градски музеи. Там опасността не идва толкова от възможност за злоупотреба ( да, злоупотреби има, и искам да успокоя моите опоненти че съм напълно на ясно с този факт) , а от лекотата с която може да се обере фонда. Ако утре издумкам едно гърне с денари и го занесе в малък музей съм сигурен че ще бъде откраднато още на втория ден. А е добре да си седи в района за да го гледат хората. Виж за големи съкровища единствения начин е да го дадеш в София. Сега е пълна бъркотия, но след време като се позамогне държавата съм сигурен че ще се уреди въпроса с възнагражденията. Тоя въпрос гледам най-много интересува хората.
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 13, 2010 12:01 am

MITKO_85 написа:
И аз редовно дарявам на музеите- всичко!Но ми е много болно когато знам,че там ще ги унищожат поради некадърност...всичко което попадне в рацетеим бива обезобразено и поругано.Даже в статията ясно казват,че ще обезличат наи-брутално монетите който колегата е дарил - "....за да ги датират точно и ПОЧИСТЯТ ОТ ПАТИНАТА".В музеите винаги монетите за едни "озъбени" а се правят на реставратори.Мисля,че трябва да се намесим и да спрем унищожаването на култутно-историческото ни наследство от некомпетентните музеини работници.
Дано някои от музея прочета това и да се замисли кви ги вършат.
Колега недей да "строяваш" слушам музейните работници!!! Това не е наша работа... ВСЯКА ЖАБА ДА СИ ЗНАЕ ГЬОЛА търкане
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 13, 2010 12:03 am

Колега Митко. Човече спри че се оливаш. Толкова си ограничен че не можеш да направиш една проста причинно-следствена връзка. Шлема съм го подарил когато бях на 16 години. Да драги, още на 16 години съм подарявал бронзови шлемове. Ти на тия години си бил зает с онанистични изследвания. Помолих те да не цапаш темата, ако продължаваш да демострираш ограничения си начин на мислене точно тук ще помоля администрацията да вземе мерки.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 13, 2010 12:07 am

Гледахте ли панорама с Вежди Рашидов? Той каза, че музеят в Бояна бил прекомерно пълен и повечето от ценните предмети било то антични ценности или културни са подложени на съхранение в условия на влага в складовете на музея, затова са решили да преместят музея в центъра на София.
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 13, 2010 12:09 am

Ако това действително стане (музея да се премести) ще е много добре.
Върнете се в началото Go down
MITKO_85
Новобранец
Новобранец
MITKO_85



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 13, 2010 12:16 am

imperio ще продалжим тази дискусия на 23-ти в Ловеч,кадето повече хора ще могат да се включат и да изкажат мнение.Няма тука да омазваме темата!
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 13, 2010 5:15 pm

За музея ще е страхотно да го преместят в центъра а не на кънда в......Бояна.А щом са толкова препълнени музеите да продават това което им е излишно!!!Пътища много,ами нали сме си Бг.все трябва със зор да стават нещата-с клизма и все по трудния и заобиколния начин.
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 27, 2010 9:23 pm

Аз лично сам дарявал в музеи(няма да казвам в кои точно),...и какво се получи-скараха ми се за това че сега триабвало да се дават пари за почистването на монетите които дарих,...следващите ми посештения вече бяха по-благосклонни към мен,.. Smile,....даже за една от подарените ми монети в музея се запънаха и поискаха да ми я платят,...аз викам-подарак е,но те се сабраха и сами си определиха цена,......ето така триябва да е,..а не ние да ги молиме
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 27, 2010 11:45 pm

Някога и това ще стане. Общо взето за такова нещо освен желание трябва и нещо друго: пари. Които държавата няма в момента.
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 27, 2010 11:52 pm

utus777 написа:
Аз лично сам дарявал в музеи(няма да казвам в кои точно),...и какво се получи-скараха ми се за това че сега триабвало да се дават пари за почистването на монетите които дарих,...следващите ми посештения вече бяха по-благосклонни към мен,.. Smile,....даже за една от подарените ми монети в музея се запънаха и поискаха да ми я платят,...аз викам-подарак е,но те се сабраха и сами си определиха цена,......ето така триябва да е,..а не ние да ги молиме


аи стига бе
такива случаи зорлен да искат да ти платят
не само в нашата сфера ами и навсякъде са голяма рядкост
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyСря Яну 27, 2010 11:57 pm

ай ве колега каж го тоз музей та и ний да мой да даваме там туй унуй за некои лев че гладни годините станаа
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 12:25 am

Музеят  е по нашето черноморие,имам си причина да не го споменавам точно къде е,...монетата беше рядка и много и се зарадваха,..даже водих археолозите на мястото,което нито знаеха,нито бяха чували за него--така че,определено има движение по темата: Нашия принос - подарявате ли на музеите???
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 12:33 am

И ТИ СИ МИ ЯСЕН АМА САМО ТИ И АЗ ЩЕ ЗНАЕМ
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 12:35 am

и аз Laughing
Върнете се в началото Go down
 
Нашия принос - подарявате ли на музеите???
Върнете се в началото 
Страница 2 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Нощта на музеите

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: