Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Нашия принос - подарявате ли на музеите???

Go down 
+54
miroslav
Rgogo
Pukanka
BEKS
petrov81231
G.M.2
spataneca
QNUS
mitkovich
gullam
wallb2
Джони
miroslavmladenov
bobo
Petronii
hagemon4o
charon
vvurbanov
don
smigol
Vergilius
Danich
adminn
Dominos
zaki83
GETA
vale
vaskonti
OFROAD
Magikman
pet1r90
pechkata
monetar
pop_folk
NERON
ulpia.au
sony147
hercones
PlovdivTrakiq
MITKO_85
бушон
yaponetsa
Kiril62
van
stan960
kodokan
Gogo
krasko
Wotan
sitalk
bai venco
hron
Aemilivs
imperio
58 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
Гост
Гост




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyВто Фев 23, 2010 7:44 pm

Magikman написа:
Имам 10-12 килограма жетони от игрални автомати.Някои са като тетриSmile Та ще ги разпределя и ще ги закопая на няколко места-все някой ще се изрздва,само дано не получи инфаркт,като му луснат жълтите жетониSmile
ако са бронзови БРАВО има 6анс даги намерят след 2000 год и аз мисля по подобна инициатива ама несам много наясно кои савременен предмет 6те издаржи толко време оба4е сам сигорен 4е след толко време ако има 4ове4ество механи4ните 4асовници 6те са много ценени
Върнете се в началото Go down
vaskonti
Преторий
Преторий




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyСря Мар 10, 2010 9:47 pm

колеги вижте на какъв материал попаднах днес.може ли музейни работници да не се заинтересуват от подобно нещо
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyСря Мар 10, 2010 9:52 pm

Eee
Върнете се в началото Go down
vaskonti
Преторий
Преторий




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyСря Мар 10, 2010 10:02 pm

я снимката я няма scratch
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyСря Мар 10, 2010 10:19 pm

Васе не ме излагай още не сме пили ракия ....чакам те
Върнете се в началото Go down
vaskonti
Преторий
Преторий




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyСря Мар 10, 2010 10:42 pm

http://yfrog.com/5cimage042jj че как не сте пили още. в Троян още от обед повръщат и вече са набили жените, децата и тъщата. началото на август съм в Балчик, и се чудя колко ракийка да взема Very Happy
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyСря Мар 10, 2010 10:52 pm

аве ти ела :soif100: :pepe: :legio:
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Мар 22, 2010 10:41 pm

Последните дарения правих през 2001 г. и бях сабрал горе долу квитанции колкото на империо но сам ги запилял някаде като ги намера ше ги снимам. Та даренията протичаха по следния начин-пробирам монети които са четливи и не много скъпи,асове ,систерции,денари костаци,фибули, апликации абе всичко,над 50 ритоални гърнета от гробове и други.Отивах в музея и казвах че искам да дарявам,взимаха кочана с квитанциите и ме питаха тов какво е онова какво е,и вписваха само броиките,след това имаше една лисица която познаваше жените в мозея и пробираше всичко кото имаше пари в него,виждал сам си монети на клуб!!! Защо го правех незнам.
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyВто Мар 23, 2010 11:06 am

Дарението и милосърдието колега не е присъщо на човека!!!Това са изкуствени благодетели старателно насърчавани през вековете-най вече от богатите,за успокоение на душите им грешни!Та нали точно те са насадили и религийте,коя от коя по права!Та правил си го за да не си по долу от някой други ,които са го правили-и наистина не си знаел защо?!?!Човекът е хищник милосърдие в него няма,както няма и в леопарда да речем!
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyСря Апр 07, 2010 12:19 am

Ето железни предмети на някакъв римски занаятчия-сечива,инструменти.Тези полукръглите мисля,че са от колелата на колесница.
Скрити бяха на три различни места, на близко разтояние,извън арх.обект.
Ако някой музей ги иска,подарявам ги..
https://2img.net/r/ihimizer/i/1002165.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/1002166.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/1002164v.jpg/
Върнете се в началото Go down
GETA
Новобранец
Новобранец
GETA



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyЧет Юли 08, 2010 10:32 pm

Намерена е находка-съкровище с около 52 500 бр. римски монети, една от най-големите която е намирана , някога във Великобритания.
Находката-съкровище, което е на стойност до 3.3 млн. паунда ($ 5,0 милиона), включва стотици монети с образа на IMP. Carausius- узурпатор, които завзема властта във Великобритания и Северна Франция в края на трети век и се провъзгласява за император. Находката включва повече от 760 монети от времето на Carausius римските военни офицер, които превземат властта в 286, и управлява докато е бил убит през 293.
Монетите са били заровени в голям долиум на (30 см) дълбоки и тежат около 160 килограм .
Крисп –търсача казал " СТРАНЕН СИГНАЛ" итова го е принудило да започнеш да копае.
http://news.yahoo.com/s/ap/20100708/ap_on_re_eu/eu_britain_roman_coins
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyЧет Юли 08, 2010 11:24 pm

Всякъш Крисп се е преродил и отишил да си прибере парите на пра-дядо си Very Happy
Върнете се в началото Go down
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyНед Юли 18, 2010 12:00 am

sitalk написа:
Може да си изпатиш,зависи какви хора са там.В нашия засега уж няма.И аз редовно им нося.Но не само дарение.
браво ако си дал на тези музеи нещо наистина ценно и ако след 1 година го жидиж там кадето си го остажвил ги признавам за 4естни но се самнявам
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyНед Юли 18, 2010 2:01 am

zaki83 написа:
sitalk написа:
Може да си изпатиш,зависи какви хора са там.В нашия засега уж няма.И аз редовно им нося.Но не само дарение.
браво ако си дал на тези музеи нещо наистина ценно и ако след 1 година го жидиж там кадето си го остажвил ги признавам за 4естни но се самнявам

Е,ценни работи не съм намирал.
Това,което е описано,не видя ли?
Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Така е !   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Ное 15, 2010 11:31 am

sitalk написа:
Може да си изпатиш,зависи какви хора са там.В нашия засега уж няма.И аз редовно им нося.Но не само дарение.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Ное 22, 2010 12:24 pm

Ето списък на дарители:
http://www.kyustendilmuseum.primasoft.bg/bg/mod.php?mod=userpage&menu=3904&page_id=206


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Яну 17, 2011 6:50 pm

imperio написа:
Подарявате ли на музеите? Това е проява на родолюбие и демонстрация на добър вкус. Предоставям снимка на няколко фактури за подарени от мен артефакти. Поне три пъти по толкова изобщо не знам къде са, включително и за един много ценен предмет от тракийската епоха подарен още по живково време на един регионален музей..

дали ще даря нещо на музеите?! Ми вище как си е заминал човекът дарил наи голямото съкровище на Българияhttp://vbox7.com/play:f88860f0 пък нека тогава говорим за родолюбие и как държавата се одблагодарява на откривателя "Бог да го прости"
Върнете се в началото Go down
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Яну 17, 2011 6:53 pm

http://vbox7.com/play:f88860f0
Върнете се в началото Go down
Danich
Новобранец
Новобранец




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Яну 17, 2011 7:09 pm

zaki83 написа:
http://vbox7.com/play:f88860f0

Наистина уникално съкровище!!! красива изработка
Върнете се в началото Go down
Vergilius
Легионер
Легионер
Vergilius



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Яну 17, 2011 7:27 pm

Красота дядо мраз


''Facta sunt verbis difficiliora''
Върнете се в началото Go down
smigol
Новобранец
Новобранец
smigol



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyЧет Май 05, 2011 7:31 pm

AKO NAMERA KOI ZNAI farao
пиши на кирилица :Tir: :Tir:
Върнете се в началото Go down
don
Про-Консул
Про-Консул




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyВто Сеп 20, 2011 10:09 pm

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4136691 Така се отплаща нашата държава?
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Фев 27, 2012 9:12 am

До колкото знам намерините движими паметници на културата са държавна собственост.Не може да се подари нещо на държавата което и без това си е неино. Държавата се е погрижила да се изплати възнаграждение на намерва4а.То варира до 25 процента от стоиноста на предмета.Комисия от музея определя стоиноста на паметника и големината на този процент.Може според мен да се дари сумата от възнаграждението.През годината музеите се стискат защото не знаят какво ще им падне накрая се отпущат.Ако не си изхар4ат биоджета на другата година ще им отпуснат по малко пари.Обикновено при някоя годишнина развързват кесията.Няколко години преди 4естването на 1300г. България приемаха наи много материал.Монети по4ти не ми вземаха казваха 4е имат много. Защо да плащат и се тъп4ат с хиляди еднакви експонати.Трябва държавата да се старае да поддържа крехкия интерес на народа към историята.Нищо лошо няма да попаднат монети и предмети в хората.Те ще ги пазят знаеики стоиноста им.Защото има стотици слу4и на претопени златни монети и предмети от незнание.Тогава е огромна загуба за цвлото 4ове4ество.
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Фев 27, 2012 9:50 am

vvurbanov написа:
До колкото знам намерините движими паметници на културата са държавна собственост.Не може да се подари нещо на държавата което и без това си е неино. Държавата се е погрижила да се изплати възнаграждение на намерва4а.То варира до 25 процента от стоиноста на предмета.Комисия от музея определя стоиноста на паметника и големината на този процент.Може според мен да се дари сумата от възнаграждението.През годината музеите се стискат защото не знаят какво ще им падне накрая се отпущат.Ако не си изхар4ат биоджета на другата година ще им отпуснат по малко пари.Обикновено при някоя годишнина развързват кесията.Няколко години преди 4естването на 1300г. България приемаха наи много материал.Монети по4ти не ми вземаха казваха 4е имат много. Защо да плащат и се тъп4ат с хиляди еднакви експонати.Трябва държавата да се старае да поддържа крехкия интерес на народа към историята.Нищо лошо няма да попаднат монети и предмети в хората.Те ще ги пазят знаеики стоиноста им.Защото има стотици слу4и на претопени златни монети и предмети от незнание.Тогава е огромна загуба за цвлото 4ове4ество.

:mdr97: Я ми покажи някой,дето е занесъл нещо в музея и е получил 25% от стойноста му?! Единственото,което поличиш като отидеш в музея е заповед за обиск!


Viver est militare!
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 4 EmptyПон Фев 27, 2012 9:56 am

Сиреч работата е там,че и да направиш нещо добро,да занесеш нещо в музея,та дори и да не търсиш тия 25% с какво ти се отплаща държавата?!Слагат ти клеймото-престъпник и идват,да ти обърнат къщата....


Viver est militare!
Върнете се в началото Go down
 
Нашия принос - подарявате ли на музеите???
Върнете се в началото 
Страница 4 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Нощта на музеите

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: